Şimdi Ara

All-In-One PC Nasıl Bilirsiniz Ey Ahali?? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
21.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Un1qU3

hepinize teşekür ederim arkadaşlar sayenizde engin bilgilerinizden bir nebze olsun faydalandım.o zaman gerçekten de geleceğin teknoloji dünyasında pazar payını giderek büyütecegini ve hatta ele gecirecegini düşündügüm AIO serilerinin aslında bir notebook ile aynıysa pek de ragbet görmeyecegini söyleyebiliriz profesyonel kullanıcılar acısından.oysa çok hoş duruyorlardı :)

evet bu sistem cok güzel olmuş,bir ara vatan bilgisayarın pc toplama sihirbazı vardı bulamadım kaç zamandır.bunu inşallah şubatta toplamayı düşünüyorum.ekran kartı olarak 1280 mb gtx470 mi iyidir yoksa yukardaki sistemdeki saphire 2048 mb hd6950 mi ? testlerde sanırım 470 i öne cıkarmışlar ama o 1280, digeri de 2048.kararsız kaldım :) kararsız kalmayı pek sevmiyorum :)

emeği geçen ve hatta fikir belirten yorum yazan tüm arkadaşlarımdan Allah razı olsun.

notebook almamaya yeminliyim nerdeyse,notebook ların en kralından bile masaüstünün yarısı randımanını alamıyorsunuz.çünü benim pc hep acıktır P2P kullanıcısıyım paso veri girer cıkar,en baba notebook bile ısınıyor.bunlarda da aynı sorunlar olcaksa hiç kullanışlı olmaz.iyi ki sizlere danışmışım.

HD6950'ye HD6970 biosu yukleyebiliyorsunuz. Boylece muhtesem bir f/p urunu elde etmis oluyorsunuz. Ayrintili bilgi icin ekran karti bolumune bakabilirsiniz. Kisacasi onerim HD6950.

• quote:

Orijinalden alıntı: GooodJob

quote:

Orijinalden alıntı: Un1qU3

hepinize teşekür ederim arkadaşlar sayenizde engin bilgilerinizden bir nebze olsun faydalandım.o zaman gerçekten de geleceğin teknoloji dünyasında pazar payını giderek büyütecegini ve hatta ele gecirecegini düşündügüm AIO serilerinin aslında bir notebook ile aynıysa pek de ragbet görmeyecegini söyleyebiliriz profesyonel kullanıcılar acısından.oysa çok hoş duruyorlardı :)

evet bu sistem cok güzel olmuş,bir ara vatan bilgisayarın pc toplama sihirbazı vardı bulamadım kaç zamandır.bunu inşallah şubatta toplamayı düşünüyorum.ekran kartı olarak 1280 mb gtx470 mi iyidir yoksa yukardaki sistemdeki saphire 2048 mb hd6950 mi ? testlerde sanırım 470 i öne cıkarmışlar ama o 1280, digeri de 2048.kararsız kaldım :) kararsız kalmayı pek sevmiyorum :)

emeği geçen ve hatta fikir belirten yorum yazan tüm arkadaşlarımdan Allah razı olsun.

notebook almamaya yeminliyim nerdeyse,notebook ların en kralından bile masaüstünün yarısı randımanını alamıyorsunuz.çünü benim pc hep acıktır P2P kullanıcısıyım paso veri girer cıkar,en baba notebook bile ısınıyor.bunlarda da aynı sorunlar olcaksa hiç kullanışlı olmaz.iyi ki sizlere danışmışım.

HD6950'ye HD6970 biosu yukleyebiliyorsunuz. Boylece muhtesem bir f/p urunu elde etmis oluyorsunuz. Ayrintili bilgi icin ekran karti bolumune bakabilirsiniz. Kisacasi onerim HD6950.

anladım hocam tşk ederim.

bu sisteme OC gerek var mı yoksa kendi OC li mi ?
    bir de ayrıca bir sogutma gerekir mi acaba fikirleriniz ne bu konuda ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ViRüS84 -- 26 Ocak 2011; 20:23:56 >

