Şimdi Ara

<< ACER ASPİRE 3935 İNCELEMESİ >>

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
7.613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İLK İZLENİM

Bu cihazı almadan önce aklımda Dell Studio XPS 1340, Asus F6VE, ve Asus F81SE satın almak vardı. Bu 3 adayıda yaklaşık 4 aydır ayrıntısına kadar inceliyordum. Dell Studio XPS'ten vazgeçmemin sebebi aşırı ısınma sorunu oldu. Özellikle Dell'in kendi sitesindeki kullanıcı yorumları bile çoğu zaman olumsuzdu. Cihazın bariz ısınma sorunu vardı. Eski bir hp mağduru olarak direk cihazdan vazgeçtim. 2. aday Asus F6VE ise yüksek performanslı bir cihazdı fakat onunda yabancı sitelerdeki incelemelerinde aşırı ısınma sorunu olduğunu öğrendim, ayrıca Asus'un Teknik Servisinin ününü de biliyordum. Sorunsuz ve paylaşımsız ekran kartlı 13.3" cihaz beklemenin bir sonraki teknolojiye kaldığını düşünüyorum. 3. cihaz F81SE'de ise 90'lı yılların ün yapmış firmalarından SIS'ın yonga seti vardı. Kullanıcı yorumlarında pek bir sorun okumamama rağmen yinede cihaza güvenemedim. Asus, Türkiyeyi ciddiye almadan asus almamaya karar verdim...

Acer Aspire 3935'in resimlerini nette gördüğümde pek beğenmemiştim. Zira bana göre laptop siyah veya beyaz olmalıydı. Dell XPS 1330'un mavi kapak rengi dışında farklı renklere pek tahammülüm yoktu. Fakat Bimeks'te cihazı kutusundan çıkarıp incelemeye başladığımdan beri cihaza aşığım... Bu kadar orjinal bir renk bir teknoloji harikasına bu kadar yakışır... Cihazın rengine gelince bordo ile kahverengi arası fakat kahve rengine daha yakın..

KASA GÖRÜNTÜSÜ

Kapakta yüksek kalitede bir ahşap imajı var. Hafif tırtıklı ve modern görünmesine rağmen elinizi yüzeyine dokundurduğunuzda o çizgilerin görüntüden ibaret olduğunu anlıyorsunuz...

Cihazın çok elit bir havası var... Kasa malzeme kalitesi Acer'dan beklemediğim derecede yüksek... Zaten cihazı elinize aldığınızda diğer aspire modelleriyle bir tutmamanız gerektiğini anlıyorsunuz. Mousepad ve onun etrafındaki bölüm yine cihazın orjinal renginde (mousepad) biraz daha koyu kahve. Klavye ve dokunmatik tuşların olduğu bölüm ise siyah. Yinede cihazın bazı yerleri düşük kalitede plastikten yapılmış Örneğin kasanın kapakla birleştiği menteşelerin görüntüsü insana güven vermiyor. Fakat emin olun cihazın kasa kalitesi sony vaio tt'nin Carbon-Fiber kasasından hem daha sağlam hem daha modern görünüyor. Özellikle bu konuda Acer'ı tebrik ediyorum.

Cihazın klavyesi kasada en çok öne çıkan özelliği... Zaten Acer'da web sitesinde bu cihazdan bahsederken klavyesine vurgu yapmış... Klavye kasaya gömülü ve sanki tuşlar altta siyah parlak bir suyun üzerinde yüzüyor gibi görünüyor... Hatta tuşların arasından kendi yansımanızı görebiliyorsunuz... Tuş takımı klasık tuşlar gibi değil. Parmaklarınızın arasından kayıp gidiyor. Ve notebook'unuzda birşeyler yazmayı, chat yapmayı acayip keyifli hale getiriyor. CAPSLOCK ve F11 (numlock) tuşlarının hemen dibinde yanmadığı durumda farkedilmeyecek kadar ufak led lambaları var. Oldukça işe yarıyor fakat bu tarz bir cihazda klavyenin led aydınlatması olmaması bence büyük bir eskiklik...

