Şimdi Ara

4 buzdolabından hangisini tavsiye edersiniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
2.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    2 aydır araştırıyorum. kafam allak bullak oldu. bir dolap beğeniyorum tamam diyorum internette gezerken bakıyorum, firması hakkında birsürü şikayet ve müşteri memnuniyetsizliği. sonra sil baştan. uzun araştırmalardan sonra şu dört dolap arasında seçim yapacağım. bu konuda bilgisi olan arkadaşların cevap vermesini rica edeceğim. candoğan62 usta cevap verebilirse memnun olurum.
    1-HITACHI R-Z660ERU9 STS (ÇELİK) BUZDOLABI fiyaı 2840 tl
    2-SHARP SJ-GC700V-SL NO FROST BUZDOLABI (GÜMÜŞ) fiyatı 2925 tl.
    3-LG GR-M762GVHW fiyatı 2300 tl
    4- SAMSUNG RT5962DTBSL No-Frost Buzdolabı fiyatı 2235 tl
    aslında samsungu almak istedim ama müşterimenuniyetsizliğinin çok fazla olduğunu görünce vaz geçtim
    cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

• Aklını karıştırmak gibi olmasın ama bütçen varsa eğer bunlarda çok iyi

http://www.tedarikcimden.com/Buzdolabi,LA_157-2.html#labels=157-2
  • ben beyaz esyada avrupa malı öneririm. daha sağlam oluyorlar. arçelik falan girme sakın. belli bir süre sonra kapakları iyi kapanmıyor. Frankenin ürünleri iyi zahmet olmazsa franke yi araştırmanı tavsiye ederim.
  • himan61 H kullanıcısına yanıt
    Sharp ya da LG'den birini tercih ederdim, büyük dolap her zaman iyi oluyor.
  • cevaplar için teşekkür ederim.
    sharp buzdolabını almaya karar verdim. artık kısa bir zamanda alacağım.çünkü evdeki dolap artık durmadan çalışıyor. 17 senelik bosch marka. oda iyi idi .
    ama şimdi sharp almaya karar verdim.
    selamlar
    bende sharp 700lü siyah camlıdan alcam hiç görmedim ama yiyecekleri sağlıklı uzun tutuo filan dediler yani görmedim ama öyle diolar:D fiyatı nekadar nerden buldun sharpmı? ben bosch ksv 36aı31 + gsn 36aı31 le sharp modeli arasında kaldım. bosch 4200tl
  • kısaca hepsini al beğenmediğini bana verirsin
  • 4 dolaptan en güzeli Sharp ama Sharp şu an distribütör kanalı ile ithal ediliyor. Hitachi ve Sharp satış sonrası hizmet açısından riskli.

LG'nin de servis hizmeti vasat ama ürünü kaliteli.

Samsung'un bu modeli artık üretilmiyor, eğer bulabiliyorsanız ürün gamı içerisinde en kaliteli modellerinden biriydi.

Servis önemsizse Sharp
    Servis önemliyse LG veya Bosch KDN74AL20N diyorum ben.
    en gralı vestel
    zaten bunların çoğunu vestel üretiyor
    al bi nf akıllı 620 litrelik rahat et
  • MERHABA
    KARABATAK 34 İNTERNETTE BİRKAÇ SİTEDE SATILIYOR.
    http://www.hepsiburada.com/liste/sharp-sj-gc700vbk-a-580-lt-nofrost-buzdolabi/productDetails.aspx?productId=mtsharpsjgc700vbk&categoryId=22154
    http://shopmanya.com.tr/U383,123,sharp-sj-gc700vsl-nofrost-buzdolabi-buzdolabi-sharp.htm
    BENDE BANDIRMADA OTURUYORUM BURDA BULAMADIM. AMA BURSADA GÖRDÜM SİYAH OLANI. BEĞENDİM. ANCAK BENİM MUTFAĞA GÜMÜŞ RENGİ OLAN DAHA UYGUN.

