Şimdi Ara

5500 TL Skylake Oyun/Yazılım geliştirme Bilgisayarı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bu ay sonuna doğru bir masaüstü bilgisayar toplamayı düşünüyorum. En son masaüstü bilgisayarım P3 500 olduğu için bu konuda oldukça hamladım =) Sonrasında hep dizüstü billgisayarlarda oyun oynadım/yazılım geliştirdim. Hem ekran boyutu hem performans açısından illallah ettiğim için bu duruma son verip güzel bir bilgisayar toplamak istiyorum. Kafamda belli başlı kıstaslar var, nedenleriyle açıklayacağım. Bu kıstaslar doğrultusunda tavsiyelerde bulunabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

1. Makineyi 5 yıl gibi bir süre kullanabilmeyi/yükseltebilmeyi düşünüyorum. Sonrasında yeni bilgisayar almak sorun olmayacak. Bu yüzden Skylake olması ileriye yönelik daha doğru bir kararmış gibi geliyor. Dizüstü bilgisayarlarımda hep i7 nin rahatlığını yaşadım, bu yüzden ve yazılım geliştireceğim için i5 düşünmüyorum. (Birden fazla eclipse, java uygulamaları, tomcat, oracle, sanal makineler vs için 8 çekirdek şart).

2. 2 ay sonra üzerine 1000TL gibi bir yatırım yapabileceğim, bu yüzden bellek olarak şu anda 8 yeterli, ama sonrasında 12+ olması gerekecek.

3. Ekran boyutu olarak 23" veya 24" düşünüyorum.

4. OC bilgisayarı aldığım anda yapmayı düşünmüyorum, ama sonrasında sulu soğutucu vs ekleyerek yapabilmek istiyorum.

5. SSD şart =)

6. Razer Naga oyun farem var, yanına bir de klavye lazım.

7. Ekran kartı olarak gtx970 veya r9 390 düşünüyorum. Sonrasında yeni bir kart ekleyebilmek için 8gb bellekli 390 daha cazip geliyor.

Biraz uzun oldu ama durum bu, tavsiyelerinizi bekliyorum.

Teşekkürler.

• mosahin M kullanıcısına yanıt
    Sistem inventusdan

GIGABYTE GA-Z170X-Gaming 3 INTEL Z170, DDR4, LGA1151, SATA6Gb/s, M2, USB3.1, D-SUB, DVI, HDMI ATX Anakart
    INTEL Core i7-6700K Skylake 4.00GHz, 8MB, çift kanal DDR4, 14nm, LGA1151, soğutucu yok İşlemci
    NOCTUA NH-U12S 2011/2011-v3/1151/1150/1155/1156&AMD, 1ad NF-F12 PWM FAN, NT-H1 termal macun İşlemci soğutucusu
    KINGSTON HX426C15FB/8 HyperX Fury Black DDR4-2666Mhz C15 8GB (1x8GB)
    WESTERNDIGITAL WD10EZEX Caviar Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA 6.0Gb/s Dahili sabitdisk
    KINGSTON SHSS37A/240G 2.5 240GB HyperX Savage SATA 6.0Gb/s(SATA3), 560-530MB/s SSD sabitdisk
    MSI GTX 970 GAMING 4G GTX970, PCI-E16 3.0, 4GB/256bit GDDR5, HDMI, 2xDVI, 1xDisplayPort Ekran kartı
    ZALMAN Z11 Neo USB 3.0 Mid Tower Güç Kaynaksız Kasa
    CORSAIR CP-9020098-EU VS Serisi VS650 650W 80+ Güç kaynağı
    LOGITECH G103 920-005205 Türkçe USB Q Oyuncu Siyah,kırmızı Klavye

Monitörü bence gözlerinle görmeden alma en iyisini kendin karar verebilirsin.

