Şimdi Ara

AMD PHENOM 9550 HAVA SOĞUTMA 2200 Mhz -- 2728 Mhz O.C (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
2.935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evrren : 3'ü rahat bulman lazım. 250 FSB dene.

destroyer8206: ee 250 liralık işlemciyi o fiyata verirsen kapış kapış gider tabi.. Para senin valla .. bişey diyemiyeceğim. Ama değecek bir fark olacağını sanmıyorum :)
  • walla strafor kardeş ne bilim birden esti öle değiştireyim dedim biliyorum farkı yok ama neyse bir gaflete kapılıp sattım artık saygılar....

destroyer8206: ee 250 liralık işlemciyi o fiyata verirsen kapış kapış gider tabi.. Para senin valla .. bişey diyemiyeceğim. Ama değecek bir fark olacağını sanmıyorum :)
  • Yok abi 2.75 'e takıldım Ne yaptıysam olmuyor. Geçen 3 'e çıktım PC açılmadı . Kırmızı bir yazıyla, Previus overclock settings failed. vs.. bişeyler diyor. AMI BIOS. Acaba diyorum Beta bir BIOS 'mu bulsam naaapsam . 3'ü bulmam lazım normalde ya... Hayret edersin .
  • quote:

Orjinalden alıntı: Suvari96

Bence işlemcinin Intel yada AMD olmasının fazla bir önemi yok. Önemli olan hangi donanımı hangi amaçla kullanacağınız. Eskiden P4 3.2 Ghz (Default 2.4Ghz) DVD klipleri yaklaşık 3 saatte arayüzle hazırlarken DDR2 800 Mhz 2x2 Gbyte p35'lik sistemimle bu süreyi 1 saate indirdim. Bu noktada tek etkenin işlemci olduğunu söylemek anakart ram ve raid diskli sistemime haksizlık olur. Hangi işlemciyi alırsanız alın diğer donanımlarıda ona uygun seçmelisiniz. İşlemci AMD yada Intel kaç çekirdek olursa olsun sisteminizdeki en zayıf halka kadar performans alabilirsiniz. Floopy'den dosya açmak halen aynı hızda, yada dvd rom'dan bir dosyayı diske kaydetme halen dvd okuma+yazma hızı kadar. Bunu yanında 4 çekirdekli bir işlemci alıp 50 $'lık bir anakart ile ne kadar performans alınırsa sizde o kadar alırsınız. Sörf yapmak için Intel de olsa AMD'de olsa çok fazla fark yaratmayacaktır bence. Oyun için keza ekran kartı+ram+disk performansını gözardı etmeden yapılan tüm karşılaştırmalar sadece test düzeyinde kalır ki oyunu aynı çözünürlükte oynuyor olmanız neyi değiştirir slow motion olmadıktan sonra. Bence ihtiyaca binayen seçilen donanımları düzgün mantıkla seçmek esas. Ha Core 2 Q 9450 ha phenom 9550 alıp 50$ lık anaakrt almak yada 1 Gbyte çakma kingston ram le sistemi kurmak Murat 124' e Ferrari motoru takmaktan öte geçmez. Bence marka yada modelden ziyade ihtiyacınızın ne olduğunu tesbit edip ona uygun bir donanım seçmeniz. Bence aranması gereken mantık bu.

hay allah razı olsun şu amd intel konusunda söylenecek en sağlam söz bu senelerce bunu söyledik başka yerlerde ama laf dinletemedik

quote:

Orjinalden alıntı: strafor

Yok abi 2.75 'e takıldım Ne yaptıysam olmuyor. Geçen 3 'e çıktım PC açılmadı . Kırmızı bir yazıyla, Previus overclock settings failed. vs.. bişeyler diyor. AMI BIOS. Acaba diyorum Beta bir BIOS 'mu bulsam naaapsam . 3'ü bulmam lazım normalde ya... Hayret edersin .

sizde limitlere yaklaşmışsınız hava soğutma ile ötesi zor mavi ekran voltaj istiyor demek fazla voltajda risk demek zaten %20 oc amd için güzel bir değer daha yukarısı için hava soğutma yerine su soğutma gerekli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi comanchee -- 20 Kasım 2008; 12:11:34 >