CANDOĞAN 62 USTA SERVİS TABİKİ ÖNEMLİ SHARPIN BUZDOLAPLARINA İKLİMSA SERVİS HİZMETİ VERİYORMUŞ. BURDA BANDIRMADA ARAŞTIRDIM. SERVİS VAR KENDİSİ İLE GÖRÜŞTÜM BU BUZDOLAPLARINDAN ARIZA ALMADIKLARINI SÖYLÜYOR. AMA SENEDE 4-5 TANE KURDUKLARINIDA SÖYLÜYOR.
    BOSCH KDN74AL20N BUNU DÜŞÜNEBİLİRİM. ÇÜNKÜ BENİM ESKİ DOLAP BOSCH VE ÇOK ÖNEMLİ BİR ŞİKAYETİM OLMAMIŞTI. BU DOLAP KAYBEDERSE ENİNİN 86 CM OLMASINDAN KAYBEDER YER AÇISINDAN. SERVİS HİZMETİ BANDIRMADA BAYAĞI İYİ. CEVABIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

MAHÇUP KARDEŞ SEN ARA ARA ÇIKIP BUNLARI VESTEL ÜRETİYOR DİYORSUN. MANİSALIMISIN VESTELİN FABRİKASINDA BULUNDUNMU. BUNLARI VESTELİN ÜRETMESİ MÜMKÜN DEĞİL. İNSANLARA YANLIŞ BİLGİLER VERME.

HERKESE SELAM

• cevabı büyük harflerle yazmışım. özür dilerim.
  • merhaba
    buz dolabını bu gün aldım.
    http://www.hepsiburada.com/liste/sharp-sj-gc700vsl-a-580-lt-nofrost-buzdolabi/productDetails.aspx?productId=mtsharpsjgc700vsl&categoryId=22154
    fiyatı 2599 tl 9 taksit. iyi aldığımı düşünüyorum. üstelik ücretsiz kargo.
    bakalım nasıl çıkacak.
    fıyat supermis, simdi artimis. hayirli olsun
    nasil dolap yorumlarinizi alabilir miyiz?
  • Merhaba
    dolap daha elime ulaşmadı. sitede gördüğüm kadarı ile bu gün kargolanacak. kurulum yapılsın, biraz kullanayım, görüşlerimi aktarırım.
  • selam arkadaşlar
    sharp buzdolabını aldım. yaklaşık iki aydır kullanıyorum. eski küçük buzdolabından sonra bu buzdolabı gerçekten büyük. içine ne koyarsan alıyor. soğutmasından ve buzdolabının içindeki malzemeleri korumasından gayet memnunum. yalnız çalışırken çıkardığı sesi daha az olmasını bekliyordum. ancak ses seviyesi eski bosch buzdolabı ile aşağı yukarı aynı. ama bu beni rahatsız etmiyor.
    buzdolabından genel olarak memnunum.
    şimdi yeni buzdolabı alacak olsam yine sharp buzdolabını alırdım.
    bu arada bu buzdolabı daha büyük olmasına rağmen elektirik sarfiyatındada aylık 5 tl civarında bir düşüş oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: himan61

selam arkadaşlar
    sharp buzdolabını aldım. yaklaşık iki aydır kullanıyorum. eski küçük buzdolabından sonra bu buzdolabı gerçekten büyük. içine ne koyarsan alıyor. soğutmasından ve buzdolabının içindeki malzemeleri korumasından gayet memnunum. yalnız çalışırken çıkardığı sesi daha az olmasını bekliyordum. ancak ses seviyesi eski bosch buzdolabı ile aşağı yukarı aynı. ama bu beni rahatsız etmiyor.
    buzdolabından genel olarak memnunum.
    şimdi yeni buzdolabı alacak olsam yine sharp buzdolabını alırdım.
    bu arada bu buzdolabı daha büyük olmasına rağmen elektirik sarfiyatındada aylık 5 tl civarında bir düşüş oldu

merhaba,

ben de siyah olan modelini almayı düşünmüyorum. Gürültü kısmına kafam takıldı. Mediamart ta canlı gördüm ve üzerinde dB cinsinden en düşük değer sahrp ta idi. Diğerlerinden düşük idi. Ablam da 10 yıldır sharp var ve sessizliğine hayranım. Yok gibi mutfakta. Acaba kalitemi bozuldu yoksa bu modelde mi sorun var. kapı açık alarmı var mı? alt kapak açılırken ust kapakta oynama oluyor mu? genelde beğendiğiniz ve beğenmediğiniz yönleri nelerdir. Kapı kolu oynar gibi gelmişti. bana montaj hatası olabilri. sizde de öyle mi?

