Şimdi Ara

ALMANYA YA GİDECEĞİM GUMRUK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3
Cevap
0
Favori
936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Almanyaya gideceğim gelirken elektronik eşya cep tel falan getirmede sorun var mı.birde tax meselesi nasıl hallediliyor?tecrubeli olanlar yazarsa sevinirim.

• elektronik eşya işini tam bilemeyeceğim ama bavula sığdıktan sonra sorun olacağını sanmıyorum. Cep telefonu sorun olmaz.Türkiyeye geldikten sonra kayıt ettirmezsen 1 ay sonra çalışmaz ya kayıt ettireceksin ya da imei klonlatacaksın.Bir de sim kilitsiz telefon almanı öneririm, zira bir de sim kilidi kırdırman gerekir. Bazı telefon modellerin sim kilidi kırıalmıyor diye biliyorum.Ben 5 tl karşılığında turkcell bayisinde kaydettirdim.Tax free konusunda ise şöyle oluyor. Alışveriş yaptığın yere ben tax free belgesi almak istiyorum de(Alt sınır 25 Euro) Onlar da sana belgeyi hazırlayıp fatura veya satış fişini ekleyip sana veriyorlar. Sen de havaalanında tax free gişesi var. Orada belgeyi onaylatıyorsun( satın aldığın malları almanya dışına çıkaracağım anlamında). Sonra hemen yandaki ödeme gişesine gidiyorsun iade edilecek tutarı alıyorsun. İade tutarı yaklaşık alışveriş tutarının % 8'i civarında oluyor. Diyelim 100 euroluk bir alışveriş yaptın. Yaklaşık 8 euro para geri alırsın.Bunun için bir tablo var zaten. Aynı işyerinden yaptığın alışverişler fişlerini biriktir hepsini tek seferde tax free yap. Ancak gıda, ulaşım gibi aldığın hizmet almanya da kalıyorsa bunların tax freesi olmuyor tabi. sadece Türkiyeye yanında getirdiğin ürünler için alabilirsin. Bu arada hangi şehre kaç günlüğüne gidiyorsun, sakıncası yoksa.

• benim bildiğim taxfree kalktı artık Türkiye'ye
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.