• yaklaşık 1 ay önce msi AE2420 3D aldım. 15. gününde ekranda yatay çizgilenme ve gölgelenme nedeniyle servise gönderdim servis değişim hakkı verdi . 15 gündür sitesinden stok vardır diye gösteren Gold değişim yapmıyor . İnternet stoğu ayrı mağaza stoğu ayrıymış yeni alıma gideceklermiş. ama alırken önemli değil 2 günde elinde.
    Msi ulaşmak mümkün değil internet üzerinden verdiği telefonlar kullnanımda değil
  • CPU: AMD Phenom II X4 955 Black Edition AM3 3.2 GHz, 8 MB, BOX İşlemci 119 $ ( 194,57 TL)
    ANAKART: GIGABYTE 990XA-UD3, AMD 990X, DDR3, 3X PCIExp, Socket 938 AM3+, CrossFireX & SLI 129 $ ( 210,92 TL)
    BELLEK - RAM: KINGSTON 4 GB DDR3 1600 Mhz RAM HYPERX CL9 KHX1600C9D3/4G 45 $ ( 73,58 TL)
    HARD DISK: SAMSUNG 1 TB HDD SATA II 32 MB 7200 rpm (HD103SJ) 59 $ ( 96,47 TL)
    EKRAN KARTI: HIS HD6950 2 GB, PCIExp Ekran Kartı, DirectX 11, DDR5, 256 bit, 800/5000 285 $ ( 465,98 TL)
    MONİTÖR: ACER GN245HQbmid 23.6'' 2ms Full HD 3D Wide Screen Led Monitör (3D Gözlük Dahil) 589 $ ( 963,02 TL)
    KASA: IN WIN Griffin GAMING 2 Fanlı (9cm Fan + 22cm Fan) ATX KASA (PSU Yok) 69 $ ( 112,82 TL)
    KASA - PSU: THERMALTAKE TR2 Power 600W APFC 12cm Fanlı 80+ Bronze PSU 115 $ ( 188,03 TL)

TOPLAM : 2.305,35 TL
    KDV (%18) : 414,96

NAKİT / HAVALE (TL) : 2.720,31 TL

• quote:

Orijinalden alıntı: RYAN7R

CPU: AMD Phenom II X4 955 Black Edition AM3 3.2 GHz, 8 MB, BOX İşlemci 119 $ ( 194,57 TL)
    ANAKART: GIGABYTE 990XA-UD3, AMD 990X, DDR3, 3X PCIExp, Socket 938 AM3+, CrossFireX & SLI 129 $ ( 210,92 TL)
    BELLEK - RAM: KINGSTON 4 GB DDR3 1600 Mhz RAM HYPERX CL9 KHX1600C9D3/4G 45 $ ( 73,58 TL)
    HARD DISK: SAMSUNG 1 TB HDD SATA II 32 MB 7200 rpm (HD103SJ) 59 $ ( 96,47 TL)
    EKRAN KARTI: HIS HD6950 2 GB, PCIExp Ekran Kartı, DirectX 11, DDR5, 256 bit, 800/5000 285 $ ( 465,98 TL)
    MONİTÖR: ACER GN245HQbmid 23.6'' 2ms Full HD 3D Wide Screen Led Monitör (3D Gözlük Dahil) 589 $ ( 963,02 TL)
    KASA: IN WIN Griffin GAMING 2 Fanlı (9cm Fan + 22cm Fan) ATX KASA (PSU Yok) 69 $ ( 112,82 TL)
    KASA - PSU: THERMALTAKE TR2 Power 600W APFC 12cm Fanlı 80+ Bronze PSU 115 $ ( 188,03 TL)

TOPLAM : 2.305,35 TL
    KDV (%18) : 414,96

NAKİT / HAVALE (TL) : 2.720,31 TL

Katılıyorum, böyle bir amd sistem toplamanız daha mantıklı anakart am3+ olduğu için yükseltme yapılabilir, ayrıca 963 liralık bu monitör yerine üstüne para ekleyerek lcd de bağlayabilirsiniz, ekran kartı da 6950 olduğundan gayet güzel bir sistem toplamış olursunuz.

• Monitor PC, Almanya da çalışmış birinden duymuştum;duvara monte edilip,kablosuz klavye ve fare ile,Bilgisayar koltuğuna başını yaslayıp kullanılıyormuş...Boyun ve sırt ağrılarından ve radyasyondan kurtulmak için...
  • Eğer Şık bir tasarımı olsun, az yer kaplasın, fazla ses çıkarmasın, kablo karmaşası olmasın, gerekirse duvara asılsın bir de dokunmatik ekranı olsun diyorsanız All in one bilgisayar alınır.
    Ama buradaki birçok arkadaş için bunlardan daha çok performans önemlidir. Bu yüzden donanım haberde size all in one önerecek birini bulmanız çok ama çok zor.

Ben all in one öneririm ama bu modeli önermem. İşlemcisi eski ve bana göre tasarımı çok iyi değil. Yakınınızda vatan bilgisayar varsa gidip güncel modellere bakmanızı öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkange

Eğer Şık bir tasarımı olsun, az yer kaplasın, fazla ses çıkarmasın, kablo karmaşası olmasın, gerekirse duvara asılsın bir de dokunmatik ekranı olsun diyorsanız All in one bilgisayar alınır.
    Ama buradaki birçok arkadaş için bunlardan daha çok performans önemlidir. Bu yüzden donanım haberde size all in one önerecek birini bulmanız çok ama çok zor.

