Şimdi Ara

4x512mb ddr pc3200 yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar.2 tane 512 corsair ram vardı sistemimde dual kullanıyordum.2 tane daha 512 aldım onları da dual taktım zaten 4 tane olunca mecbur dual oluyo istemesende.açılışta 1T yazardı şimdi 2T oldu ama 400 mhz değil 333mhz gösteriyo ramleri ikili olarak ayrı ayrı taktığım zaman 400 mhz 4 ü takılıyken 333 e iniyo.ramlerin hepsi aynı özellikte corsair 512 mb pc3200 cl 2.5. vardır bi açıklaması ama ben bilmiyorum.yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• 1T ve 2T ne anlama geliyor?4 tane 512 pc3200 ün 333 mhzde çalışması normal mi?anakart abit an8 939 nf4 amd athlon 64 3200 ve 4x512 corsair vs512 400 serisi ram.yorumlarınızı bekliyorum.
  • RAM lerin hepsinin 400mhz de olduğuna emin misin
  • evet hepsi 400 mhz...2li talrığım zaman yine 400 ama 4 slot dolduğu zaman 333 e iniyo.
     4x512mb ddr pc3200  yardım

• bendeki sistemde aynısı olmuşdu.4 slotda dolu olduğunda ram hızınıotomatik olarak 333mhz çekiyordu.biosdan bunu tekrar 400mhz çekebilirsin.bu arada ankartın modelini söylersen daha fazla yardımcı olunabilir
  • anakart abit an-8.ya bi yardımcı oluwer nasıl 400 mhz yapcaz ?
  • anakartın Abit'se bios ayarlarında muhakkak ayar mevçuttur.abitlerin bioslarında ayrıntılıdır.genede abit kullanan arkadaşlar daha iyi yardımcı olabilirler.
  • eğer işlemcin venice değilse 4 slot doluyken 2t de ve 333 mhz de çalışırlar. ram kontrolcüsü işlemciyle bütünleşik olduğu için anakartın bir sorunu yok. ilk soket 939 lar bu şekilde. sanırım venice ile bu sorun giderildi.
  • sağol dinçer.ya zatenben işlemciyi de değiştiricem en son.rami 2 yaptım 3000 winchester var büyük bi ihtimalle ondan 333 mhz.amd 3700-3800 gibi seriler alsam 400 mhz olur dimi?
  • winchester olmadıktan sonra sorun olmaz. ancak 1T çalışmayabilir. o konuda tam bilgim yok. kimi forumlarda çalışır kiminde çalışmaz yazıyor. eğer ramlerin tek taraflıysa çalışabilir yazıyorlar. ben de tam olarak bilmiyorum. ancak ddr400 de kesin çalışırlar.
  • bende venice 3000+ varken 4x512 kullanmıştım 400MHz sorunsuz çalışıyordu bellek kontrolcüsü desteği olduğu için ancak gelin görünki normal 2x512 4x512 den çok daha hızlıydı 4 slotta ram kullanmak performans açısından pek iyi olmuyor hatta hiç iyi olmuyor..
  • ama işlemciden de olmayabilir.şöyle olamaz mı 4 tane ram yeri var bunarın 2 sine double side li ddr ram taktığım zaman 400 görüyo veya single side li.ama 4 x double side da belki 333 görüyodur.2 si single side olsa belki 499 görür gibime geliyo ama aynı markanın single side lı ramini nerdren bulcam.işlemciyi değiştirince düzelceğini bilsem sorun değil.yoksa satıp 2 tane 400 mhz bulabilirsem 2 b dual kit almam lazım bu sisteme de fazla para dökesim yok ama ....
  • peki piyasada 2 gb 400 mhz dual kit olarak corsair bulabilir miyiz?ben nedense corsaire ısındım kingston benim pcde dual de hep sorun verdi.corsair de sorun yaşamadığım için corsair diyorum.gidipte 400 mhz için 2 gb kite de para verilmez gib yaaa.
  • gigatek te mushkinler var ben pazartesiye onlardan alacam. 2 gb lik kitlerden. bir de opteron taktım mı daha uzunca süre beni götürür bu sistem. bi kurtulsam şu winchesterdan. zaten pc de oyun harici her işi yapmaya çalışıyorum. bu sistemde isteklerime karşılık verebilir
  • boswer arkadasım hıc gerek yok canavar gıbı 2 gb yyapmssın remı ne farketcek 400 mhz olsa hıc anlamassın bıle aradakı farkı bn sana solıım oyunlarda bekleme suren deısmez arkadasta 33 mhz war bnde 400 hıc bı fark yok bneden solemesı kafana takmadıktan sonra hıc bı problem olmaz
  • kardeş iyi ki söyledin ben de 2 gb 400 mhz dual kit arıyodum...peki kesin 400 mhz çalişir dimi?bitmeden sipariş verelim...
  • arkadaşlar herşey iiçin sağolun.ya 333 le devam ya da 2x1 yeni ram alıcam.iyi akşamlar...
  • şu şekilde de yapabilirsin. ben de şu an ddr333 olarak ramlerimi kullanıyorum. ancak biraz hız aşırtma yapıp FSB ve RAM lerin hızını yükselttim. zaten 939 lar az ısınıyor. sen de bu şekilde yapaiblirsin. paran da cebinde kalır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.