Şimdi Ara

Acil Yardım Lütfen Ps3 Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bende televizyon olarak philips flatscreen 106 ekran lcd hd ready tv var. Ve ps3 alırkende altın uç kaplamalı component kablo aldım yanında daha iyi goruntu için fakat ps3 te video output settingse girdiğimde ve 720 p goruntu vermeyi seçtiğimde karşıma boş bir ekran çıkıyor ve ps3 kabul etmiyor. default olarak 576i gözüküyor. Ama benim televizyon kesinlikle 720 p gosterdiğini ve desteklediğini biliyorum. Bir arkadaşıma sorduğumda ise bana hdmi alsaydın 720 p olurdu dedi. Benim size sormak istediğim şey component ve hdmı kablonun 2 sininde fiyatları 59 ytl ama hdmi daha iyi deniyor.
    Bana hdmi ve component kablo arasındaki farkı ve hdmı aldıgımda 720 p desteklicekmi kesin olarak onu solerseniz çok sevinirim.
    Saygılarımla...

• ps3'te component çıkış yok ki...Sen eğer çeviricilerle bu işi yaptıysan büyük ihtimal composite bağlantı olmuştur. Kablo component olsa bile...Composite'inde sınırı belli 576i.

O yüzden hdmi bağlantı kesinlikle tavsiye ederim.

Aklıma gelen bir kaç farka değinirsem...

Component sadece görüntü taşır. HDMI hem görüntü hem ses taşır.

Component baglantıda görüntü kalitesi her ne kadar çok yüksek olabilsede, hdmi bağlantı daha yüksek veri taşıyabilir.
  • PS3 te HDMI tercih edin ancak yinede bi gariplik var component ileded 720p alabilmeniz gerekmekteydi.
  •  Acil Yardım Lütfen Ps3 Hakkında

@highwaymouse arkadaşım ps3 de component çıkış yok ama av/multi çıkışdan tv ye component giriş yapabilirsin,yanlış olmasın

Acil Yardım Lütfen Ps3 Hakkında

• Component ve hdmi arasındaki farkı anlamak bile mümkün değildir.. Component 720p ve 1080i destekler.. Hdmi 1080p ye kadar çıkabilir.. fark budur..

720p nin hdmi ile bir alakası yok, çünkü component te 720p destekler.. Siz bir yerde yanlışlık yapıyorsunuz
  • quote:

Orjinalden alıntı: raifkokten

@highwaymouse arkadaşım ps3 de component çıkış yok ama av/multi çıkışdan tv ye component giriş yapabilirsin,yanlış olmasın

Uyarın için teşekkür ederim dostum. Öğrenmiş oldum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

quote:

Orjinalden alıntı: raifkokten

Uyarın için teşekkür ederim dostum. Öğrenmiş oldum.

Ben de olgunluğunuzdan dolayı size teşekkür ederim,bazıları hem bilmiyor hemde öğrenmek istemiyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.