Şimdi Ara

amd athlon 3000+

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar işlemciye oc yapıyorum ama bu işlerden pek anlamadığım için
    oc yaparken anakartın auto oc özelliğinden %10 %15 gibi değerler war onları kullanıyorum

%10 yaptığım zaman 1,98 oluyo
    %15 de 1,68 falan oluyo(bi ara 2,02 olmuştu)

anakart asus a8r mvp

arkadaşlar yardım edin şu işlemciyi 2,2 2,3 gibi değerlere nası getirebilirim

bu arada 1024 kingstone ram
    x1600 pci 512 mb ekran kartı
    sky star 2 mevcut sistemimde

psu ise dandik 350 w

• öncelikle o değerlere çıkmak için ayarları manuel yapmanız gerekiyo oradan fsb yi 5 er 5 er arttırarak işlemcinin limitini bulabilirsin takıldığın yerde hafif voltaj ver ama o değerlerde voltaj istiyeceğini sanmıyorum cpu nun bu arada fan ne stock mu
  • ewt stok fan war

bu arada woltaj değerlerinde en fazla 1,45 wardı kafayı yicem
  • 1.45 ile dene bakalım nereye kadar gidebilicen sıcaklıklarada dikkat et tabi
  • 1,98 oluyo en fazla
  • arkadaşlar yeni bir başlık açmak istemdim

benim işlemci için max sıcaklık değeri nedir
    şu an boşta çalışırken 32 33 derce zorladığımda ise 42 43 oluyoo
  • bios update yapmayı unutma fsb yi 246 ya ayarlayabilirsin ddr2 voltaj 1.9 vermeyi unutma.
    uğraşamam dersen nvidia sitesinden ntune programını çek otomatik optimize ile kendisi bi profil yaratır 2.2 ye çıkarsın rahatça
  • fsb yi 245 yaptım 2,2 oldu 250 yapınca açmadı
    bu arada ramlar ddr2 değil ddr yine aynı voltaj değerini mi wermem gerekio
    bu arada işlemcinin voltajını arttırmak istiyorum ama biosda 1,45 war en fazla
  • overclock un aslında sandığınızdan daha düşük performansda verdiğini başta söyliyeyim eğer mikroişlemci dersi gördüyseniz bilir siniz

işlemcilerde clock denilen birşey vardır o her vurduğunda işlemci gelen verileri alır işler ve yollar

overclock ile clock hızını yükseltirsiniz yani daha hızlı işlem yapmak denebilir ama risk şu

gelen veriler 0 ve 5 volt olarka gelir vede clock daha hızlı attığından bazen boş aralıklara denk gelme olasılığı artar

yani 111 00 111 000 111 gibi düsünürseniz 111 ile 00 arasina denk gelme orani %80 gibi birsey sayilir cünkü standart bir islemcide o aranın toleransı ayarlanmışdır siz bunu bozarak yer yer hızlı yer yer yavaşlayan bir PC edinmiş olursunuz
    anlatabildiysem ne mutlu bana

• ewet biz seni anlıyoruz, bu yüzden de ben overclock yaparken orantıyı bozmamaya özen gösteriyorum 133 mhz ise 166.7 yapıp fsb/dram ı da 4/3 olarak ayarladım.
    nactum seninkine gelince ise 234 ~ 250 ~ 267 gibi değerlerle oc edersen daha etkin overclock yapmış olursun
  • yok yaa wazgeçtim ben bu işden

oyunlarda yawaşlama falan oldu (Battlefield 2 de hem oyun hem müzik kasmaya başladı nie bilmiom belki ramlerden falandır yada bilmediğim başka bişi ) o\c yapmadan önce hem müzik dinleyip hemde oyun oynabiliordum
    şu anda o\c hakkında pek fazla bilgim yok

biraz daha bişiyler öğrenip öyle yapcam

• quote:

Orjinalden alıntı: nactumu

yok yaa wazgeçtim ben bu işden

oyunlarda yawaşlama falan oldu (Battlefield 2 de hem oyun hem müzik kasmaya başladı nie bilmiom belki ramlerden falandır yada bilmediğim başka bişi ) o\c yapmadan önce hem müzik dinleyip hemde oyun oynabiliordum
    şu anda o\c hakkında pek fazla bilgim yok

biraz daha bişiyler öğrenip öyle yapcam

benim anakartta a8r-mvp.psu seninkinden biraz daha güçlü.ben 270e kadar çıktım. 280-290da oluyor ama tıkanıyor.belki psu yetmiyor olabilir.x1800xt psunun yarısını alıyor zaten.ama yavaşlama asla olmuyor bende.aksine farkı azda olsa hissedebiliyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.