Şimdi Ara

Acemiye kasa ve psu tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Gelecek ay yeni bir sistem toplayacağım allah nasip ederse. Seçtiğim ürünler şu şekilde :

MSI 970a ana kart
    Fx 6100 işlemci
    MSI HD7950 OC
    8 gb ram ( 2x4 gb )
    1.5 TB normal 7200 RPM HDD

Kasa ve psu seçimi konusunda biraz zorda kaldım. En ucuz bulduğum kasa 60$'lık ve + 700 W psu alsam 90$ civarı da o ediyor. Bende bunun yerine COOLER MASTER HAF 912 almayı düşünüyorum, içinde kendinin 600W güç kaynağı mevcut.

Sizin kadar uzman değilim ama açıkçası dandik bir kasa almak yerine, coolermaster gibi iyi bir kasa almayı tercih ediyorum. sorum şu arkadaşlar 600 W güç kaynağı bana yukarda yazdığım sistem için yeterli olacak mı? kasaya ekstra 1-2 tanede fan takmayı düşünüyorum.

Birde ben yıllar önce overclock yapmıştım o zamanlar biostan yapıyorduk, şimdi yazılımlar kolayca yapılabiliyormuş. Ben işlemcimi ve ekran kartımı yazılımla, risksiz bir şekilde ufak ufak OC oluyorsa yapmayı düşünüyorum. Bunun güç tüketimini de dikkate alırsanız sevinirim. Eğer risksiz şekilde yazılım üzerinden kolayca OC olmuyorsa oc yapmayacağım.

Eğer bu kasa yeterli olmazsa içinde 700W PSU çıkan kasaları almak zorunda kalıcam.

Şimdiden teşekkürler

• 600w 80+ plus bir psu o sisteme gayet yeterli gelir, bulduğunuz kasa da hangi psu var onu belirtin daha net bilgi verebiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

600w 80+ plus bir psu o sisteme gayet yeterli gelir, bulduğunuz kasa da hangi psu var onu belirtin daha net bilgi verebiliriz.
    Ustam ilgine teşekkür ederim, sistemimin son halini burada sundum

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=68149024

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustum -- 17 Kasım 2012; 5:07:51 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.