Şimdi Ara

aktif subwoofer ve DVD tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar Onkyo S580 ses sistemim var. 2 acemice sorum olacak
    1. DVD player ses kalitesini ne kadar etkiler. Bu sisteme uygun hem sinemada hem de müzikte başarılı DVD player öneriniz varmı? (300ytl'yi aşmasın istiyorum) amfide HDMI arabirimi yok. DVD playerda olursa aynı anlama geliyor mu? (sanırım gelmiyor)

2. Subwoofer pasif. Bu subwoofer'ın mı yoksa amfinin mi (onkyo RT330) özelliğidir?. Aktif bir subwoofer ne avantaj sağlar

Teşekkürler

• cevap yok mu?
  • pasif subwoofer içinde sadece kendi amfisi ile çalışan bir cihazdır ... aktif subwoofer ise elektrik ile güç alan bir cihazdır ... bu sebeple aktif subwoofer her zaman tercih nedeni olmalıdır ...

dvd den kaliteli ses olayına gelince;sadece optik kablo kullanarak yeteri kadar kaliteli bir ses alma imkanın vardır,ama en azından iyi bir kablo kullanmanı öneririm

elindeki sistem ideal sistemlerden birisi bunu da belirtmek isterim
  • Teşekkürler Technician77. Ben de sistemimden çok memnunum hele 710ytl'ye aldığım düşünülürse.
    Gerçi HD bir televizyonum yok ama (inşallah ileride) amfide HDMI desteğinin olmaması ne kadar etkiliyor.
    DVD playerda olması durumu ne derece kurtarır?
  • HDMI olması avantajdır ... ama diğer taraftan olmaması da dezavantaj sayılmaz !!!
  • dvd de sony ve panasonic bakabilirsin gercekten güzel modeller var
  • eğer imkanınız varsa MARANTZ 7600 alın derim ... maddi durumu iyi bir arkadaşım da gördüm,gerçekten aldığı parayı hakediyor

teknik özellikler kısaca şöyle:

DVD-Video/Audio
    SACD-Stereo/Multi-ch Playback
    HDMI Output
    Built-In 10-Bit processing Scaler
    HDAM® Audio Circuits
    216MHz/12Bit Video DAC
    RS232C System Control

türkiye fiyatı yaklaşık 900ytl

• kardes naptın sen yaa 850 ytl ye son sistem hdd 160 gb kapasıtelı panasonıc ın dvd sı var
    hem senin gösterdiğin dvd de pek özellik göremedim biraz eski galibbaa yeni dvdler ap ayrı gercekten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @armagedon@ -- 22 Ocak 2007; 21:29:18 >
  • ama belirttim demi imkanı olan ve maddi durumu iyi olan diye

bu cihazdaki görüntüyü ben hiçbir yerde görmedim desem abartı olmaz ... yine söylüyorum param olsun asla acımadan alacağım ürünlerden birisidir

quote:

Orjinalden alıntı: @armagedon@

kardes naptın sen yaa 850 ytl ye son sistem hdd 160 gb kapasıtelı panasonıc ın dvd sı var
  • quote:

Orjinalden alıntı: @armagedon@

kardes naptın sen yaa 850 ytl ye son sistem hdd 160 gb kapasıtelı panasonıc ın dvd sı var
    hem senin gösterdiğin dvd de pek özellik göremedim biraz eski galibbaa yeni dvdler ap ayrı gercekten

hoca görüntü kalitesi etkileyen bazı faktörler var , mesela adı geçen üründe ;

Video Signal D/A Converter 216MHz/12Bit dir , aynı işlemci , pioneer'in aşırı pahalı top modeli olan 989 da ise 108MHz/14-bit 'dir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.