Şimdi Ara

48.000 YTL | Jetta vs. Civic (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
0
Favori
3.681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar sanki yarışlara katılacakmış havası esiyor forumda,

ben jetta gibi karaktersiz ve az gelişmiş ülkeler için türetilen bir aracın ne olursa olsun 35 binden fazla para haketmediğini düşünüyorum (golf tsi farklı), keza civic hb ye verilen 48 bin ytl nin de en aşağı 8 bin i 1.8 motor olmasının getirdiği ekstra ötv yükü.

bence performanslı bir aile otomobili isteniyorsa civic sedan en iyi alternatif. bu arada civic sedanlardaki 125 hplik motor son derece performanslı bir makinedir.
  • Bana göre 1.8 Siyah Civic daha güzel olur. Birde araca komple mugen kit uygulandımı tadından yenmez
  • Mugen kit Civic bayisinde var mi?

Honda da varsa kaca var?

Mavi mugen civic e hastayim.

•  48.000 YTL | Jetta vs. Civic

48.000 YTL | Jetta vs. Civic

2-3 milyara boyle bisi yapma imkanimiz varsa hemen yapalim

• quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

/>

2-3 milyara boyle bisi yapma imkanimiz varsa hemen yapalim

Ayrıntıları Honda mutluhanı arayarak sorabilirsiniz.

• Yapiliyor mu yani?

Peki renk secenegi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

Yapiliyor mu yani?

Peki renk secenegi?

yapılıyor bizim burda komple yapılı siyah ve beyaz 2 tane mugen yeni kasa var. Duyguğuma göre 4.5 milyar civarı olması lazım herşey dahil ama genede tam olarak bilmiyorum ayrıntıları en iyisi mutluhandan öğrenebilirsin
  • Tesekkurler arkadasim...

Sahane birsey...
  • mutluhan neresi bilmiyorum ama, anadolu yakasında kadıköy, bağdat caddesi taraflarında bir honda bayiinde mavi olan modelden mevcuttu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: 19can84

mutluhan neresi bilmiyorum ama, anadolu yakasında kadıköy, bağdat caddesi taraflarında bir honda bayiinde mavi olan modelden mevcuttu.

Orası mutluhanın kızıltopraktaki showroomu
  • Arkadaşlar bugün Honda'ya bakmaya gittim.

Öncelikle şunu öğrendim, Honda 1.8 Executive düz vites model ilk çıktığında üretilmiş, ancak şu an üretilmiyor. Ben de asıl olarak düz vites istediğimden, Honda alternatifi 1.6 Elegance modeline döndü.

Bugün 1.6 Elegance otomatik vitesi test ettim. Gerçekten hem performansı tatmin edici, hem de çok konforlu bir araba. Otomatik viteste direksiyondan manuel vites değiştirme imkanı var (Formula 1 tarzı); o sayede düz vitesi de simule etmiş oldum. İç dizayn ve konsol ise zaten tartışmasız çok keyif veriyor.

1.6 Elegance modeli aldığım takdirde 48.000 YTL yerine yaklaşık 39.000 YTL 'ye arabayı alıyorum, hatta artan paradan bir kaç milyar da aksesuar için harcayabilirim.

Tabi bi şans da düz vites yerine otomatik alıp 1.8 Exec. almak.

Her ihtimalde şimdilik kafamda ibre biraz Honda tarafına kaydı, ne dersiniz?

• Test edip beğendiysen bize laf söylemek düşmek arabayı alınca hayırlı olsun deriz ancak Ama bence paran yetiyorsa 1.8 otomatik al hem daha donanımlı hemde daha performanslı ve az yakıyor ancak 1.6 otomatikte fiyat olarak çok uygun! İçin hangisine siniyorsa onu al araba her zaman alınmıyor
  • quote:

arkadaşlar sanki yarışlara katılacakmış havası esiyor forumda,

ben jetta gibi karaktersiz ve az gelişmiş ülkeler için türetilen bir aracın ne olursa olsun 35 binden fazla para haketmediğini düşünüyorum (golf tsi farklı), keza civic hb ye verilen 48 bin ytl nin de en aşağı 8 bin i 1.8 motor olmasının getirdiği ekstra ötv yükü.

bence performanslı bir aile otomobili isteniyorsa civic sedan en iyi alternatif. bu arada civic sedanlardaki 125 hplik motor son derece performanslı bir makinedir.

