Şimdi Ara

ACİL!!İşlemci Soğutucu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar arkadaşıma bilgisayar topladım ve evde savaş çıkmış, babası da biraz manyak bu kadar para (1650 TL) verdik bu ne diye sorun çıkartmış sinirlenip kasayı camdan aşağı atmasından korkuyorum. AMD sağolsun ucuz olsun diye fan dandikliği konusunda rekor kırdı bu sefer, bence artık fan bile vermesin işlemcinin yanında onun parası cebimizde kalsın zevkimize göre alalım.

Şimdi sorum şu, acilen yarın vatandan Cooler Master K380 uyumlu işlemci soğutucu almam lazım,(GIGABYTE 970A-UD3 AM3+ uyumlu olacak, işlemci FX 8320). Şu anda Cooler Master T4 almayı düşünüyorum, aslında hyper 212x almayı düşünüyordum fakat kasaya sığmıyormuş, parası çok önemli olmamakla beraber 100 lirayı geçmezse iyi olacak sessiz ve iyi soğutan bir fan alıyorum, lütfen yardımcı olun !!!!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Buğraöz -- 28 Haziran 2013; 22:18:53 >

• Güncel!
  • Hocam o soğutucuları kullanmadım,o yüzden Birşey diyemeyeceğim ama ben sıvı soğutma radyatörümü beklerken AMD stok fanini takmiştim 8350ye,voltajsız 4.2ghz Prime95 ile 64dereceyi geçmiyordu(kasa HAF X ve fan dolu)
    Ama stok fan gerçekten çok sesli çalışıyor
  • HeavyClocker H kullanıcısına yanıt
    bende kasaya fan doldurdum olabildiğince önde,arkada,yanda 1 er tane 120mm lik, tepeyede yer olmamasına rağmen 80mmlik bir fan taktım, hatta tabandada yer var orayada koyacağım, yükte stok fanla 75 derecede çalışıyor işlemci, sizce CM T4 ü alsam tahmininizi soruyorum sıcaklık kaç derecelere düşer ve sessiz olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Buğraöz

bende kasaya fan doldurdum olabildiğince önde,arkada,yanda 1 er tane 120mm lik, tepeyede yer olmamasına rağmen 80mmlik bir fan taktım, hatta tabandada yer var orayada koyacağım, yükte stok fanla 75 derecede çalışıyor işlemci, sizce CM T4 ü alsam tahmininizi soruyorum sıcaklık kaç derecelere düşer ve sessiz olur mu?

Kullanmadım ama incelemesine baktım,60lara düşer diye tahmin ediyorum
    peki sessiz olur mu, yani en azından bildiğimiz normal işlemci fanı ses seviyesine gelir mi şu an en büyük öncelik o. @HeavyClocker
  • quote:

peki sessiz olur mu, yani en azından bildiğimiz normal işlemci fanı ses seviyesine gelir mi şu an en büyük öncelik o. @HeavyClocker

Açıkcası gelmesi lazım,ben pek sesi dert etmediğim için hiç bakmıyordum
    bende etmem ama eden insanlar var işte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HeavyClocker

quote:

Alıntıları Göster
    Thermalright-venomous RT yi düşünmelisin. Bir araştırmanı tavsiye ederim .
    http://forum.donanimhaber.com/m_75436129/f_//tm.htm#75436129

• quote:

Orijinalden alıntı: HeavyClocker

quote:

Alıntıları Göster
    t4 de ses sorunu olmaz ama performans olarak çok fark etmeyecektir stoklarda bulabilirsen thermalright truespirit 120m çok daha iyi bir tercih olacaktır

• Zerdova kullanıcısına yanıt
    peki cooler master k380 kasaya sığar mı?
  • quote:

peki cooler master k380 kasaya sığar mı?
    Kasa Ölçüler : 6 Kg / 209 x 445 x 479 mm

Soğutuçu Ölçüler : Length 127mm x Width 63mm x Height 160mm

• Zerdova kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim eğer olursa internetten sipariş verip bu işlemciyi alacağım olmazsa gidip elden vatandan CM T4 alacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zerdova

Kasa Ölçüler : 6 Kg / 209 x 445 x 479 mm

Soğutuçu Ölçüler : Length 127mm x Width 63mm x Height 160mm

Alıntıları Göster
    o soğutucu k380e sığmaz maks. 155mm soğutucular sığıyor içerisine yan kapağı 5mm kadar esnetebilirsen sığma şansı olabilir belki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzzmynnTR -- 28 Haziran 2013; 23:05:40 >
  • OzzmynnTR kullanıcısına yanıt
    Veri ölçülerine göre sığıyor .! Bence tamı tamına oturur gibi geliyor. Ama bilen varsa söylerse iyi olur.Yanlış bilgi vermeyelim ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerdova -- 28 Haziran 2013; 23:07:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zerdova

Veri ölçülerine göre sığıyor .! Bence tamı tamına oturur gibi geliyor. Ama bilen varsa söylerse iyi olur.Yanlış bilgi vermeyelim ..

kasanın komple ölçüsü o, iç genişliğine bakacaksın

ACİL!!İşlemci Soğutucu

2 ay kadar kullandım o kasadan tipi hoşuma gittiği için almıştım ama soğutucu yüzünden kasadan vazgeçmek zorunda kaldım mecbur yeni kasa aldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzzmynnTR -- 28 Haziran 2013; 23:10:37 >

• quote:

teşekkür ederim eğer olursa internetten sipariş verip bu işlemciyi alacağım olmazsa gidip elden vatandan CM T4 alacağım.
    önerileriniz için teşekkür ederim fakat yarın vatandan acil olarak almak zorundayım, büyük ihtimalle CM T4 alacağım fakat aynı fiyatlarda başka soğutucularda dikkatimi çekti örnekler:

Thermaltake CONTAC30
    CM Hyper612S
    Hyper 212 EVO
    Hyper 412S

Bunlardan birini alsam daha mı iyi olur, K380 kasaya sığmak ve sessiz olmak şartıyla.
  • quote:

önerileriniz için teşekkür ederim fakat yarın vatandan acil olarak almak zorundayım, büyük ihtimalle CM T4 alacağım fakat aynı fiyatlarda başka soğutucularda dikkatimi çekti örnekler:

Thermaltake CONTAC30
    CM Hyper612S
    Hyper 212 EVO
    Hyper 412S

Bunlardan birini alsam daha mı iyi olur, K380 kasaya sığmak ve sessiz olmak şartıyla.

yazdıklarının hiçbiri sığmaz kasaya
    kasana sığabilecek
    cm t4
    contac 21
    cm blizzard t2 mini (tavsiye etmiyorum boşuna alma)

gibi küçük boyutlu soğutucular
  • quote:

Thermaltake CONTAC30
    CM Hyper612S
    Hyper 212 EVO
    Hyper 412S

Alıntıları Göster
    bu arada orjinal hesabımdan takip edeyim şimdi kendi istediğim kullanıcı uzaklaştırması bitti :)
  • OzzmynnTR kullanıcısına yanıt
    Tamam teşekkür ederim yarın CM T4 alacağım, herkese tüm yardımları için teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.