Şimdi Ara

4x4 ve 4x2 aynı anda bir pick up (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
1
Favori
5.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • En iyisi L200 4 çekere alınca arazideki performansı süper
  • sebenlideniz kullanıcısına yanıt
    Burda da oyle diyorlar.

Ora neresi dersen Tayland.
  • falken34 kullanıcısına yanıt
    sağol kardeşim teşekürler.... peki sonradan taktırmak kaça patlar bize, bu konuda bir bilgin varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuneXXX -- 11 Eylül 2013; 19:35:30 >
  • TuneXXX kullanıcısına yanıt
    1500 ila 3500 arasıda değişir...
    peki Izusu Dmax 4x4 den 4x2 ye geçeni hangisidir veya nerden anlarım öle olduğunu

L200 4x4 manuel pek fazla bulamadım, daha doğrusu benim yakınlarımda bulamadım, birde difflock olan dmax lara bakıyım dedim eğer varsa tabi

hocam 220000 km de dmax veya L200 alınırmı veya neye dikkat edilmelidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuneXXX -- 11 Eylül 2013; 19:40:46 >
  • TuneXXX kullanıcısına yanıt
    anlaşıldı...

eğer iki tane vites kolu varsa o araç 4x4tür..
    araç alırken servise göstermelisin.tramer kayıtlarını sormalısın.(onu araştır nette var)

sahibinden.comda arattırıken sol pencerede 4x4 seçeneğini işaretle..o zaman 4x2 olanlar karşına çıkmaz.

örnek mitsubishi nin içi: 4x4 ve 4x2 aynı anda bir pick up
     4x4 ve 4x2 aynı anda bir pick up

sağol ustam onu anladım 2 vites kolu olunca 4x4 oluyor ama bazileri başlığa 4x2 yazıyor ve arabayı ilana koyarken 4x4 olarak listeliyorlar... birde bazen sadece 1 vites kolu oluyor ve adam 4x4 yazıyor, orası kafa karıştırıyor ????

ve benim aslında bilmek istediğim 4x4 den 4x2 geçebilirmi ??? yani 2 tane kol olunca 4x4 den 4x2 ye geçiyor anlamına mı geliyor bu ??? bazende sürekli 4x4 olanlar oluyor ve sadece 1 kol

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuneXXX -- 11 Eylül 2013; 20:20:43 >
  • Tata düğmeyle geçiyor sanırım. bi ara müşterisi olmuştum. ama ne kadar işe yarar bişey bilemedim.
  • legend1982 kullanıcısına yanıt
    tata lar çok uçuz ve kasa da fena değil hoş duruyor, ama tata hakkında pek iyi yorumlar okumadım
  • Bkz. Nissan Navara

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • falken kardeş navar beşinci demiştin ama ben yinede bi araştırıym dedim

şu ilana bi bak burda tek vites kolu ve 4x4 diyor... yani bu araç sürekli 4x4 gider anlamına geliyor değilmi... yoksa ayrı bir kol varmı 4x2 geçmesi için ???

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-nissan-ugur-oto-dan-uygun-fiyata-2006-4x4-nissan-navara-137268018/detay
  • navara bakabilirsiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuneXXX

çok faydalı bilgiler bunlar sağolun

diff-lock dediğin herhalde defrensiel kitleme oluyor , ozaman 4x4 bir araçta diff-lock olursa araçta orda yazdığın gibi 4x2 geçirme imkanım var.... doğrumu anlamışım yoksa o kitleme ayrı bişeymi ???

birde benim almak istediğim L200 2006 veya 2008 model bunlarda bu sistemler oluyormu ???

hocam birde sahibinden.com da bakıyorumda orda 4 çeşit L200 var bunların donanım ve makanik farkı nedir.... 4x2 geçelim, belliki en az tutulanı

Instyle 4x4 (26)
    Intense 4x2 (415)
    Intense 4x4 (57)
    Invite 4x4 (36)

Zannetiginiz gibi 4x2 tutulmayanı değil.
    Satılan araçların büyük çoğunluğu 4x2 dir.
    4x4 ler mtv den dolayı daha az tercih ediliyor bildiğim kadarıyla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

sağol ustam onu anladım 2 vites kolu olunca 4x4 oluyor ama bazileri başlığa 4x2 yazıyor ve arabayı ilana koyarken 4x4 olarak listeliyorlar... birde bazen sadece 1 vites kolu oluyor ve adam 4x4 yazıyor, orası kafa karıştırıyor ????

ve benim aslında bilmek istediğim 4x4 den 4x2 geçebilirmi ??? yani 2 tane kol olunca 4x4 den 4x2 ye geçiyor anlamına mı geliyor bu ??? bazende sürekli 4x4 olanlar oluyor ve sadece 1 kol

Evet 2 kol olunca 4x4 ten 4x2 ye geçebiliyor.
    4x4 L200 araçların hepsinde 2 tane vites kolu vardır. Tek vites kolu olan lar 4x2 dir.

