Şimdi Ara

A1428 ve A1429

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

A1428 ve A1429 arasında ne fark vardır ?

Birisi A1428, diğeri A1429. Bu iki cihazdan A1428, sadece spesifik iki GSM-LTE bandını destekliyor ve AT&T ile Kanada’daki GSM operatörlerine uyumlu. Yani bu ilk cihazın LTE özelliği sadece Kuzey Amerika’da ve belirli GSM operatörleriyle çalışıyor.
    Cihazın 3G özelliği, dünyanın çoğu yerinde, Türkiyede de kullanılabilir. Eğer Amerika veya Kanada’dan gelmiş bir A1428 elinize geçerse, bilin ki Kuzey Amerika dışında LTE desteklemiyor.
    A1429 ise iki türlü (CDMA veya GSM) kullanılabilen, hibrit bir cihaz. Eğer A1429‘u Amerika’dan CDMA şebekesinden almışsanız ve SIM tarafını da “unlock” ettirmişseniz (ki mümkün) cihazınız daha geniş bir spektrumda LTE destekleyecektir. İşin ilginci bu cihazı hem Avrupa’da LTE (GSM) hem Amerika’da LTE (CDMA) olarak kullanabilirsiniz
    Şunu bilmek lazım: bir iPhone CDMA şebekesiyle aktifleştirilirse, dış ülkede GSM kartlarıyla kullanılabiliyor. Ancak GSM olarak aktifleştirilen bir iPhone, CDMA şebekesine geçemiyor. İşte bu kurala göre, eğer siz bir Avrupa ülkesinden “unlocked” iPhone 5 (A1429) alıp kullanmaya başladıysanız, Amerika’ya geçtiğinizde LTE kullanmanızın imkanı yok. Çünkü Amerika’daki GSM-LTE bantları iPhone’un desteklediğinden farklı (A1428′e göre). CDMA-LTE bantlarına da siz bağlanamıyorsunuz.
    LTE’yi sorun etmiyorsanız,ki Türkiyede yok ,yakın gelecektede gözükmüyor. istediğiniz ülkeden “unlocked” bir iPhone 5 alıp Türkiye’de 3G hızında (hatta DC-HSDPA) kullanabilirsiniz.
    LTE’yi sorun ediyorsanız, Kuzey Amerika’da ve Avrupa’da LTE kullanabilmeliyim diyorsanız, cihazı Amerika’ya gidip Verizon ya da Sprint’ten alacaksınız ve SIM kilidini açtıracaksınız.
    Avrupa’daki LTE bana yeter diyorsanız, herhangi bir Avrupa ülkesinden ya da Türkiye’den aldığınız iPhone 5 sizi idare edecektir.

Hiçbirşey anlamadım. Yarın bir yurt dışı IP5 almayı düşünüyorum fakat bu nedir ??

• A1429 bulursan onu tercih et yoksada fark etmez Türkiyede kullancaksın dimi cihazı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: achmaster

A1429 bulursan onu tercih et yoksada fark etmez Türkiyede kullancaksın dimi cihazı ?

Evet hocam türkiyede
  • Anladıgım kadarı ile LTE dedikleri şey zaten ülkemizde yok.Eğer A129 modeli aldıysanız Amerikaya geri dönüş yapıp orada LTE e kullanamıyorsunuz..Siz Türkiyede kullanıcaksanız cihazı pek de farketmiyor sonuçta hala 3G kullanıyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ikrmdgc

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=xPl5Vl0S22Q

Şimdi bunlardan hangisi A1429 oluyor :) ben baktım benim telefon A1429 muş

Neredeyse her test denemesin de sonuçlar farklı çıkıyor.
  • Simitci01 kullanıcısına yanıt
    Beyaz olan
  • A1428 al,çekim gücü daha iyi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sacramental kullanıcısına yanıt
    Hocam attığım video linkinde GoldPunch'ın incelemesine göre tam tersi sonuç çıkmış ? Kafam karıştı
  • ikiside aynı çekim gücü olarak bi fark yok Türkiye için

• Ekranı bile daha parlak,sen bana uy 28 al.

Bunu bende karşılaştırdım.

• Sacramental kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam öyle diyorsanız
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.