Şimdi Ara

AMD Athlon XP 2600+ İşlemci Fanı Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Isı probleminden dolayı ve bazı gereksiz fanlardan kurtulmak için işlemcimim fanını değiştirmeye karar kıldım.

Anakart : Epox EP-8RDA+ / FIC AU11 Chameleon
    İşlemci : AMD Athlon XP 2600+
    İşlemci Fanım : Cooler Master HHC-L61 (Silent Heat Pipe)
     AMD Athlon XP 2600+ İşlemci Fanı Hakkında

Ram : 512 Mb DDR 400
    PSU : 480 Watt dandik psu 400 diyelim biz.
    Anakart : Soket 462 destekliyor.
    sistemim bu şekilde (yarayacak olanlar)

Zalman Cnps 7000b-cu adlı işlemci fanını almayı düşünüyorum.Sistemimle uyumlu(Soket 462 destekliyor.)
    İlgili Adres :http://www.zalman.co.kr/ENG/product/Product_Read.asp?idx=152
    Bu adreste ;http://www.zalman.co.kr/ENG/product/Product_Setup.asp?Idx=152
    Soket 462 uyumlu anakartlarda Motherboard Connector dediği yuva(Fan Mate 2 için) acaba benim kartta(Epox EP-8RDA+ / FIC AU11 Chameleon) varmıdır?

Diyebilirsiniz ki Cooler Master yetmiyormu,oc yapmayı düşündüğümden dolayı(cpu'ya) belki yeni alacağım gpu'yada olabilir.Birde sıcaklık 55'lere dahi geliyor.Ve bir kaç fanıda devre dışı bırakmayı düşündüğümden dolayı böyle bir karar verdim.
    Fakat Eskişehir dolaylarında Zalman Cnps 7000b-cu 'yu bulamıyorum.Nette de mavi(stokda yok),hepsiburada,nova,vatan'da baktım yok.

Sizin nette tavsiye edebileceğiniz güvenilir ve stokta bulunan site varsa paylaşabilirseniz sevinirim.
    Saygılarımla...

• ben olsam para harcamazdım.

sonuçta bu cpu o/c li halde iken bile bazı programlarda çok yavaş kalcak ve bunun farkına vardığında

sistem değişikliği yapmak isticeksin , o zaman pişman olursun verdiğin ek masraflara.
  • quote:

Orjinalden alıntı: TechnicaL

ben olsam para harcamazdım.

sonuçta bu cpu o/c li halde iken bile bazı programlarda çok yavaş kalcak ve bunun farkına vardığında

sistem değişikliği yapmak isticeksin , o zaman pişman olursun verdiğin ek masraflara.

bir sene daha götürür beni muhtemelen bu işlemci,anakart,ram,psu ondan sonra zaten bir orta düzey sistem toplarım.İşlemci muhtemelen Core2Duo ailesinden olur,ve Zalman desteklediği için bir problem çıkarmaz.Stoklarda Türkiye'de bir siteden bulabilirseniz sevinirim,belirttiğim gibi nette bulamadım.Çarşıyı da bir dolanmak lazım belki şansımıza çıkar.İlgilendiğin için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turksoftware -- 19 Aralık 2008; 19:53:36 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.