Şimdi Ara

3700X + RX5700XT'Lİ SİSTEM HK.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
1.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar, önümüzdeki ay, black friday indirimlerinin başladığı zaman yeni bir kasa toplamayı düşünüyorum. Seçtiğim parçaları ekran görüntüsünde görebilirsiniz. Parçalar hakkında yorumlarınız, tavsiyelerinizi duymak isterim. Özellikle monitör kısmında yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Aradığım özellikler: 2K çözünürlük, 144 hz. MSI'ın ekranını şu an gözüken en uygun ihtimal olduğu için seçtim. Curved istememin sebebi ise simülasyonlarla ilgilendiğimden gelecekte 3 tane curved ekran bağlayarak kullanmayı düşünüyor olmam. Bu konuda da bilgili arkadaşların görüşünü rica ediyorum.

3700X + RX5700XT'Lİ SİSTEM HK.

• İşlemci yı ryzen 3600, rami 16 gb, ekran kartını nitro+ yaparsanız daha dengeli bir sistem olur diye düşünüyorum
  • TexasRanger kullanıcısına yanıt
    Ram zaten 16 gb hocam, 3700X seçmemin sebebi ise ilerde duruma göre ekran kartını Nvidia’nın yeni gelecek serisiyle değiştirme ihtimalimin olması. Yani işlemciyi tekrar yükseltmeye gerek kalmasın diye almışken 3700X istedim.
  • Hocam ben de kara cuma indirimi ile kasa toplayacağım da bir sorum var. O indirimler sadece o gün içinde mi sınırlı oluyor yoksa o hafta devam mı ediyor indirimler? Bir de parçaları tek bir siteden mi yoksa ayrı ayrı en ucuz satan sitelerden mi toplayacaksınız?
  • 12k lık sistemede tomahawk max almazdım.

Bari şuncazı al : Pahalı gibi ama geri ödemede var cpu besleme kısmı en üst düzey anakartlar ile rekabet ediyor.

akakce.com
    Asus TUF Gaming X570 PLUS AM4 DDR4 ATX Anakart Fiyatlar�, �zellikleri ve Yorumlar� | En Ucuzu Akak�e
    https://www.akakce.com/anakart/en-ucuz-asus-tuf-gaming-x570-plus-am4-ddr4-atx-fiyati,509216616.html

https://www.technopat.net/sosyal/konu/asus-x570-anakartlara-390-tlye-varan-geri-oedeme-kampanyasi-baslatti.759900/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 27 Ekim 2019; 14:15:53 >

• 1.msı monitörler kronik arızalı uzak dur

2.12 bin içinde monitör aşırı kazık sıfr monitör 3k

3.daha iyisini sinerjiden yapılır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 27 Ekim 2019; 14:33:6 >
  • Timeguard T kullanıcısına yanıt
    Normalde Asus’un X570-E Strix’ini düşünüyordum ama bazı konulardaki yorumlar aklımı karıştırdı, işlemci fiyatına anakart alınır mı tarzında, o yüzden tomahawkı seçmiştim. Tabi önerilere göre değişime açık, attığınız modeli inceleyeceğim.
  • asko56 kullanıcısına yanıt
    2k çözünürlükte daha ucuza pek monitör göremedim hocam. Asus’un var bir monitörü o da 3500 ₺ civarlarında. Monitör öneriniz varsa bekliyorum. Parçalar görülsün diye ince hesaptan yaptım. Yoksa toplayacağım yer değişebilir tabi
  • cCc_lollol_cCc C kullanıcısına yanıt
    O gün içinde sınırlı olmuyor bildiğim kadarıyla. Parçaları en uygun toplam fiyatı veren siteden toplamayı düşünüyorum.

• Timeguard T kullanıcısına yanıt
    Öneriniz için teşekkür ederim hocam, inceleyeceğim. Gönderdiğiniz videoya da baktım. Tuf Gaming Plus gayet başarılı olmuş. Tercihimi ondan yana kullanacağım sanırım.
  • hocam illa asus msı alcan diye bir kaide yok

timeguard hocamın öneriside güzel 31.5 masanıza büyük gelmez ise gayet iyi olur ama herkesinm çalısma masası okadar büyük degil alternatif olarak 27 bırakıyorum

buyrun buda benim size hazırladıgım sistem sinerjiden hazırlanmıştır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 27 Ekim 2019; 17:31:24 >

• Bu arada vatandan alırsanız ölü pixel testi yaptırıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asko56

hocam illa asus msı alcan diye bir kaide yok

timeguard hocamın öneriside güzel 31.5 masanıza büyük gelmez ise gayet iyi olur ama herkesinm çalısma masası okadar büyük degil alternatif olarak 27 bırakıyorum

buyrun buda benim size hazırladıgım sistem sinerjiden hazırlanmıştır
    Tabi hocam haklısınız msi, asus falan şart değil görüntü kalitesi güzel olsun kronik problemi olmasın yeter. Hazırladığınız sistem ve monitör tavsiyesi için teşekkür ederim.

@Timeguard hocam evet araştırma yaparken ben de gördüm test yaptıklarını, monitörü fiyat uygun olursa vatandan almayı düşünüyorum. AOC'nin test videosunu da izleyeceğim, teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

12k lık sistemede tomahawk max almazdım.

Bari şuncazı al : Pahalı gibi ama geri ödemede var cpu besleme kısmı en üst düzey anakartlar ile rekabet ediyor.

akakce.com
    Asus TUF Gaming X570 PLUS AM4 DDR4 ATX Anakart Fiyatlar�, �zellikleri ve Yorumlar� | En Ucuzu Akak�e
    https://www.akakce.com/anakart/en-ucuz-asus-tuf-gaming-x570-plus-am4-ddr4-atx-fiyati,509216616.html

https://www.technopat.net/sosyal/konu/asus-x570-anakartlara-390-tlye-varan-geri-oedeme-kampanyasi-baslatti.759900/
    12 binlik sisteme ne hdd alırdım ne de siyah/kırmızı boyayıp ışıklandırıp “gaming” lafını da kakalayan msi alırdım.

• www.sinerji.gen.tr
    Sinerji Argon Serisi X57-5700XT Ryzen 7 3700X 16GB 512GB SSD RX5700XT
    https://www.sinerji.gen.tr/sinerji-argon-serisi-x57-5700xt-ryzen-7-3700x-16gb-512gb-ssd-rx5700xt-pmu419106

• halloven H kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam şimdi inceledim de bir şey aklıma takıldı, RX5700 ve XT modellerinde MSI, Asus gibi markaların modelleri önerilmiyordu sanırım sıkıntıları varmış. Bu linkteki Asus'un modeli de bu sıkıntılı modeller arasında mı?
  • çift fanlılarında soğutma ile ilgili sorun olduğunu duydun bu üründeki 3 fanlı sorun yaşamazsınız
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.