• Sharp buzdolabı ALMAK İSTEYEN değerli arkadaşlar;
    Yaşadıklarımı sizlere anlatmak istedim...
    10 senedir Sharp SJ-68L (577lt iç hacim) buzdolabı kullanmakta idik...
    4 ay öncesine kadar mükemmel çalışan bir buzdolabımız vardı, ve aklımın ucundan dahi buzdolabı sorunları yaşayabileceğim geçmezdi.
    Bu yazıyı yazmamın sebebi ise DH den birçok paylaşımı okuyup seçim yapmam oldu.
    *** Buzdolabımız yaklaşık üç ay önce bozuldu..
    Pendik'te oturuyoruz ve yaklaşık bir hafta yetkili servis aradık ama nafile,
    daha sonra netten Teknosa assist telefonunu zor da olsa bulabildik. ancak 2. gün telefonu açtılar, durumu anlattım mağdur olduğumu söyledim,
    telefondaki bayan bana yaklaşık 4-5 dakika içinde ancak Anadolu yakasındaki sadece iki servis olduğunu ve üsküdarda olduğu bilgisini verebildi.Arayınca Erenköy'de olduğunu anladım. Servisi nihayet araya bilmiştik. Ancak Pendik hizmet sınırları dışında olduğu için ücretli gelebileceklerini belirttiler bende vazgeçtim,
    Sonrasında yerel bir tamirci bulduk ve arıza tespiti yapıp motoru değiştirdik. bir hafta süperdi, sonra verim düştü ve bitti.
    Tekrar servisçi arkadaş geldi, işin içinden çıkılmaz bir durum olduğunu mutlaka yetkili servis elemanının bakması gerektiği konusunda anlaşmaya vardık.
    Servisçi arkadaş bizzat yetkili servis arayışına girdi ve Sharp yetkili servisinin Kartal İklimsa Servisi Zafer Teknik olduğunu öğrendik.
    Konu için bilindik bütün ustalardan bilgi :) aldık... Aradık, geldiler, servisçi arkadaş arızayı yetkili servisçi arkadaşa anlatmıştı. Yetkili servis elemanı şimdiye
    kadar hiç motor değiştirmediklerini, arızanın başka yerde olabileceğini söyledi. ama öncelikle bizim değiştirdiğimiz motoru tekrar değişmesi gerektiğini söyledi ve gitti. sonra motor için 450, işçilik içinde 150 TL alacağını, ve sorunun çözümüne bundan sonra tespit edebileceklerini söyledi...Sonra iklimsa çağrı merkezine şikayette bulundum motorun fiyatını sordum. beni yakaşı 2 saat sonra aradılar ve motorun 304€ yani 850TL olduğunu söylediler ??? Neyse bir şekilde uzlaştık ve yaklaşık bir aydan uzun süredir evimizde olmayan servisçi arkadaşın dükkanındaki dolabımız sensör arızası verdiği ortaya çıktı, ve şimdide sensör yok, değerli dostlar tecrübelerim ve ustaların söylemlerinden şunu öğrendim... SHARP MARKA BUZDOLABI ALACAKSAN: TÜRKİYE DİSTRİBÜTÖRÜ KİM BELLİ DEĞİL, (İSTERSENİZ SHARP.COM.TR' ye BAKIN VE GÖRÜN)SERVİSİ YOK, GARANTİSİ BELLİ DEĞİL ARIZA TESPİTİ YOK, ARIZANIN GİDERİLMESİ MÜMKÜN DEĞİL değerli dostlar vaktinizi aldım, yazdıklarım benim acizhane görüşlerim...

• daha önce yazmıştım
    vestel ile anlaştılar yakında vestel üstlenecek herşeyini
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.