Şimdi Ara

Açıklanamayan Elektrik Sorunu :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.077
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar , kısaca anlatmak gerekirse olay şöyle başladı ,
    Dün tost yapmak için tost makinesini açtım pat diye bir ses ve kıvılcım sonrasında sigorta attı. Tost makinesini fişten çektim sigortayı açtım.
    Bugün mikrodalga fırını fişe yaktım ve çalıştırdığımda içinde hiç birşey yokken bile kıvılcımlar çıkıyor neredeyse alev seviyesinde direk kapattım.
    Aynı şekilde aynı elektrik hattındaki normal fırınında üst tarafı düzgün ısıtmıyor.
    İşin garibi 2 fırında fişe dahi takılı değildi bu tost makinesi olayı olduğunda yani o sırada zarar görmüş olamazlar.
    Sanırım sorun tesisatta fakat ne olabilir ? multimetreyle ölçtüğümde 220v okuyor düzenli olarak sorunsuz.

• Kullandığınız prizi kontrol ettirin, bağlantılar gevşemiş ve ark yapıyor olabilir.
  • Kıvılcım ve patlamalar prizden mi cihazdan mı?
    Hattaki sorujlardan özellikle eski demir hatlaradaki kısa devrelerden çok sorun oluyor. Bi de 380 le muhatap olma hali olabiliyor. Bina nötr ü söküldüğünde felan.

Düzgün ısıtmama için de nötr yerine toprak ve ya toprağa faz bağlanmış olabilir. Aynı zamanda bu toprağa faz gitmesine sebep olabilir ve toprağa faz girerse de cihazda sorun çıkarabilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.