Arkadaşım, siz karaktersiz bulabilirsiniz, bu sizin beğeninizdir ama Jetta ABD'nin en çok satan Avrupa aracıdır. Az gelişmiş ülkeler için model değildir. Onları yazarsam tartışma çıkar diye yazmıyorum.
  • sedan da tercihim Jettadır ama Hb de Civicler çok güzel
    quote:

Orjinalden alıntı: Woodpecker

quote:

arkadaşlar sanki yarışlara katılacakmış havası esiyor forumda,

Arkadaşım, siz karaktersiz bulabilirsiniz, bu sizin beğeninizdir ama Jetta ABD'nin en çok satan Avrupa aracıdır. Az gelişmiş ülkeler için model değildir. Onları yazarsam tartışma çıkar diye yazmıyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: angelusavril

Arkadaşlar bugün Honda'ya bakmaya gittim.

Öncelikle şunu öğrendim, Honda 1.8 Executive düz vites model ilk çıktığında üretilmiş, ancak şu an üretilmiyor. Ben de asıl olarak düz vites istediğimden, Honda alternatifi 1.6 Elegance modeline döndü.

Bugün 1.6 Elegance otomatik vitesi test ettim. Gerçekten hem performansı tatmin edici, hem de çok konforlu bir araba. Otomatik viteste direksiyondan manuel vites değiştirme imkanı var (Formula 1 tarzı); o sayede düz vitesi de simule etmiş oldum. İç dizayn ve konsol ise zaten tartışmasız çok keyif veriyor.

1.6 Elegance modeli aldığım takdirde 48.000 YTL yerine yaklaşık 39.000 YTL 'ye arabayı alıyorum, hatta artan paradan bir kaç milyar da aksesuar için harcayabilirim.

Tabi bi şans da düz vites yerine otomatik alıp 1.8 Exec. almak.

Her ihtimalde şimdilik kafamda ibre biraz Honda tarafına kaydı, ne dersiniz?

Honda tavsiye ederim.siyah elegance.test etmeni tavsiye ederim.

göstergeler bence mükemmel.el freni yerini biraz yadırgayabilirsin o kadar.

adam gibi motor,adam gibi performans ütelik vtec testlerde gerçekten az yakıyor.

honda nın güvenilirliği de ortada.

ayrıca yerli üretim bir araç.

vw nin her modeli gibi yine hiçbir avantajı yok.

• alacaksan bence honda civic elegance al.
  • Arkadaşlar ben kararımı Honda Civic 1.6 Elegance yönünde verdim, ilgilenen ve cevap atan herkese çok teşekkürler, bu forumun çok yardımı oldu.

Kararımı vermemde en büyük etkenler; Jetta'nın nispeten alışılmış bir tasarımı olmasının yanında; Honda Civic'in çok heyecan verici, eğimleriyle üst segment arabaları hatırlatan tasarımının olması, resimlerde güzel gözüken kokpitin, arabayı sürerken gerçekten de çok zevk vermesinin, 1.6 Elegance'ın 39.000 YTL ile daha uygun fiyatı olması nedeniyle üzerine aksesuar ekleyebilecek paranın kalmasıydı.

Tam ayrıntılar içinde, Yeni Civic başlığındaki mesajımı da buraya kopyalıyorum:

quote:

Arkadaşlar araba siparişini sonunda verdim :)

Bugün tüm bayilerle epey konuştum, açıkçası bayileri birbirlerine kırdırtmadan indirim almanın yolu yokmuş, onu gördüm.

Sonuç olarak da;

1.6 Elegance Bej + Body Kit (Bagaj Spoiler'ı Hariç) + Kameralı Arka Park Sensorü (Dikiz Ayna Değişiyor) + Cam Filmi + Ziebart Diamond Gloss İç & Dış Koruma = 42.700 YTL.

Araba başka yerden gelicek, parçaların boyanması montaj ve ziebart vs. birkaç gün sürecek, haftaya arabayı teslim alacağım.

Cevap verip yorum yazan herkese çok teşekkür ederim. Bu konu olmasa çok daha pahalıya ve pek çok ayrıntıya hiç dikkat etmeden alırdım, tekrar teşekkürler.

• Hayırlı uğurlu olsun diyelim şimdiden..Body Kit'li Yeni Nesil Civic'i inşallah forumda da görmek isteriz..
  • Güle güle kullanın.
  • şimdiden seçiminde başarılar..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.