Şimdi Ara

4770k + Asus maximus 6 OC sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Beyler bırısı bana su ramler neden hep 1600 mhz de kalıyor soyleyebılırmı ramler bu corsaır vengeance low profıl. neden vıdeolarda adamlar xmp yapıyor otomatık ramlerı ayarlanıyor ama bende hep sabıt

bırısı bana yardım etsın lutfen

• kullandığın ramler zaten 1600 mhz xmp yaparsan 1600e kadar çıkar...
    manuelde daha yüksek değerlere çıkarabilirsin tabi voltaj artırarak....
  • mncs35 kullanıcısına yanıt
    Hmmm normalde xmp yaptığımda otomatik olarak voltaj yapmıyor mu? yoksa ben manuel olarak mı voltaj vermem mi? gerekiyor. çünki xmp yapıp işlemciyi 4.6 ya çektiğimde hala 9 9 9 24 1600 ve 1.5 v veriyor.
  • manuel vermen gerek kardeş ama çok fark anlamassın birde ram garantiden çıkar haberin olsun 1600 iyidir derim
  • tolgauygun34 kullanıcısına yanıt
    dogru biliyorum çıkar ama ozmanda işlemci o.c olmuyor sadece işlemcinin o c kapasitesini görmek istiyorum oakdar ne kadar ileri gidebilirim diye :)

ozman manuel olarak sadece voltaj ve timingleride mi benim ayarlamam gerekiyor yoksa voltaj verince otomatik yaparmı xmp de ?
  • sen manuel yap ama dikkat et birde anlaşılır zaten ekran felan açılmassa azaltırsın kademe kademe git derim
  • hmm ok dediğin gibi eski usül devam etmek gerekiyor ozman. Bu xmp oakdar da çok bir işe yaramıyor ozman
  • her pc zorlandıgı zaman kasar (=
  • Pandomim00 kullanıcısına yanıt
    Bakalım bugün bir deneme yapacağım biraz motoru yavaştan yavaştan açmaya çalışacağım :)
  • bence ramleri 1600den yukarı çekme zaten aslında gerekte yok yani sana getirisi olmaz oyunlarda falan değişikliği anlayamazsın...

sen sadece işlemcini oc yap onun içinde çarpanı 45 yap ve voltajı manuele al, 1.250v ile başla açılmadığı taktirde 1.260....böyle devam et pc açılana kadar (mavi ekrana düşmeyene kadar)

daha fazla bilgi için:
    http://forum.donanimhaber.com/m_77079373/f_//tm.htm#77079373
  • quote:

Orijinalden alıntı: judge1986

dogru biliyorum çıkar ama ozmanda işlemci o.c olmuyor sadece işlemcinin o c kapasitesini görmek istiyorum oakdar ne kadar ileri gidebilirim diye :)

ozman manuel olarak sadece voltaj ve timingleride mi benim ayarlamam gerekiyor yoksa voltaj verince otomatik yaparmı xmp de ?

ramlerle işlemcinin alakası yok...işlemciyi ayrı oc etmelisin ramleri ayrı...zaten ramleri oc yapman gereksiz...
    pekı hocam eger sızdekı ayarları ogrenebılırsem denemek ısterım
  • Merhabalar tekrardan,

Beyler valla ben bu işten birşey anlamadım ya ben yapamıyorum yada bir yerde bir sıkıntı var :)

imzamda bulunan sistem elimde fakat bıos tan bir türlü 4.0 a bile çıkamadım :) eski x38 q 9550 kingston 800 ddr2 ram ile bile fantazi oc ler yapabiliyordum. ama bu sistem de bir türlü yapamadım. normal all suitte anladığım kadarı ile uçak modunda 3.9 a çıkıyor. ama biostan bir türlü 4.0 + üstüne çıkamadım.

xmp yaptım videolar izledim core voltage a v verdim :) hatta 1.3v verdim yok tık yok hemde xmp yaptım ramler 9 9 9 24 1600 çıktı ve yine açılmadı.

İşletim sistemim win 8.1 acaba dedim bu yüzden mi açılmıyor :)

birisi yardım etsin bir el atsın arkadaşlar.
  • çarpanı 45 yapıyormusunuz???

şurayı bi izleyin...

https://www.youtube.com/watch?v=Z7zPu9255ZI
    tmm hocam cozdum yanlı yapıyormusum sadece carpanı 45 yaptım 1.30v verdım sımdıde testlere sokuyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.