Şimdi Ara

amd 860k islemci icin sistem tavsiyesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
2.126
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: mertstar15

Kaveri nasil performans olarak bir i5 edermi 4 cekirdek sonucta

7850k kullanıyorum, hyper threading'li i3ler bile bundan daha performanslı... kaldı ki i5 ile kıyaslamak abesle iştigal etmektir.
  • quote:

Kaveri nasil performans olarak bir i5 edermi 4 cekirdek sonucta

Kaç saat o kendi verdiğim voltajla stres testine soktum bi bak sonuçlara :)
    http://hizliresim.com/7PNB2W

Bu arada şunu da bi incele:
    http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-4440-vs-AMD-Athlon-X4-860K

• Gayet tatmin edici anakart secenegi bol olsa tadindan yenmez :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hüsnü008 H kullanıcısına yanıt
    2 cekirdek islemci gta5 te yetersiz kaliyor yoksa g3258 yaninda i3 ler cop g3258 4 cekirdek versiyonu olsa bilmiyorum ne olur o yuzden i serisi bana pahali kaciyor

• mertstar15 kullanıcısına yanıt
    http://www.vatanbilgisayar.com/msi-a88x-g41-pc-mate-v2-soket-fm2-ddr3-2133mhz-vgadvihdmi-anakart.html

Şunu bulabilirseniz benim işlemciyle iyi kanki olurlar, 4.7 ghz yaptın mı da bi de güzel bi kart çakarsın of mis
  • dostum cube kasaya takamam ben o anakarti yoksa alirdim :) ufak lazim bana ;) cooler masterin bi kasasini buldum o guzel ona uyumlu bisiy bulucam

• quote:

2 cekirdek islemci gta5 te yetersiz kaliyor yoksa g3258 yaninda i3 ler cop g3258 4 cekirdek versiyonu olsa bilmiyorum ne olur o yuzden i serisi bana pahali kaciyor

ama amd'de bir tane bile gerçek 8 çekirdek yokki, 4 çekirdekli olanlar aslında 2 ve 8 çekirdekli olan bulldozerler de aslında 4 çekirdek, o yüzden önceki mesajımda yazdıklarımı tekrarlıyorum ve diyorum ki i3lerin gerçek 2 çekirdek ht ile sanal 4 olduklarına bakmayın, amd'nin sisteminden her türlü daha performanslılar.
    kısaca özetlemek gerekirse, 4 çakma çekirdekli amd alacağınıza 4 çakma çekirdekli intel alın.
    ayrıca tamam g3258 i3leri sollar ama hangilerini? ht'li olmayanları. yoksa ht'li 4thread herhangi bir intel işlemcinin yanına bile yaklaşamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hüsnü008 -- 25 Ekim 2015; 11:04:30 >

Al benim anakartı :)
  • Sifir fiyatına paha bicmezsen neden olmasin pm at

• Hüsnü008 H kullanıcısına yanıt
    160 liraya sifir alicam amdyi onun performansinda sifir intel kac para hocam

Al benim anakartı derken benimkini satayım demedim aynısını al dedim 0ını
  • a68 hm e33 v2 öneririm , sorunsuz çalışıyor benim şu an , anakartın sol bölümü vrm mosfetlerin olduğu kısım biraz ısınıyordu ama oraya fan taktım(hyper 212 evonun arasına sıkıştırdım manyak bir şey oldu :D ) sorun ortadan kalktı ciddi anlamda anakartta işlemcide güzel . 4.3ghz de kullanıyorum şu an ve sıfır problem. r9 285 ekran kartım var onada biraz overclock çektim witcher 3 te anti alasing ,vsync açık ayarların hepsi highda full hd de 55 -60 fps arası alıyorum .Bu arada işlemci ısınmıyor hyper 212 yle.40 dereceyi geçtiğini görmedim oyunda dahi ( amd overdrive ile takip edilmesi gerekiyor diğer programlar özellikle cpuid yanlış gösteriyor)
  • meisida kullanıcısına yanıt
    bahsettiğin ikiliyi pazartesi aldım sıfır 290 tl den :D o fan olayını bana resimle atabilirsen ilgimi cekti bi bakayım merak ettim pm den ulaş :)
    Tamamdir hocam cekip yollarim bugun icinde :D Hayirli olsun bu arada guzel ikili ;)

Bu fan 860k nın yanında gelen stock soğutucunun fanı :D onu söktüm böyle değerlendirdim .
     amd 860k islemci icin sistem tavsiyesi amd 860k islemci icin sistem tavsiyesi

• Fotoyu gordum omg dedim kartimi ve anakarti bu gun elime aldim sira ramde ramim yok :(

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.