Mousepad ise ilk başlarda biraz küçük geliyor fakat sonradan alışmaya başlıyorsunuz... Mackbook'taki gibi mousepadin çoklu çoklu dokunmatik özelliğiyle çift parmaklarla bazı artistik hareketler yapabiliyorsunuz (resim büyütme, sayfa kaydırma, resim reğiştirme, yuvarlama). Ayrıca mousepadin hemen sağında ufak bir mousepad tuşu var. Bu sayede mousepad'i kullanmadığınız durumlarda kitleyip enerji pil süresini uzatmaya katkı sağlıyorsunuz...

Bunun dışında cihazda klavyenin hemen üstünde dokunmatik tuşlar var.... Sırasıyla mute, volume down/up tuşları, Wireless açma kapama tuşu, bluetooth açma kapama tuşu ve yedekleme tuşu (acer backup manager ile çalışıyor) bulunuyor. 3g'li modellerde 3g tuşuda bulunuyor. Yine pil durumundayken cihazın performanstamı yoksa uzun pil ömrü modundamı çalışacağını belirleyen powersmart tuşu var fakat öyle vaio z deki gibi ayrıntılı bir etkinlik içermiyor. Yaptığı tek şey ekranın parlaklığını azaltmak...

Cihazda yine yüksek kalitede bir led aydınlatmalı ekran kullanılmış. Yine ekran kalitesi acer'dan beklediğimin çok üzerinde... Ayrıca klasik hd çözünürlüğünü destekliyor... Ekranın hemen üstünde oldukça başarılı ve acerın güzel bir yazılımıyla desteklenen 1.3 megapiksel kamerası var.Ayrıca ekran led aydınlatmalı ekrana yakışır incelikte...

Kasanın sol yanında güç girişi, fan ızgarası, 2 usb girişi, vga girişi, kulaklık ve mikrofon girişi var. Sağ yanında ise ethernet girişi, kensington kilit girişi, 1 usb girişi ve cd sürücüsü var... Cihazın ön panelince ise led ışıkları ve 5+1 multicard girişi ve mikrofon var. HDMI ve eSATA girişleri malesef cihazda yok. Birazdan kullanım bölümünde bunu irdeleyeceğim...

TEKNİK ÖZELLİKLER

İşletim Sistemi

* Windows Vista® Home Premium with SP1 (SP2'ye yükseltildi, media center, 3 aylık McAfee, 60 günlük Office student var)

İşlemci

* Intel® Core™2 Duo Processor P7450 (3MB L2 cache, 2.13GHz, 1066MHz FSB, 25W TDP, 45 nm (peryn), İşlemci yongaya gömülü işlemcidir. 64 biti ve speedstep teknolojisini destekler)

Yonga Seti

* Mobile Intel® GM45 Express (1066 mhz fsb2yi destekliyor, 8gb ram destekliyor, montevina, çift kanal 128 bit bellek denetleyisi barındırıyor)

Bellek

* 4gb DDR3 1066 SDRAM (çift slot), (Amerika sitesinde 8 gb'a çıkarılabileceği yazıyor, Türkiye sitesinde yazmıyor fakat diğer özelliklerden desteklediğini anlıyorum. Elpida EBJ21UE8BAU0-AE-E model çift ram slotu var )

Harddisk ve DVD sürücü

* 160GB* SATA harddisk (1.8 inç, 5400 rpm, TOSHIBA MK1629GSG, SATA-II arabirim, 8 mb önbellek)

* Integrated variable-speed Super-Multi drive: (TSSTcorp CDDVDW TS-U633A model adı)

-Read – 24X CD-ROM, 24X CD-R, 24X CD-RW, 8X DVD-ROM, 8X DVD-R, 8X DVD+R, 6X DVD-ROM DL (double-layer), 6X DVD-R DL (double-layer), 6X DVD+RDL (double-layer), 6X DVD-RW, 6X DVD+RW, 5X DVD-RAM

