Şimdi Ara

AMD 7750 BE overclock (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: ozy87

Şu an 15 x 200 olarak kullanıyorum.dün gece 1.55v ile çalıştığı için okadar ısınma ve kapanma sorunu oldu sanırım.Şu an 15x200 ve 1.275v de stabil çalışıyo sanırım.Bi saat kadar felan oyun oynadım bi sorun yoktu.
    V yeterlimi arkadaşlar aceba?Herngi bi öneriniz varmı?

yeterli
  • Teşekkürler hocam
  • benim voltaj niye yüksek yahu
  • voltajı kendin manual olarak düşür derim abicim.Sanırım sende voltajı kendi ayarlıyo felanmı sandın ilk seferde veya kendi eski voltajı ile (1.25) mi yapıyo sandın

quote:

Orjinalden alıntı: day2kill

benim voltaj niye yüksek yahu
  • Hocam imzama bak 3.2 ghz stok soğutucu 16x200 +0.075 v (1.392v) ile stabil çalışıyor.Dün gece 3.3 ghze çıkarttım fakat stabil değildi orthos 3 dk sonra çöküyodu.3250 mhz yakaladım dün.Soğutucu biraz daha iyi olsa 3.4 vurucamda olmuyo işte
  • quote:

Orjinalden alıntı: -SaW-

çarpanı sadece 16x yyaptım başka bişe yok stabil çalışıor ssistem..

AMD 7750 BE overclock

Bu arada hocam 1.344v ile stabiliteyi nasıl yakaladın ? ben 1.392 ile ancak stabiliteyi yakalıyorum
  • Abicim peki sıcaklık değerleri kaç?Doğrusu bende daha ileri gitmek istiyorum ama yanlış bişey felan yaparız mazallah şu an 15x200 ve 1.25v de stabil kullanıyorum ben.Daha ilerisi için sanırım iyi bi soğutucu şart gibi
  • 3.3 ghz 1.5v la (stabil değildi) 63 derece gördüm.Şuan 3.2ghz (16x200) +0.050v la tam yükte 53-54 görüyorum.İşlemciye o.c çekerken çok voltaj vermek gerekiyor.3.3ghzle ben stabiliteyi yakalayamadım ama çoğu incelemede 3.3 ghz le test alınmış.Yani bu işlemciyle rahat rahat 3.3-3.4ghz görmek lazım.Neye konu açtım oraya neler yazılıcak acep
  • Ben Sunbeam Core Contact ile 1.325 VID li işlemcimi 1.525 Volt vererek en fazla 3.33 GHZ a çıkarabildim.Anakartım MSI DKA790GX.1 FSB dahi yukarı çıkmıyor bundan sonra.Çarpan 17 de makina hiç açmıyor.Açılış ekranında reset atıyor.VID değeri düşük bir işlemci ile 3.4 Ghz a rahat çıkardım ama bu değerle ancak bu kadar.İşlemcinin ORTHOS altındaki okunan en yüksek sıcaklığı 43 derece.Ama işlemcinin limiti belli.Bu işlemci OC ye müsait değil malesef.
  • Hocam ben 1.5v a kadar çıktım ama 3.3 ghzde stabil değildi.Bazı sitelerde yapılan o.c lere göre 1.5vda 3.3 ghz stabil diyolar ama ben bi türlü stabiliteyi yakalayamadım.Hatta kuzey köprüsüne +0.075 v verdim ama değişen yine bişi yok Ben bu işlemciyle 3.4 filan vuramam çok voltaj istiyo Bu arada chip.com.tr dan bi konu buldum hemen paylaşayımhttp://www.chip.com.tr/konu/Yuzde-25-doping-Test-Sonucu-2_12821_5.html bu adamlar 3.3-3.4ghz nasıl gördüler ? Bu konuyla ilgili bi mesaj attım bakalım ne olucak :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi N-0NE -- 28 Mayıs 2009; 21:24:00 >

• 1.45 volt ile 2900 de stabil olmuyor bendeki
    2800 dede voltajsız kullanıyorum
    bu kadar kötü çıkabilirmi bir işlemci
    biostar 780g anakartım var sb700
  • Hocam voltajsız 15x200de kullanabilirsin.Yanlız en son sürüm biosu yükle sonra voltajsız çalıştır
  • İşlemci çok iyi soğutma istiyor arkadaşlar.Bir de şöyle bir olay normalde atıyorum OC siz işlemci 60 dereceyede çıksa reset atmazken Voltaj verip OC yapınca 50 derecede bile reset atıyor ama işlemciyi aynı voltaj değerinde 40 derecede tutabilirseniz stabiliteyi yakalamış oluyor.Yani OC yapınca sıcaklığa toleransı azalıyor.Kendinizi fazla üzmemenizi öneririm zaten işlemci normal durumda ki hali ile gayet performanslı.Oc nin pek fazla getirisini gördüğümü söyleyem.Ve her zaman söylüyorum bu işlemci genel olarak OC ye müsait değil.BE olması aldatmacadan başka bir şey değil.Sen tüm ortam koşullarını sağla(kendimden bahsediyorum) sonra topu topu 3 kademe çarpanı yükselt sözde çarpanı kırık.
  • O zaman bu phenom serisi gerçekten istenilen perf. verememiş (Bazı sitelerde phenom olarak geçiyo bazılarında athlon x2 olarak)
  • ben güç kaynağındanda şüpeleniyorum 300w ne olduğu belirsiz bi power var
    100-200 mhzlik fark çok hissediir olacağını düşünmüyorum zaten 2.8 dede zaten istediğimin çok fazlasını alıyorum
    bi güç kaynağı ile ekran kartı almam lazım
  • Valla 3.0 3.2 arasında gta4de en az 3-4 fps fark oluyo Fps 18 olurken 22 filan oluyo.Bu işlemciyle stabil 3.4 ghz gören yokmu ya ?
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.