Şimdi Ara

4 GB Ram ile O/C???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Sistemi dört gün önce kurdum, o günden beri kendimi zor tutuyorum o/c yapmayayım diye.
    İşin garibi o/c den hiç anlamam sadece forumda okuduklarımdan gaza geliyorum. Neyse bir deneme yaptım ama olmadı
    Olay şöyle gelişti; önce badtr arkadaşımızın hazırladığı o/c rehberini bi güzel okudum.
    Sonra bios modunda o/c bölümünde ayarlama yapmak için araştırmaya başladım, adını tam hatırlamıyorum extrem treacker gibi bir o/c bölümü var anakart bios da.
    Ama cesaret edip manual ayar yapmadım, sadece anakartla gelen %10, %15, %20 o/c seçeneklerinden %20 olanı seçip kaydet çık dedim
    Ama pc açıldı ama " to enter setup pres del ........" bölümüne kadar sonra dondu kaldı. Del e bastım falan ama nafile, sonra badtr nin yazdığı bios pili olayını
    hatırladım, pc yi söküp pille biraz oynayınca pc sorunsuz açıldı. Bi daha da ellemedim del tuşuna
    Merak ettiğim konu 4 GB ram olduğu için mi bu sorun ortaya çıktı?
    3.4 e o/c yapmak istiyorum yardımcı olabilecek arkadaşlar çok saolsun
    Birde pc yi tekrar sökerken elim işlemcinin fanına çarptı, dikkatimi çekti fan sağa sola zorlamadan oynuyo
    vidalara baktım gayet sıkı , bende öylecene bıraktım zaten açılışta 17-18 derece, 4-5 saat oyundan sonra en fazla 32 derece gördüm.

• manual ayarlarla badtr nin başlığında çok ama çok açık yazılmış dostum konu. otomatik ayarlar ile %20 zaten çok iyimser bir değer.

üst konuyu kullanarak, ram bölenlerine dikkat ederek deneme yanılma yöntemiyle bulabilirsin istediğin noktayı. şimdi ben sana direkt fsb 370 olsun, 9 çarpan , 1.5 volt işlemci diyeceğim, ama belki stabil çalışmaz, belki de voltaj gerekenden çok daha fazla olur. kısacası bu işin bir standartı yok
  • ramlerin 4x1 ise oc ye olumsuz etksi vardır banada olmuştu, yok 2x2 ise tam yorum yapamam hiç denemedim..
  • Ram ler 4*1 o yüzden sorun oldu galiba birde badtr nin yazdıklarını print edeyim de manual deneyeyim evde başka pc yok yardım gerekirse diye
  • genelde 4 ram slotu olursa olumsuz etki ediyor OC olayına 2*1 olarak deneyin birde
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.