-Write – 24X CD-R, 16X CD-RW, 8X DVD-R, 8X DVD+R, 4X DVD-R DL (double-layer), 4X DVD+R DL (double-layer), 6X DVD-RW, 8X DVD+RW, 5X DVD-RAM

Kart Okuyucu

* 5-in-1 card reader for optional MultiMediaCard™, Secure Digital card, Memory Stick®, Memory Stick PRO™ or xD-Picture Card™

Ekran ve Video Kartı

* Acer® CineCrystal 13.3" WXGA (1366 x 768) high-brightness (200-nit) TFT display with 16:9 aspect ratio and LED backlight (çok etkileyici)

Up to 16.7 million colors

Integrated Intel® Graphics Media Accelerator 4500MHD (64MB dedicated memory, up 1695MB shared system memory)

Microsoft® DirectX® 10.0 support

VGA port

Support for simultaneous display on notebook LCD and external monitor

Audio

* Integrated microphone

Microsoft® DirectSound® compatibility

Dolby®-optimized surround-sound system with two integrated stereo speakers

Optimized third-generation Dolby® Home Theater audio enhancement

Headphones/speaker/line-out with SPDIF support and microphone ports

Girişler

* DC-in
    RJ-45 LAN
    VGA
    Headphones/speakers/line-out with SPDIF support
    Microphone
    Three USB 2.0

Bağlanılabilirlik Donanimları

* Intel® Wireless WiFi Link network connection supporting 802.11a/b/g/Draft-N wireless LAN, Acer® SignalUp technology for enhanced antenna efficiency, WI-FI CERTIFIED™

Bluetooth® 2.0 + EDR (enhanced data rate) wireless PAN

Gigabit LAN, Wake-on-LAN ready (benim aldığım modelde yok)

Acer® Video Conference with integrated Acer® Crystal Eye webcam supporting Acer® PrimaLite technology, which consists of a premium sensor, firmware and lenses to provide superior video performance under low-light conditions

Yüklü Yazılımlar

* Acer® Arcade Deluxe (Media center benzeri bir program)
    Acer® Backup Manager (oldukça başarılı ve kullanışlı bir yedekleme programı)
    Acer® Bio-Protection (parmak izi programı)
    Acer® Crystal Eye (web kamera programı)
    Acer® eRecovery Management (format ve yedekleme programı. Sürücüleri ve Vistayı dvd'ye yükleyebiliyorsunuz)
    Acer® GridVista (ekranı bölümleyen, pencereleri etkin kullanmayı sağlayan program)
    Acer® Launch Manager (kısayol ve dokunmatik tuşların çalışmasını sağlayan program)
    Acer® PowerSmart Manager (performans ve stamina modunu ayarlayan program)
    Adobe® Acrobat® Reader
    Adobe® Flash® Player
    Google™ Toolbar
    McAfee® Internet Security Suite (trial version)
    NTI Media Maker™*

Kullanıcı Arayüzü

* 86-key keyboard, inverted T cursor layout, embedded numeric keypad, hotkey controls, international language support

10 function, four cursor, two Microsoft® Windows® keys

WLAN (benim aldığım modelde yok), Bluetooth®, Acer® PowerSmart, Acer® Backup, volume up/down, mute, touchpad lock easy-launch buttons

Play/pause, stop, previous, next media control keys printed on keyboard

Acer® Bio-Protection fingerprint reader with FingerNav four-way control function

Multi-gesture touchpad supporting circular-motion scrolling, pinch-action zoom, page flip

Boyutlar ve ağırlık

* 12.7" (323.0mm) W x 9.3" (236.0mm) D x 0.8" – 1.0” (20.0mm – 25.4mm) H

4.2 lb. (1.9kg)

Size and weight may vary depending on configuration

Power

* 65-watt AC adapter

Four-cell lithium ion battery: up to 4.0 hours life depending on configuration and usage

Security Features

* Acer® Bio-Protection fingerprint reader
    User, administrator and hard drive BIOS passwords
    Kensington® lock slot

Kullanım ve Performans

Bu cihazı incelerken hangi sınıfa sokmam gerektiği konusunda sıkıntıya düştüm... Bu yüzdende bazı özelliklerini Dell Studio XPS 1340, Sony Vaio Z gibi boyut performans cihazlarıyla, bazı özelliklerini ise vaio tt yada dell latitude e4200, asus u serisi cihazlarla karşılaştıracağım. Zira zaten cihaz bu iki grup laptopun arasında bişey...

