Şimdi Ara

Acemiyim Yardım Edin

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaslar photoshopte cok acemıyım ılk olarak resmi pn toll de işaretlemeyi ögrandim ama bunu nasıl Kesip baska bir resme yapıstıracagımı bılemıyorum forumdakı yazıları anlamayacalıstıgım kadarı ıle okudum ama bır caylak ıcın yazılmıs bır yazı yok bılen bırısı acık ve mumkunse uygulamalı olarak gosterırse cok sevınırım

yardımlarınız ıcın sımdıden tesekkur ederım

• Öncelikle Pen tool yardımıyla kesmek istedigin yerleri secip pen ile baslangıc noktana geri donup pathi kapatiyorsun. Sag tus yapıyorsun cıkan menude "Make Selection" u seciyorsun

Acemiyim Yardım Edin

Make Selection panelinde ok butonuna basıyorsun.

Acemiyim Yardım Edin

Bu islem bittikten sonra Arac kutusundan "Move Tool" u seciyorsun ve dokumanını istedigin yere tasiyorsun.

Acemiyim Yardım Edin

• Yanlız sana tavsiyem pen tool ile başlayacağına lasso tool ile başla,daha iyi olur senin için.
    Lasso ile seçtiğin yeri ctrl+alt tuşları ile tutup başka yere taşıyabilirsin.
    Orjinal resimden kesmeden sadece katman olarak kopyalarak
  • Evet @mizahci hakli pen tool ileri asamalarda kullanmalısın pen tool kullanmak biraz zordur. Tamam basarabilirsin belki ama kademe kademe ilerle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CTRL Tasarım -- 1 Nisan 2008; 22:41:56 >
  • Desteklediğiniz için teşekkürler
  • pen tool kullan. alış. lasso çok acil durumlarda hızlıca kseip çıkartmak içindir. otur saatlerce çok karmaşık nesneleri kes çıkart pen tool ile.
  • Herşeyin bir kavrama ve anlama süreci vardır.Ve başlangıç için lasso en doğru yoldur.Pen tool önce photoshopta mouse kullanmaya alışacakki daha sonra pen tool kullanabilsin.
  • lasso tool tercih etmeyenlerden biriyim.

Karisik renklerde bolca sorun cikariyor, istenilen yumusaklikta kesmiyor, bazen adami gicik ediyor.

Iyi zoomla, pen toolun sakince kullanilmasi cok daha profesyonelce oluyor.

Ama tabi sadee belli islerini gormek icin ps kullaniyosan, lasso kullanman zamandan kazandircaktir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Moribito -- 6 Nisan 2008; 22:55:07 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.