Şimdi Ara

AMD 7750 Black Edition ısınma - fan - performans sorunu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • su anda havalar biraz sicak.. bunun yaninda macun ve sogutucunun etkisi oldugu kadar, PSU'yu da biraz guclendirmenin iyi olacagini dusunuyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Towarscke

su anda havalar biraz sicak.. bunun yaninda macun ve sogutucunun etkisi oldugu kadar, PSU'yu da biraz guclendirmenin iyi olacagini dusunuyorum..

evet olabilir ama bi fanı deniyeyim. macun falan sürücem kompresörle içini temizliyicem belki düzelir..
  • arkadaşlar fanım geldi.. takarken biraz problem yaşadım büyüklüğü nedeniyle ama kasaya sığdırdım sıcaklık 20 derece birden düştü gerçekten çok güzel ve uygun fiyatlı bi fan..ama kasa ya göre büyük olduğundan soğutucu ısındığında tüm kasayı sımsıcak ediyor kasa soba görevi görüyor evin içinde :) dışı ellenmiyor..
  • Bilgisayar kasalarinda 2 tip duz mantik vardir... biri hava kasanin onunden girer, arkasindan cikar mantigi; digeri ise hava onden ve yandan girer, arkadan ve ustten cikar mantigi.. Bu 2. mantik genelde buyuk ebatli pahali kasalarda sabittir..
    Bir cok kasanin genel fan ebadi 12cm'dir. bu sogutmanin duzgun calismasi icin fan etkilidir ama kablolamanin dagnikligi da onemlidir.. kasa ici rast gele birakilmis kablolar, hava akimini yavaslatir ve engeller.. Hatta bu kablolar fanin ustune denk gelirse, fanin ses yapmasini ve ekseninin kaymasini saglar. Yani fani bozabilir..

Dogru yapilan duzenleme ve iyi ayarlarla, fanlar hep guzel calisir.. islemci sicakligi da duzgun olur..
  • @tankir merhaba;

işlemci çalışma sıcaklığındaki düşüş benim için sürpriz yaratmadı,beklediğim/beklenilen bir sonuçtur.

Kasa içerisine fanlar aracılığı ile giren hava miktarı diğer egzost fanları ile dışarı atılandan daha fazla olunca sizin yaşadığınız durum ortaya çıkıyor.
    D-1284 kasa içerisindeki ortamdan bir önceki soğutucunuza nazaran daha fazla hava emdiğinden denge büsbütün bozulmuştur,ayarlama yapmalısınız.
    İşin önemli olan kısmını çözdünüz,kalan diğer bölümünü de rahatlıkla sonuca bağlarsınız.

Tekrar,iyi günlerde kullanın...
  • kasa içi hava akışı bozuk arkadaşında dediği gibi
    bence kasanıda değiştir üst egzoz fanı olan kasa iyidir tabi kasan üst egzozlumu bilemem
  • PSU 350 ONU DEĞİŞTİRMEN GEREK BİRDE KALİTELİ BİR İŞLEMCİ ALACAKSIN BİR PROBLEM KALMAYACAK X4 955 AL DERİM BÜTÜN OYUNLARI OYNARSIN O ZAMAN NORMAL DEĞERLERDE
  • AMD DE STOK FANI İİ DEĞİLDİR ÖZELLİKLE ATHLON SERİLERİNİN OYUNLARDA KAPANMASI NORMAL ÇÜNKÜ YRTERİNCE SOĞUTAMIYOR
  • Arkadaşlar.. Sorunu kökten çözdüm kasayı masanın üzerine çıkartıp kapağını açtım :) daha iyi bi çözüm olarak ise önüne vantilator koyarak işi bitirebilirim ama şuan gerek duymuyorum zaten 25 dereceyi geçmiyor işlemci.. tavvsiyeleriniz için hepinize teşekkürler..
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.