Cihazı ilk kullanmaya başladığınızda cihazın sorunsuz bir cihaz olduğunu anlıyorsunuz... Gerçektende cihaz hiç bir konuda en ufak bir sorun çıkartmadı... Bu konuda cihaz benden 10 üzerinden 10 puan alıyor. Yok efendim onda sis chipset varmış şunda ısınma sorunu varmış onun recovery doğru çalışmıyormuş falan filan... Hiç bir sorun çıkartmıyor...

Cihazın bir ikinci artısıda ısınma sorunu olmaması. İnanın abartmıyorum fan ızgarası çoğu zaman soğuk hava üflüyor. İnanılır gibi değil...sanki içinde su yada ulv tipi 10 W TDP üreten işlemci varmış gibi bir havası var... Harddisk işlemciye göre daha fazla ısınıyor ama inanın kaale alınacak değerlerin çok altında... Yani bu cihazı aldığınızda ısınma nedir unutun....

Şaşırtıcı olan bir diğer artısıda performansı... Beklenenin çok üzerinde bir performans sergiliyor. Sanırım bunda en etkili şey 4 gb ddr3 ram Vistadan 5.9 puan aldı...
    P7450 işlemci, evet bir t9600, p9600 yada p8600 kadar performanslı değil fakat şimdiye kadar kendini hiçbir uygulamada ezdirmedi... İntelin bu tarz sonu 50 ile biten işlemcilerinden korkmak gerektiğini düşünsemde bu konudada gerçekten şaşırtıcı derecede başarılı... Vista puanı 5.1 ...

Zaten cihazın en artı özelliği kullanım olarak vaio tt tarzı bir cihaz görünüp performans olarak vaio z tarzı bir performans göstermesi... En kalın yeri 1 inç olan bu cihazın her hangi bir ısınma problemi göstermeden bu kadar performanslı çalışması hayret verici...

Cihazda intel GMA 4500 MDH sanılanın aksine bayağı başarı gösteriyor... Onboard olmasına rağmen eski gma'lardan çok daha başarılı... Tabiki paylaşımsız bir ekran kartı değil fakat yeni nesil oyunları oynamıyorsanız, laptopunuzu iş amaçlı kullanacaksanız oldukça yeterli.... Zaten 13.3" ekranda ve bir inçlik incelikteki bilgisayarda oyun oynamakta çok anlamsız...

Bu bilgisayarın kullanım amacı zaten gerçek bir performans taşınabilirlik laptopu olması...... !3.3" te performanslı sorunsuz bir cihazı intelin 22 nm teknolojisinde beklemek gerekir diye düşünüyorum...

Hard disk performansı idare eder derecede... Çok aşırı başarılı olmamakla birlikte iyi bir performans sergiliyor.... Ayrıca onun yerine 1.8" sata-II uyumlu ssd takılabiliyor... Buda bilgisayarı uçurur sanırım...

Cihazı ilk aldığımda hemen xp yükleyecektim fakat vista performansı oldukça tatmin edici... 52 saniyede kullanıcı arayüzü açılıyor, 9 saniyede windows kapanıyor. Aero, kaspersky, autocad gibi uygulamalar aynı anda rahatça kullanılabiliyor. herhangi bir takılma sorunu yaşanmıyor. Sp2 yükledikten sonra biraz yavaşlama hissettim ama kesinlikle takılma sorunu olmadı... regvac registry mechanic gibi programlarla cihaz yeniden eski performansına kavuştu...

Cihazın ekranı çok etkileyici. Parlaklığıda o şekilde.... Sesi ise çok fazla olmamakla birlikte yeterli derecede.... Ses kalitesi ise çok etkileyici. Cihazın dikkat çeken özelliklerinden biride zaten sesi.... Acer bunu sitesindede belirtmiş...