Sürekli 4 x4 olan araçlar land cruiser türü araçlardır. sürekli 4x4 sistem pick ıplarda kullanılmaz.
    pick up ların çoğu 2. Vites koluyla 4x4 e geçer.
    Bazı pick uplar 2. vites kolu yoktur.elektronik düğme ile 4x4 konuma geçer amarok gibi .

araçla tam olarak ne yapacağını ve hangi amaçla kullancağını anlatırsan daha faydalı tavsiyelerde bulunabilirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falken34 -- 12 Eylül 2013; 9:18:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sağol kardeş senide baya yorduk kusura bakma
    pickup lar hakkında hiç bilgim yok ben daha çok soru sormam gerekeçek

kardeş benim işim üzümcülük ve engebeli arazilere girmek zorunda kalıyorum ve arabanın altını yaptırmaktan bıktım artık.

neden biraz daha düşük modelini almıyorsun dersen... ben seneye aldığım pickupla almanyaya gitmeyi planlıyorum... yolda problem yaşamak istemiyorum onun için baştan iyi olsun araba

ve neden 4x4 istiyorsun dersen..... kışın karda bazen gerçekten offroad maceramız oluyor yani 4x4 gerekiyor, karda çamurda arabamla çok kaldım bu sorunları artık yaşmak istemiyorum ve sürekli 4x4 alıp çok fazla yakıt da yakmak istemiyorum, istiyorum ki herzaman 4x2 yapabileyim malum almanya ya gidilecek

şimdi hangi arabayı alıyım bilemedim.... tek istediğim 4x4 den 4x2 geçsin ve motoru güçlü olsun... 300nm tork dan fazla olsun ve 28000 TL geçmesse çok iyi olur

• eczman2000 kullanıcısına yanıt
    kardeş 4x2 ler karda çok aşırı kayıyormuş ve yakıt olarakta 4x4 le çok aşırı bir fark yok

en çok 4x2 satılıyor

arazı aracı alıyorsam neden 4x2 alayım, ben o aracı alıyorsam demekki çok zor yol koşullarında süreceğim ve sannetmiyorumki 4x2 aşırı kar ve çamurda yerinden oynaya bilsin
  • falken ustam bana açil yardım et kardeşim... arabasız kaldım bugün arabamı sattım acil bir pickup lazım bana birtürlü karar veremedim

ustam pek çok araç sahibini aradım

izusu dmax 136 beygir 330 NM .... 4x4 leri isteğe bağlı düğme ile 4x2 oluyormuş ama diff lock varmı bilmiyorum

nissan navara 174 beygir 403 NM .... aynı isteğe bağlı düğme ile 4x2 oluyor ama difflock varmı yine bilmiyorum

mitsubishi L200 136 beygir 314 NM .... fazla araştırmadım o konuda sana güveniyorum, duruma bakılırsa en avantajlısı L200 difflock da var diyorsun

ford ranger 143 beygir 209 NM .... aynı 4x2 ye dönüyor

ama işte çok az araç var benim istediğim şekilde hepside en az 200 ile 250bin km arası... 80 bin ile 150 bin km arası olanlarda 30.000TL den fazla
  • 2007 den sonraki L200 4x4 sistemi tr deki hiçbir pickupta yoktur.

L200 haricindeki pickuplar asvaltta 4x4 gidemezler.. sadece arazide giderler.

arka difflock standar değildir. 2007 den 2010 a kadar intense modellerinde arka difflock vardı diğerlerinde ASTC (ESP) ile kontrol edilirdi.
    arka difflock olan modellerde ASTC yoktu. Bendeki difflock olan modeldi ama keşke ASTC olsaydı diyorum. ASTC virajlarda güvenlik demektir bence olsa çok iyi olur.

2H arkadan itiş
    4H ön ve arkadan itiş Kuru asvalt ve arazi farketmez istediğiniz hızda kullanabilirsiniz. Diğer pickupların 4H moduna benzemez. Bu özellik sanırım almanyada satılan amaroklarda varmış.
    4L ön ve arka itiş ama ağır devir zorlu koşullar için..
    4Lc ön ve arka itiş sınırlı kaydırmalı kilitli mod özellikle çamur...vs

4L ve 4Lc modunda asvaltta giderseniz aksleri elinize alırsınız+ lastikler hemen biter..

Düğme ile 4x4 moduna geçmesi matrak bir özellik değildir...

4x2 alacak olursanız hiç kafanız karışmasın hepsi aynıdır ama L200 tercih sebebi yakıt tüketimi+geniş arka diz mesafesi ve arkada dik olmayan koltuklardan dolayı olabilir.
    Pickupların genelde arka koltuklar rahatsızdır..L200de tam tersine çok rahattır.

Eğerki L200 olmayacaksa ve 4x4 olacaksa ucuzda olsun diyorsan ssanyongada bak derim. 2. elde fiyatlar uygun gibi.

Japon mallarının bakım üçretleri çok pahalı. Sanırım dmax daha uygunmuş.. L200 yedek parça fiyatları harbidende çok pahalı..

• quote:

falken kardeş navar beşinci demiştin ama ben yinede bi araştırıym dedim

şu ilana bi bak burda tek vites kolu ve 4x4 diyor... yani bu araç sürekli 4x4 gider anlamına geliyor değilmi... yoksa ayrı bir kol varmı 4x2 geçmesi için ???

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-nissan-ugur-oto-dan-uygun-fiyata-2006-4x4-nissan-navara-137268018/detay

sürekli 4x4 değil düğme ile geçiyor 4x4 e
    Pickuplarda sürekli 4x4 yani 4x2 ye geçemeyeni görmedim..

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.