Şimdi Ara

ACil yardım N73 kamera sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Sorun büyük, acil yardımınıza ihtiyaçım var.

** N73 ME de kamerayı açınca bazen menuye dönüyordu, bazen ise menuye dönüp tekrar açılıyordu kamera, fotograf çekme oldukça zorlaşmıştı. Bu sorun sürerken, bugün kamerayı açtığımda ekran siyahdı ve ne yaptıysam düzelmedi. Bu sorunu nasıl çözeriz. Sorun donanımsal mı ? Bilenlerden yardım bekliyorum.

• O problem çoğu kişide olduğu gibi bende de var , ben bataryayla kapak arasına kağıt koydum artık o sorun kalmadı.Heralde kapaktaki zımbırtı temassızlık yapıyor.
  • hocam sorun kapakta.. kapakla batarya arasına bi kağıt sıkıştır.. kesin çözüm değil ama sorunu minimuma indiriyor
  • benim garantili n73 tede bu sorun var garantiye versem yeni kapak takıyorlarmı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: pulpa

benim garantili n73 tede bu sorun var garantiye versem yeni kapak takıyorlarmı?

sorunun sebebi kapasa takabilirler.

kamera açıldığında siyah ekran gelmesi kapaktaki boşluktan kaynaklanmıyordur muhtemelen.kamera donanımında sorun olabilir.
  • telefona format atın yada hafızasını boşaltın
    yada hafıza kartını çıkarıp tel hafızasındaki fazlalıkları silin
  • quote:

Orjinalden alıntı: kavas

Arkadaşlar Sorun büyük, acil yardımınıza ihtiyaçım var.

** N73 ME de kamerayı açınca bazen menuye dönüyordu, bazen ise menuye dönüp tekrar açılıyordu kamera, fotograf çekme oldukça zorlaşmıştı. Bu sorun sürerken, bugün kamerayı açtığımda ekran siyahdı ve ne yaptıysam düzelmedi. Bu sorunu nasıl çözeriz. Sorun donanımsal mı ? Bilenlerden yardım bekliyorum.

hacım kamera açıkken telefonun menüye dönmesi arkadaki kapağın sürgüsünün gevşediğini yani bozulmaya başladığını gösteriyor malum bazen banada öle oluyor... kamerayı açtığında ekranın simsiyah olmasıda ya yazılımsal yada kamera sürgünün açıldığını farkedemedi ve lensinin önünü açmamış olabilir... yani sen arka kağağı değiştir bence...

• telefondan sogudugumu bildirmek istiyorum 2 ay boyunca telefon gitti ve servis yedek parcanın telefona uynadıgını söyledi böyle kullanmam gerekiyormuş böyle birşey olabilirmi sizce aslında suc bende he tamam olur dedim hep bagırıp çagırmam gerekirdi nerde butelefon neden gelmedi niye olmadı nasıl olmaz demem gerekirdi ...
    aynı sorun bende de var cözüm bulan varsa yardım ederse cok iyi olur (mersinde oturuyorum adanaya kadar getirebilirim telefonu ...)
  • quote:

Orjinalden alıntı: delidolu5

telefondan sogudugumu bildirmek istiyorum 2 ay boyunca telefon gitti ve servis yedek parcanın telefona uynadıgını söyledi böyle kullanmam gerekiyormuş böyle birşey olabilirmi sizce aslında suc bende he tamam olur dedim hep bagırıp çagırmam gerekirdi nerde butelefon neden gelmedi niye olmadı nasıl olmaz demem gerekirdi ...
    aynı sorun bende de var cözüm bulan varsa yardım ederse cok iyi olur (mersinde oturuyorum adanaya kadar getirebilirim telefonu ...)

2-3 güne kadar git servise bıktım bu durumdan yapın bunu de... sert çık biraz... yanında kalıplı kalıplı adamda götür biraz gözleri korksun... çoğu zaman bu durum işe yarar... afedersin ama o sorunu s.ke s.ke yapmak zorundalar... sen o telefonu o problemi çekmek için almadın... haa gerçekten yapılmıyorsa yenisini iste... kabul etmezlerse tüketici haklarına başvurcam fln de korkut biraz...

• telefonun garantisi bittii bitmemiş olsa :S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TabldotLife -- 9 Mayıs 2009; 20:54:02 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: delidolu5

telefonun garantisi bittii bitmemiş olsa :S

hmmm...

arka kapağı değiştin mi hiç???
  • 1 kere değiştirmiştim kapagı soyulma olmuştu ama bir akrabam farketti arka kızağı indirdigimde kamera lensizin önündeki perde kalkıyor ve 1-1.5 sn sora tekrar kapanıyor...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.