Cihazda sony vaio z'deki gibi bir performans/stamina tuşu var fakat çok bir işe yaramıyor. Ekran parlaklığını azaltıyor bu kadar... Ben ise denetim masasından pil süresini en yüksek seviyede ayarlıyorum.... O durumda bile ekran parlaklığı yeterli.... Zaten paylaşımsız bir ekran kartı olmadığı için bu stamina tuşu pek bir işe yaramıyor.

Cihaz bu kadar güzel ve başarılıyken dvd sürücüsü görüntü olarak hiç güven vermiyor... Yani yukarıda belirttiğim gibi cihazın bazı parçaları dandik görünüyor. Bunlardan biride cd sürücüsü... Kızaktan çıktığında acayip basit duruyor. Oynamalar yapıyor... Ayrıca oekde hızlı okuyamıyor. Yinede öyle rezalet değil. Vasat daha uygun bir kelime olur...

Cihazın pilide bence başarısız... Bir iki program çalışıyorsa Stamina modunda 3 saati zar zor buluyor... Zaten 4 hücreli bir pil... 6 yada 9 hücreli pil rahatça 5 yada 6 saati bulur tahmin ediyorum...

Klavye kullanımıda mükemmel fakat mousepad ve dokunmatik tuşların kullanımına alışmanız gerekiyor... Baştan kullanımı biraz sorunlu oluyor...

Cihazda eSata ve Hdmi girişi yok.... Bunlar birer eksi tabiki fakat HDMİ girişi ne kadar size gerekli düşünmekte fayda var... Çünkü genelde henüz pek kullanılmıyor. İnsanlar olsun diye alıyorlar... Yinede bunlar birer eksidir...

Cihazın adaptörüde az biraz ısınıyor... Olacak o kadar...

Özetle :

Artılar

* Kesinlikle sorunsuz bir cihaz...
    * İşlemcisi ve ram'iyle performansı çok yüksek...
    * Yalnızca 1" kalınlığında
    * 1.9 kg
    * Isınma nedir unutun...
    * Ekran kalitesi çok yüksek...
    * Klavyesi Mükemmel...
    * mousepad artistik...
    * Görüntüsü çok elit...Kendine özel tasarımıyla özgün...
    * Malzeme kalitesi genelde başarılı...
    * kamerası çok başarılı...
    * Programları çok kullanışlı, sürücüler sorunsuz...
    * Tek tuşla yedekleme yapma imkanı...
    * Tek tuşla stamina / performans modu...

Eksiler

* Kasasında bazı yerleri ucuz plastikten yapılmış gibi görünüyor...
    * Kirlenmeye çok yatkın... İyi bir bakım istiyor...
    * Cd sürücüsü kalitesi görünüyor...
    * Pili pek başarılı değil... (en son 4 saat 20 dakikayı buldum, sadce internet ofis uygulamaları çalıştırıldı)
    * Fiyatı 1760 tl bimekste 2 yıl garantili... (az biraz pahalı fakat burda dikkatli davranın. Örneğin gidip 1900'e asus f6ve alırken dikkatli düşünün. Özell,kleri üstün ama nasıl bir ürün emin olun)
    * Adaptörü vasat
    * Geç şarj oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi electrogod -- 3 Eylül 2009; 6:34:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: electrogod

