Şimdi Ara

Aç Penceresi Çıkmadan Exel Belgesi Açmak (Nette)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben bir web sitesi yaptım fakat exel belgeside koydum bunları açarken aç die sormasın istiyorum nasıl yapabilirim?

• ?
  • Arkadaşlar siz beni anlamadınız galiba görsel olarak anlatiim.
    ben şimdi sayfa (html) üzerinde exel belgesinin linkine tıklıyorum ve:

penceresi çıkıyor. Bunu nasıl tüm bilgisayarlarda küçük kutucuğu işaretlemeden iptal edebilirim. yani sayfa üzerinden önerilerinizi bekliyorum.
    Hala anlatamadıysam daha naapıyım bilmemki
    Şimdiden teşekkürler.

• şöyle olabilir:
    Excel dosyanı aç. Dosya->Web Sayfası Olarak Kaydet seçeneğini tıkla.

Evet, ne demek istediğin açıkça belli oluyordu zaten ilk mesajında da. Ancak Yazılım Geliştirme forumunda çok fazla takılan olmadığı için cevap bulman vakit alıyor. 12 saat, 24 saatten fazla cevap bekleyen sorular bile vardır burada.
  • quote:

Orjinalden alıntı: un.real

şöyle olabilir:
    Excel dosyanı aç. Dosya->Web Sayfası Olarak Kaydet seçeneğini tıkla.

Evet, ne demek istediğin açıkça belli oluyordu zaten ilk mesajında da. Ancak Yazılım Geliştirme forumunda çok fazla takılan olmadığı için cevap bulman vakit alıyor. 12 saat, 24 saatten fazla cevap bekleyen sorular bile vardır burada.

Teşekkür ederim ama öyle yapıncada üzerinde değişiklik yapamıyorum. Benim istediğim exel dosyalarıma kısa yoldan ulaşmak ve düzenlemek. HTML olarak bir site yaptım ama dediğim şeyi yapamadım bir türlü yinede teşekkür ederim
  • sırasıyla şu adımları takip et
    dosya->web sayfası olarak kaydet oradan açılan menüden "yeniden yayımlanan sayfa"yı seç ve "etkileşim ekle"'yi de seç sayfayı kaydet açtığın zaman hesaplarının otomatik olarak yapıldığı küçük bir excel seni bekliyor olacak
    not: ie4 ve üstü için geçerli ve makinende office web componentsin yüklü olması lazım. (ki büyük bir ihtimalle yüklüdür.) Sayfayı ilk açtığında güvenlik sorusu çıkabilir evet de.
  • sanırım derdini anladım. exeli aktarmalı mdb yapıp asp ile tablonu yaparsan olur ama baya uğraştırır

quote:

Orjinalden alıntı: Braves

Arkadaşlar ben bir web sitesi yaptım fakat exel belgeside koydum bunları açarken aç die sormasın istiyorum nasıl yapabilirim?
  • zamanım olmadığından kendi sitemdeki kodları aynen yapıştırıyorum.. yanlız hostunda asp desteği olması lazım..

<% '---------------------------------------------------------------------------------------------------------exele
    rs.Movefirst
    file_being_created= "xls/"&Request.QueryString("kat")&".xls"
    Set fso = createobject("scripting.filesystemobject" )
    Set act = fso.CreateTextFile(Server.MapPath(file_being_created), true)
    act.WriteLine("<html><body>" )
    act.WriteLine("<table>" )
    act.WriteLine("<tr>" )
    act.WriteLine("<th nowrap>URUN TANIMI</th>" )
    act.WriteLine("<th nowrap>FIYAT+KDV</th>" )
    act.WriteLine("<th nowrap>PARA BIRIMI</th>" )
    act.WriteLine("<th nowrap>STOK DURUMU</th>" )
    act.WriteLine("</tr>" )

Do While not rs.Eof

Act.WriteLine("<tr>" )
    act.WriteLine("<td width=563>" & rs("MALINCINSI" ) & "</td>" )
    act.WriteLine("<td align=left>" & rs("SATISFIYATI3" ) & "</td>" )
    act.WriteLine("<td align=center>" & rs("PB3" ) & "</td>" )
    act.WriteLine("<td align=center>" & rs("STOKDURUMU" ) & "</td>" )
    act.WriteLine("</tr>" )

rs.Movenext
    Loop

act.WriteLine("</table></body></html>" )

act.Close
    Response.redirect "xls/"&Request.QueryString("kat")&".xls"
    '---------------------------------------------------------------------------------------------------------exele aktarma olayımız sonu
    %>

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.