Şimdi Ara

3D tasarım için ekran kartı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Blender denen bir oyun motoru buldum. Tamamen ücretsiz ve benim işletim sistemimde çok rahat çalışıyor. Daha doğrusu sistemle birlikte geliyor. Ben bu motor üzerinden 3D oyun yapmak istiyorum. Ancak bilgisayarım ekran kartı bakımından çok yetersiz. Nvidia 820M önerdiler sonra benchmarklarına baktım 740M ondan daha güçlü çıktı. Şimdi 740M'e baktım 650M den %10 yavaş çıktı. Kısacası karar veremiyorum. Hem taşınabilir, hemde hızlı bir bilgisayar istiyorum. Aslında bir bilgisayarda karar kıldım.

http://www.n11.com/dell-vostro-5470-s21f45c-i5-4210u-17ghz-4gb-500gb-2gb-gt740m-14-P26179240

Ancak bu bilgisayardaki donanım benim beklentilerimi karşılar mı ? Batarya süresi iyi diye duydum. Bir tek ekran kartı beni işkillendiriyor. Ayrıca evde sürekli aynı ortamda çalışmak biraz insanın ruhunu daraltıyor. Onun için ufak, az ısınan ve bataryası iyi giden bir model istedim. Sizin görüşünüz nedir ? Bu tarz bir bilgisayar benim beklentilerimi karşılaması muhtemel mi ? Oyun içi performansı iyi makinenin. Bir çok oyunu High'ta açmayı başarıyor. Ancak bu render işi sanırım oyun içi performans'tan biraz daha karışık bir durum sanırım.

Bütçem kısıtlı, bir kaç yere iş başvurusu yaptım. Kısaca pahalı bir şey alma lüksüm pek yok. Bunu değerlendirerek tavsiyede bulunursanız sevinirim...

• hocam bence beklentilerinizi karşılamaz bu bilgisayar. Alacaksan bence oyun bilgisayarı tarzı bilgisayarlardan al. GTX ekran kartı olanlardan
  • Bunun için Asus X550JK yi çok beğenmiştim, ancak Linux'ta touchpad kerneldeki bir bug yüzünden çalışmıyormuş. Windows odaklı bilgisayarların ortak sorunu Linux çalışmasın diye üretilmiş olmaları... Biraz araştıracam dediğini. Olmazsa yapacak bir şey yok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.