< ACER ASPİRE 3935 İNCELEMESİ >

İLK İZLENİM

Bu cihazı almadan önce aklımda Dell Studio XPS 1340, Asus F6VE, ve Asus F81SE satın almak vardı. Bu 3 adayıda yaklaşık 4 aydır ayrıntısına kadar inceliyordum. Dell Studio XPS'ten vazgeçmemin sebebi aşırı ısınma sorunu oldu. Özellikle Dell'in kendi sitesindeki kullanıcı yorumları bile çoğu zaman olumsuzdu. Cihazın bariz ısınma sorunu vardı. Eski bir hp mağduru olarak direk cihazdan vazgeçtim. 2. aday Asus F6VE ise yüksek performanslı bir cihazdı fakat onunda yabancı sitelerdeki incelemelerinde aşırı ısınma sorunu olduğunu öğrendim, ayrıca Asus'un Teknik Servisinin ününü de biliyordum. Sorunsuz ve paylaşımsız ekran kartlı 13.3" cihaz beklemenin bir sonraki teknolojiye kaldığını düşünüyorum. 3. cihaz F81SE'de ise 90'lı yılların ün yapmış firmalarından SIS'ın yonga seti vardı. Kullanıcı yorumlarında pek bir sorun okumamama rağmen yinede cihaza güvenemedim. Asus, Türkiyeyi ciddiye almadan asus almamaya karar verdim...

Acer Aspire 3935'in resimlerini nette gördüğümde pek beğenmemiştim. Zira bana göre laptop siyah veya beyaz olmalıydı. Dell XPS 1330'un mavi kapak rengi dışında farklı renklere pek tahammülüm yoktu. Fakat Bimeks'te cihazı kutusundan çıkarıp incelemeye başladığımdan beri cihaza aşığım... Bu kadar orjinal bir renk bir teknoloji harikasına bu kadar yakışır... Cihazın rengine gelince bordo ile kahverengi arası fakat kahve rengine daha yakın..

KASA GÖRÜNTÜSÜ

Kapakta yüksek kalitede bir ahşap imajı var. Hafif tırtıklı ve modern görünmesine rağmen elinizi yüzeyine dokundurduğunuzda o çizgilerin görüntüden ibaret olduğunu anlıyorsunuz...

Cihazın çok elit bir havası var... Kasa malzeme kalitesi Acer'dan beklemediğim derecede yüksek... Zaten cihazı elinize aldığınızda diğer aspire modelleriyle bir tutmamanız gerektiğini anlıyorsunuz. Mousepad ve onun etrafındaki bölüm yine cihazın orjinal renginde (mousepad) biraz daha koyu kahve. Klavye ve dokunmatik tuşların olduğu bölüm ise siyah. Yinede cihazın bazı yerleri düşük kalitede plastikten yapılmış Örneğin kasanın kapakla birleştiği menteşelerin görüntüsü insana güven vermiyor. Fakat emin olun cihazın kasa kalitesi sony vaio tt'nin Carbon-Fiber kasasından hem daha sağlam hem daha modern görünüyor. Özellikle bu konuda Acer'ı tebrik ediyorum.

Cihazın klavyesi kasada en çok öne çıkan özelliği... Zaten Acer'da web sitesinde bu cihazdan bahsederken klavyesine vurgu yapmış... Klavye kasaya gömülü ve sanki tuşlar altta siyah parlak bir suyun üzerinde yüzüyor gibi görünüyor... Hatta tuşların arasından kendi yansımanızı görebiliyorsunuz... Tuş takımı klasık tuşlar gibi değil. Parmaklarınızın arasından kayıp gidiyor ve notebook'unuzda birşeyler yazmayı, chat yapmayı acayip keyifli hale getiriyor. CAPSLOCK ve F11 (numlock) tuşlarının hemen dibinde yanmadığı durumda farkedilmeyecek kadar ufak led lambaları var. Oldukça işe yarıyor fakat bu tarz bir cihazda klavyenin led aydınlatması olmaması bence büyük bir eskiklik...

İnceleme yazılmaktadır bugün elinizde olacaktır... Yeğen denilen kerata yüzünden yanlış butona bastım. Konuyu kapatmayın

• Bir teşekkür çok gelmiş...

İnceleme için ellerine sağlık kardeşim. Çok detaylı bir inceleme olmuş.
  • Güzel laptop , hayırlı olsun
  • - ekran kartı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Katze

Bir teşekkür çok gelmiş...

İnceleme için ellerine sağlık kardeşim. Çok detaylı bir inceleme olmuş.