Ben all in one öneririm ama bu modeli önermem. İşlemcisi eski ve bana göre tasarımı çok iyi değil. Yakınınızda vatan bilgisayar varsa gidip güncel modellere bakmanızı öneririm.

1 senelik konuya oturup üşenmeden cevap mı yazdın kardeşim. He Allah'ım!
  • Konu all in one bilgisayarlar ile ilgili nadir konulardan biri.
    ve son cevap kasım ayında. Ayrıca yazarım yazmam! sorun nedir?
  • Konunun canlanması isabetli olmuş, Netbook, notebook seçeneklerine bir de All İn One PC eklenmesi, günümüzde yeni olan bilgisayar araştırma safhasında en azından bana fikir verdi.

Başlık içeriği de faydalı bilgilerden oluşuyor.
  • adam age of counter oynuyorum diyor hala 6950 diyorlar ne kadar çok ezbere konuşan insan var...
  • kullanım amacına göre değişir. All in one pc bakıyorum bende. Uygun fiyatlı. Dediğin gibi evde en ağır oynadığım oyun fm olur sanırım.
  • Konuyu hortlatmışsınız tebrikler:) 10 ay sonra cevap yazmak da güzel
  • Dostum bak bakalım beğenecek misin

Bu arada beğenirsen aldığım yerde 2 tane daha var piyasaya göre çok uygun fiyata.

http://forum.donanimhaber.com/m_68296269/tm.htm
  • arkadaşlar,all in one bilgisayarlarda yeni nesil işlemci yükseltme yapabilirmiyiz,mesela i3 ü i7 ye yükseltmek gibi,lütfen cevap verin.
  • Hortlaması iyi olmuş oyun oynamayan birisi olarak ben de bu all in one pc lerin takipçisiyim ve yakında da alacağım marka ve model önerisi varsa sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: senut

Hortlaması iyi olmuş oyun oynamayan birisi olarak ben de bu all in one pc lerin takipçisiyim ve yakında da alacağım marka ve model önerisi varsa sevinirim

3 yıldır her yıl düzenli olarak konu hortluyordu bu yılda nasip sanaymış
  • Konu hortlamış madem yazalım.Şu an daha iyi All in One pc ler var hatta apple'lar en iyileri belki.ama kullanım amacına göre değişir felsefesiyle apple ürünlerinde rahat edemeyebilirsiniz.şu an sony vaio duo 11 kullanıyorum nerdeyse her ihtiyacımı görüyor.pahalı ama teknolojinin ufak taşınabilir ve işlevsel olanı makbüldür.Evinizde şıklık istiyorsanız bence All in One Pcler çok iyiler.her gün birbiri ardına çıkan nerdeyse hiç kullanmayacağımız bir kaç gb ram veya yepyeni ultra hızlı ama gereksiz özellikleri barındırmasa bile ihtiyaçlarımızı görüyor ve şık sade duruyor masaüstü pc lere göre.bizim gibi orta yaşa yaklaşmış insanların performans beklentileri de çok yüksek olmayabilir çünkü hala yeni oyunlar oynamıyorum en fazla dota atıyorum o kadar.Taşınabilirlik ve zarafet de performans kadar önemlidir bence.
  • Beyler bende bakıyorum , bazı modeller arasında kaldım ,2500 tl civarı birşeyler bakıyorum ne dersiniz ??

http://www.vatanbilgisayar.com/intel-core-i5-4430s-27-ghz-8gb-ddr3-1tb-hdd-2gb-nvidia-gt740m-win8-23.html?srt=UP#genel-bakis

http://www.vatanbilgisayar.com/intel-core-i5-3330-3-ghz-6gb-ddr3-1-tb-hdd-2-gb-nvidia-gt630m-win8-23.html?srt=UP

http://www.vatanbilgisayar.com/intel-core-i5-3340s-28-ghz-8gb-ddr3-1tb-hdd-1gb-nvidia-gt710a-win8-23.html?srt=UP

Bu modeller nasıl arkadaşlar, günlük kullanım ve birazda çizim programları vs. kullanılacak, sorun çıkartır mı ??

• HP önermiyorum kardeşim. asus alınabilir yine de pahalı gibi gerçi teknoloji küçüldükçe fiyat artışı normaldir yaptığı işe ve şıklığına göre normal yani.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.