Şimdi Ara

[5500 TL] Sistem Önerisine ihtiyacım var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Öncelikle belirtmeliyim ki diske ihtiyacım yom 500 GB SSD Diskim var samsung evo 850 monitöre ihtiyacım var çok iyi bir monitör olmasına gerek yok. 22" olabilir 1920x1080 çözünürlük olsun gerisi önemli değil. Bu bilgisayarda oyun oynayacağım tabiki onun haricinde 64 Gb ram en azından olursa güzel olur yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Ben kararsız biri olduğum için tutarlı arkadaşların yardımına ihtiyacım var kredi kartıyla ödeme yapacağım(Taksitli) Stok ürün olmalı.

• 64 gb ram ne onu anlamadım? bizim bildiğimiz ram ise bu. Ana kartı en az 1.000 TL yapman lazım. Şuanda 16 gb ram bile en az 5 sene götürecekken 64gb ram ne şaşırdım gerçekten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vict0ry

64 gb ram ne onu anlamadım? bizim bildiğimiz ram ise bu. Ana kartı en az 1.000 TL yapman lazım. Şuanda 16 gb ram bile en az 5 sene götürecekken 64gb ram ne şaşırdım gerçekten.

Sanallaştırma yapıyorum pek çok sunucuyu ve clienti çalıştırmak durumundayım güvenlik testlerim için gerekli
  • Güncel anakartlar 64GB destekliyor da 64GB RAM'e ihtiyaç duyacak kadar sanal makina kullanıyorsanız işlemci olarak ne almayı düşünüyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Meniz

Güncel anakartlar 64GB destekliyor da 64GB RAM'e ihtiyaç duyacak kadar sanal makina kullanıyorsanız işlemci olarak ne almayı düşünüyorsunuz?

Amd ocak ayında yeni bir işlemci çıkatıcak diye duyum almıştım fakat o kadar bekleyemebirim sadece işletim sistemeri çalışıcağı için 6700k ve ayarında bir işlemci işimi görür diye düşünüyorum. Nexpose,nesus,openvas vb. yazılımlardada ram kullanımı 8,9 gb civarlarında çalışıyor. Arkaplanda script derleyip shell code gönderebilecek düzeyde bir işlemci işimi görüyor. Sadece ihtiyac ram olucaktır. Çünkü şuanda kullanmış olduğum bilgisayardan daha iyi olması gerekiyor sonuçta boşuna almış olmuyum. Şuan ki i7 4702MQ 32GB Ram (1333MHZ) 500GB SSD GT 750 E.K(NOTEBOOK)

• Arkadaşlar bir önerisi olucak var mı ?
  • INTEL i7-5820K 3.3 Ghz Socket 2011-3 15MB 6 Çekirdek (CPU Fan YOK)

MSI X99A GAMING 7, DDR4, 4x PCIExp, Socket 2011-3, CrossFireX & SLI, USB 3.1

2 Adet x CORSAIR Vengeance 32GB (4x8GB) DDR4-2400Mhz CL14 RAM (CMK32GX4M4A2400C14)

ASUS GT730-2GD3, 2GB GDDR3 128 Bit Ekran Kartı

CORSAIR Carbide SPEC-02 650W 80 Plus 2x12cm Fanlı KASA

COOLER MASTER Hyper 412S İşlemci Soğutucu

5.454,42 TL

http://www.novabilgisayar.com/pc.asp

buradan fiyat çıkarttım.
  • StarForce kullanıcısına yanıt
    Hocam çok sağol ellerin dert görmesin bütçeyi biraz artırıp ekran kartını artırırsam sanırım tadından yenmez. Ancak monitör eksik olmuş ben tedarikçiden direk alacağım bu yüzden biraz daha ucuza alabilirim çok sağol.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.