Sende sağol :)

Genelde sadece okumayı tercih ederler :)

Ekran kartı : Integrated Intel® Graphics Media Accelerator 4500MHD (64MB dedicated memory, up 1695MB shared system memory)
  • Güncel :

* 64 bit vista ultimate sp2 inanılmaz başarılı... (+)

* windows 7 beleş upgrade olayı yok... (-)

* 8 gb ddr3 1066 ram destekliyor... çift slot 4*2 tabiki... (+)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi electrogod -- 28 Ağustos 2009; 21:31:58 >
  • inceleme icin eline saglik. bende bugun bimekste gordum, parmak izi okuyucunun olmasi ve dvdromunun olmasi hosuma gitti. zira ben 3 gun once gold'tan bonus kampanyasini kullanarak acer as3810tg aldim, bende hdmi cikisi var fakat parmakizi okuyucu ve dvdrom yok.

bir de 1.9 kg yazmissin, ancak bimekste 2.2 kg dediler.

acer'da hangi modellerin windows 7'yi destekledigini gormek isteyen olursa :

http://www.acer.com/windows7upgrade/eligible.html
  • bende 3935 kullanıcısıyım.
    13.3" hergün iş ev arası taşınabilir ve office net autocad kullanılacak laptop bakıyordum. Viao SZ serisi ile Asus U serisine bakıyordum. Çok da fazla araştırmadım fakat kasa kalitesi,incelik ve pil ömrü (5+ diyordu) beni cezbetti. kdv indirimi zamanlarında aldım bir tane.
    Cihaz çok şık her gören inanılmaz beğeniyor. Fakat benim aklım hala SZ serisi viao da :) Ama bu nerdeyse onun yarı fiyatı. (SZ49)
    Performansı bahsettiğim işler için oldukça başarılı, klavyesi güzel vb. arkadaş incelemesinde bahsetmiş zaten.

problem olarak 2 sıkıntım var,
    1. ekranı çok ince olduğundan çantanın içinde bile olsa çantanın diyelim 2.gözüne bir kitap koyduğunuzda ekran camı camın altındaki ledlere değiyor. Sanki ıslakmış gibi alttaki led panelin temasını görebiliyorsunuz. Can sıkıcı bir durum sonra elimle ekranı dışa bükerek (çok az) led paneli ekran camından ayırıyorum. Sizde de var mı bu durum arkadaşlar?
    2.sıkıntım ise, işim gereği biraz tozlu ortamda çalışıyorum. Ekran zaten kirli çoğu zaman onu geçiyorum da kapatıp çantaya atınca ertesi gün yada eve gidince akşam tuş takımının izini ekran camında görüyorum. Zamanla kalıcı izler bırakır diye düşünüyorum. Ekranı kapattığımda ilk alınca kutudan çıkan ince yumuşak siyah bez gibi olan ekran koruma parçasını araya koyuyorum. yani çantamda taşıyorum sürekli. Bu da oluyormu sizde arkadaşlar?

Bu 2 problem dışında cihaz gerçekten fiyatını fazlasıyla hakediyor.
    tavsiye ederim.

• artizz

2 Kişi olduk

Hocam ben ilk sorununuzu anlayamadım. 2 sorununuzu ise 2 gün denedim fakat bende klavye izleri oluşmadı. Yabancı forumları biraz araştırdım böyle bir soruna denk gelmedim. Sadece genelde ekranın her laptopta olduğu gibi çabuk kirlendiğini yazmışlar.Sizin led panelinizde bir sorun olabilir mi bilmiyorum. Siz isterseniz öncelikle bimeksin bir mağazasına gidip kendi laptopunuzla ordaki ürünü karşılaştırın. Bir farklılık olup olmadığına bakın. İsterseniz pm den ulaşın. Eğer istanbulda oturuyorsanız benim istanbula geldiğim bir zaman buluşur laptoplarımızı karşılaştırır bir farklılık veya gariplik olup olmadığına bakabiliriz.

Biotech

Hocam haklısınız ben yanlış bildirmişim. Yazınızdan sonra kendim ölçtüm :) tam 2.12 kg çıktı :) Bazı parçalarımı erimiş bilmiyorum :)

Ben bir kaç düzeltme ve güncellemede bulunayım.

