Şimdi Ara

Açılışta Takılma Hakkında.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Açılışta bu kısımda takılıyor.Birkaç kez reset atınca düzeliyor.Bazen 10 kez de reset atsam da düzelmiyor.

Normali Böyle ;

Ne yapmam lazım

• Bios ekranını açabiliyormusun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pulmicort

Bios ekranını açabiliyormusun?

Dediğim yerde takıldığı zaman klavyedeki hiç bi tuş işlemiyor.Yani biosa geçmek mümkn değil.

Ama takılmadığı zman biosa girebiliyorum.bios sağlam
  • Dostum ilk ekran bios ekranı kasayı aç pili bi çıkart biraz bekle tak ayarlar sıfırlansın belki düzelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: poirot

Dostum ilk ekran bios ekranı kasayı aç pili bi çıkart biraz bekle tak ayarlar sıfırlansın belki düzelir.

Bi deniyeyim bakalım.Sonucu yazarım.
  • bana normal resimde normal gelmedi sizde hdd yokmu bios onu algılamamış belki ondan takılıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gökşen PASLI

bana normal resimde normal gelmedi sizde hdd yokmu bios onu algılamamış belki ondan takılıyor

Hdd'm var tabi

Hdd yi bi sonraki adımda tarıyor,belki sata olduğu içindir.bi bilgim yok.

Bios pilini çıkarmayı, hata verdiği zman deniycem,şimdilik normal açılıyor.

Pili çıkardığımda bir daha bios falan kurmam gerekmez dimi,uğraştırmasın sonra ?

• pili çıkarınca ayarlar kaybolur benim bildiğim bidaha ayarlarsınız zaten pilin amacı ayarları saklamak içindir ama genelde çokta ayar değişikliği yapılmaz biosta o yüzden çok uğraşmazsınız tahminim
  • Aynı sorunu bende yaşıyorum bazen hdd nin anakarta takılan kablosunu çıkartıp takınca veya başka bir slot varsa oraya takınca düzeliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gökşen PASLI

pili çıkarınca ayarlar kaybolur benim bildiğim bidaha ayarlarsınız zaten pilin amacı ayarları saklamak içindir ama genelde çokta ayar değişikliği yapılmaz biosta o yüzden çok uğraşmazsınız tahminim

Bugün açılışta takıldı,bios pilini çıkarıp 1 dakika boynca takmadım,sonra takıp açtım yine takıldı..

Varmı başka önerisi olan

quote:

Orijinalden alıntı: KBA

Aynı sorunu bende yaşıyorum bazen hdd nin anakarta takılan kablosunu çıkartıp takınca veya başka bir slot varsa oraya takınca düzeliyor.

Aynen, bnde bişeyler söküp takınca düzelmişti bi ara,ama bu sıralar çok yapmaya başladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c3b1r -- 19 Nisan 2011; 17:15:17 >

• Bios güncelle ve ramlerin uyumsuz olabilir ondanda yapıyor böyle sorunlar
  • işlemcini çıkar ve yuvasını temizleyip tekrar tak,
    aynı işlemleri ram slotlarına da yap.
    sanki ramleri okumaya başlamıyor gibi geldi bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Öner

işlemcini çıkar ve yuvasını temizleyip tekrar tak,
    aynı işlemleri ram slotlarına da yap.
    sanki ramleri okumaya başlamıyor gibi geldi bana.

aynen tam memory testing gelicekken takılıyor,ramler dual çalışıyor,diğer slotlara geçireyim bakalım, belki düzelir.Olmazsa işlemciyide sökücez artık.

quote:

Orijinalden alıntı: viper75

Bios güncelle ve ramlerin uyumsuz olabilir ondanda yapıyor böyle sorunlar

valla o işten pek anlamam ama nası yapıyoruz onu,windows altında olmaz kanımca.

• Ramlerle ilgili MHZ uyuşmazlığı olabilir.Sistemi tek ram ile açmayı deneyin.Birde HDDnin kablolarını değiştirip öyle deneyin.Sorunun kaynağı ya HDD yada Ramler
  • sorunun ramlerle falan alakalı değil sorununun kaynağı bios sata ve ide aygıtlarını tararken sorun yaşıyor ya sata veya ide kabloların bozuk yada sada veya ide aygıtlarından birisi önce sata veya ide kablolarını değiştirin olmassa aygıtları tek tek deneyin sorun aygıtı tesbit edip onun üzerinde yoğunlaşın
  • Cevaplar için sağolun arkadaşlar, biraz uğraşayım bakalım,sorunu anlayabilirsem yazarım buraya.
  • windows üzerinden bios güncelleme rahatlıkla yapabilirsin anakartın gigabyte galiba onun sitesinden güncell bios dosyasını ve bios yüklemek için gerekli programı indirebilirsin çok zor bir işlem değil fakat arkadaşların dediği gibi ram ve hdd den kaynaklanıyor gibi daha önce bu sorunu yapmıyorsa ozaman sorun ram ve hdd arzasından olabilir
  • ram yada işlemcide bir sorun var diyorum bende. ramlerin slotlarını değiştirebilirmisiniz acaba ? birde 2 tane ise ikiside aynı renklerde takılı olması lazım.

edit : yukarda başka bir arkadaş söylemiş zaten okumamıştım üst tarafı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogulcanozugenc -- 20 Nisan 2011; 18:38:06 >
  • bendede böyle bişey var ama benim dvd ile alakalı bişey
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.