Şimdi Ara

98 model 2000 motor tempra :D (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
9.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: alikirez

esasında tüm tepralar yağ yakar bu tempranın kaderinde vardır bunu fabrika gideremedi ama bir gerçekte 2000 motorun haliyle daha çok yağ yaktığıdır
    92 model sx-a modelini ortalama 1,50 yıl kullandım yani 1600 da olsa pek bişey değişmez.tabi bilende bilmeyende bişey bildiğini sanıp konuşuyor sağlıcakla kalın
    quote:

Orjinalden alıntı: sametadali

quote:

Orjinalden alıntı: s_a_m_a_r_a

senin bindiğin 1.6 dır

arkadaş öyle bişey demişsinki pes yani adam 7 yıl bindim diyo kendi bindiği arabayı bilmeyecekmi veya yalan borcumu var sana? Demekki bu aracın yağ yakmasını sağlayan başka bi problemi varmış tek bişeyle nasıl kronik diyosunuz?

sayın arkadaşım.tempra motorunun yağ yaktığı bilinen bir gerçektir.FAKAT: 1- bu bir sorun değildir,fabrika verilerinde de söylendiği gibi motorun sağlıklı çalışması için YAPILMIŞ bir şeydir, 2-sağlıklı bir tempra motorunda bahsedildiği kadar çok yağ yakma yoktur(ölçüsünü unuttum,ama MESELA 2500 km de 1 lt yağ eksiltir diye yazar kılavuzunda)(tekrarlıyorum,kaç km de olduğunu unuttum,örnek olarak 2500 dedim)
    zamanının çok ötesinde (90 ların ötesinde) üretilmiş bir araç için o kadar çok olumsuz görüş var ki,ve ne yazık ki bu olumsuz görüşleri savunanların pek çoğu da tempra (tipo) kullanmamış arkadaşlarımız (sözüm meclisten dışları).üzücü.

• çbauk dökülüyo birde tempralar. tempraya binecek adam tamirci olsak yada boş vakiti bol olan parası bol olan biri bincek. ön düzen dağıttıkca yapacak üç ayda bir. tempralara lada samaramla hep dikiz aynamdan bakmışımdır övünmek gibi olmasın

98 model 2000 motor tempra :D
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.