* Acer power smart tuşuna bastığınızda program ekran parlaklığını ideal değerlere düşürmekten daha fazla işler yapıyormuş. Performansta işlemci uygulama kapasitesi %85 ile %100 arasında iken bunu %5 ile %70 arasına indiriyormuş. Ayrıca ekran ve wireless kartının düşük performansta çalışmasınıda sağlıyormuş. Baştan programa haksızlık etmişim :)

* Eylülün başları itibariyle windows 7'ye yükseltme listesine acer 3935'de girdi. Sitesinden Yükseltmeyi yapabilirsiniz. Fakat 20 küsür euro gibi bir ücreti var. Ayrıca acer yükseltmenin tamamen ücretsiz olması için dava açmıştı. Sonuç ne oldu bilmiyorum. Hiçbir ücret almayan windows ile anlaşmalı sitelerde varmış fakat acer bu siteleri sanırım anlaşması dolayısıyla sitesinde yayınlamıyor.

* Bilgisayarın windows 7 ultimate 32 bit ve 64 bit performansı çok başarılı, Sorunsuz... Ayrıca ilk defa 64 bitin performansını win 7 sayesinde hissettim.

* Cihazla birlikte gelen programlar win 7 ilede çalışıyor. Fakat Ntı5 cd ve dvd yazdırma programını hiç tavsiye etmem. İnanılmaz kötü yazıyor. Ayrıca esobi'de bir güvenlik açığı veriyor. Program açıldığında bir port açıyor ve port'u bir daha kullanmıyor. Ben o portu engelledim. Programın çalışmasına etki etmedi. Açtığı diğer portlarda sorun yok. (referans agnitum)

* Windows 7 32 bit yüklemişseniz wireless kartında sorun var. Öncelikle Acer sitesindeki driver ile driverı güncelleyin. Bu sürüm çok güzel çalışıyor. İsterseniz de daha sonra intelin support center bölümünden otomatik olarak driverlarınızın güncel olup olmadığını kontrol edin ve size önerdiği driverı yükleyin.

* Windows 7 ile cihazın performans puanlarında değişmeler oldu. İşlemci puanı ve ekran kartı puanı yükselirken ram puanı düştü. Hdd puanıda aynen kaldı.

• electro 1.sorunumu şöyle de anlatabilirim.
    latopu masaya koydun. kapağı kapalı. üstüne bir ağırlık koymuş gibi düşün, ince ekran içe doğru hafif eğilir mantıken.
    bunun çok daha az şekilde eğilmiş olması ve ekran camının arkasındaki led panele temasından bahsediyorum.
    umarım anlatabildim, olmadı bir foto eklerim artık.
  • Hocam sorununuzu anladım. Benimkinde öyle bir sorun yok. Peki ekran görüntüsünde bir bozulma var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi electrogod -- 3 Kasım 2009; 15:33:45 >
  • yok onda problem yok ama uzun vadede ne olur bilemem.
  • Konuyu hortlatayım az..

Nette birkaç yerde hatta Youtube 'da Acer 3935 ile ilgili videolarda görebilirsiniz.

Dokunmatik kısımlarında sorun çıkıyor bir zaman sonra.Özellikle kablosuz bağlantı ve blutooth dokunmatik tuş takımında kendi kendine açıp kapama gibi sorunlar ortaya
    çıkıyor.

BIOS güncellemesi de bu konuda fayda etmiyor çünkü sorun donanımsal.Yazılımsal değil.

Acer'in servisi de hele Türkiye'de ki pek iyi hizmet vermiyor.

Bu ürünü almadan bu hususu göz önünde bulundurun.
  • Arkadaşlar biz geri verdik kurtulduk, acer'a bulaşmak pek akıl karı değilmiş. 2009 eylülde aldık, bu zamana kadar 3-4 ay anca kullanılmıştır, servislerde gezdi, bozuldu geldi. Acer bizden uzak dursun.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.