4933,88TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moonquad -- 6 Kasım 2015; 12:09:44 >

• buyur kardeşim sana uzun yıllar sorunsuz kullanabilieceğin ve çok iyi OC yapabileceğin canavar bir sistem

5500 TL Skylake Oyun/Yazılım geliştirme Bilgisayarı

http://www.novabilgisayar.com/pc.asp

buradan oluşturdum sistemi.
  •  5500 TL Skylake Oyun/Yazılım geliştirme Bilgisayarı

+

http://www.vatanbilgisayar.com/cool-master-hyper-212evo-77511555613662011am2-am3am3-fm1-islemci-sogutucu.html

Klavye seçimi size kalmış hocam :p

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eels -- 6 Kasım 2015; 16:38:55 >

• Chris Brown konuyu görse X99 topla derdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Meniz

Chris Brown konuyu görse X99 topla derdi

Aklin yolu bir cunku

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tekrar merhaba arkadaşlar,

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim =) Hala kafamda netleştirebilmiş değilim sistemi, araştırma aşamalarındayım.

Samsung Evo vs Kingston Hyperx arasında şurdaki testlere göre Samsung alacağım sanırım:
    http://ssd.userbenchmark.com/Compare/Samsung-850-Evo-120GB-vs-Kingston-HyperX-Savage-120GB/3484vs3496

Oyuncu bilgisayarlarında GSkill Ripjaws modelini çok görüyorum, Corsair veya Kingston almanın avantajı nedir?

@Eels, fiyatlar nereden? Resimde göremedim de..

Ekran kartı ve SSD yi Amazon'dan getirmeyi düşünüyorum, daha hesaplı olacak gibi. Daha önce böyle bir tecrübesi olan oldu mu? Ebay'den tişört vs getirdiğim oldu, faremi de Amazon'dan aldım, henüz sorun yaşamadım. Ama bu parçalar daha pahalı ve biraz olsun korkutuyor sipariş etmek.

Kasayı Zalman Neo 11 den yana kullanacağım gibi, teknik özelliklerinden öte tasarımı çok etkiledi beni.

Tavsiye edilen tüm ramler çift kanal değil mi? Bildiğim kadarıyla tekli kullanıldığında %10 gibi daha yavaş çalışıyor, ama sonrasında yanına +8 daha çiftini alacağım için bu sorun değil. Sorun çıkmayacağından emin olmak için teyit etmek istedim.

Ekran kartı olarak r9 390 ı almak daha ağır basıyor, fakat şurdaki güç tüketimini görünce (323w max) ileride crossfire yapmak için daha iyi bir güç kaynağına ihtiyacım olacak gibi:

https://www.techpowerup.com/reviews/Powercolor/R9_390_PCS_Plus/28.html

@Chris Brown Tavsiye için teşekkürler, ama 12 çekirdek ihtiyacımdan fazla şu anda =)

Monitör ve klavye için biraz mağaza gezip kurcalayacağım artık.

Şimdilik durum bu, ilginiz için tekrar teşekkürler.

• Arkadaşlar tekrar merhaba,

Bilgisayarımı sonunda almış bulunmaktayım, ilgilenen herkese teşekkür ederim. Önerileriniz ve kendi araştırmaların sonucunda ortaya karışık bir şey çıktı, açıkçası biraz da aceleye geldi. İşimin yoğunluğu ve taşınma derdi bir araya gelince en hesaplı veya F/P oranı en yüksek nasıl olur diye pek düşünme şansım olmadı. Sistem şöyle:

i7 6700k
    Gigabyte Z170X Gaming 3
    Kingston 16gb (2x8) HyperX Fury Black 2666Mhz
    Sapphire R9 390 Nitro
    WD 1TB Caviar Blue Sata 3.0 7200rpm
    Samsung 120gb 850 EVO
    Corsair Graphite 230T Mid Atx (Zalman Z11 Neo alacaktım yoktu, onun yerine Z11 Plus HF1 önerdiler, ona da montaj sırasında ekran kartı sığmadı, mecbur bu oldu.)
    Thermaltake Smartpower 80plus Bronze 750W
    Cooler Master Hyper T4
    Thermaltake Challenger Pro klavye
    Pioneer DVD-RW
    BenQ RL2455HM 24" 1ms monitör.

Bu haftasonu taşınacağım, bu yüzden pek kurcalama şansım olmadı. Deneyimlerimi daha sonra paylaşacağım.

Herkese tekrar teşekkürler =)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.