• quote:

Orjinalden alıntı: evrren

merhaba

phenom x3 8750 yi bende imzamdaki sistemle maximum 240 x 12,5 1.45 voltajla 2880 mhz de stabil olarak çalıştırdım.... 242 fsb nin üstünde sistem açılmıo ... daha ileri götüren varmı acaba ?

amd phenom x3 8650 2.3@2.8 ghz ss de koyarım bi ara
  • İyide soğutma problemim yokki ..Idle : 35 Load (%100) : 60 Bir derece daha çıkmadı yukarı . 70C Max. Temp. diyor AMD kendi sitesinde bu işlemci için. O yüzden voltaj versem bile ısı açısından problem yaşamamam lazım. Ki voltaj da verdim, ama gene aynı sorun . FSB 251 dahi olmuyor. Hemen "The previus performance of overclocking is failed, and system restored to the defaults setting." geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strafor -- 20 Kasım 2008; 14:43:21 >
  • Bende yeni aldığım phenom 9950 ile ilk aldığım denedim 3.2 'ye kadar kastım rahatlıkla çıktı ama sonra default yaptım bir ara müsait olduğumda tekrar kasma işlemlerine devam ederim saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi destroyer8206 -- 25 Kasım 2008; 2:36:00 >
  • ARKADAŞLAR biri Allah rızası için phenom 9750 de overclock nasıl yapılır sorusuna cewap werebilir mi??! ben 2.9 a kadar stabil çalıştırdım ama 3 we üstünü yemedi bilen bi üstat warsa yardım etsin lütfen büyük iyilik yapmış olur yoksa ben patlatıcam sistemi benim sistem phenom 9750, 4*1 gb hyprex ram, msi k9a2 platinum, tt big typ cpu soğutucusu, hd 4850 ekran kartı bekliorum arkadaşlar yardımlarınızı uçurmadan sistemi
  • motul: Sistemlerimiz neredeyse aynı olduğu için sana en iyi ben yardım ederim diye düşündüm.

1- PC açılırken DEL 'e basıp BIOS'a giriyorsun.
    2- Cell Menu 'ye geliyorsun.
    3- FSB'yi yükseltiyorsun yavaş yavaş. ( 10 'ar 10 'ar yükselt ve boot et makineyi . Sıcaklıkları gözlemle, Orthos testi yap. Ben 250 'yi geçemedim daha.)
    4- FSB'yi yükseltmenin yanı sıra CPU'ya voltaj veriyorsun. Voltajı fazla kaçırma çok ısınır işlemcin. Bu arada Kuzey Köprüsü (NB) ve HT ( Hyper Transport ) 'a da voltaj vereceksin. Tüm voltajların KIRMIZI değerlerin altında olsun . Dikkat et!
    5- RAM voltajını 2.1 yap . Zamanlamalara dokunma, zaten Auto 'da 5-5-5-18 'de kalıyor. İyi değerler.
    6- Kasa havalandırmana dikkat et, fanların içe veya dışa üflediğini kontrol et. Dışa üflemesi benim kasada daha iyi sonuç verdi. Ortama göre değişebilir tabi.

Sonuçları sabırsızlıkla bekliyoruz, lütfen bizimle paylaş. Kolay gelsin.

• kardeş çok teşekkür ederim kasa xclio wind tunnel hawalandırmam we soğutucum iyi, yani galiba 2.8 yük altındayken cpu 39 derece oluyodu tekrar denicem söylediğin şekilde İnşallah olur üstat, bu arada benim ram zamanlamaları 5-5-5-15 18 deil neyse çok saol kardeş tekarar yazdığımda İnşallah 3 ghz i bulmuş olurum
  • kardes dediğin gibi yapıyorum ama 240 fsb nin üstündeki değerlerde windows açılırken mavi ekran hatası gelip tekrar restart atıyo yani üstat 240 fsb de 2.88 ghz de takılı kalıyorum hep cpu %100 yük altındayken 47 derecede, fazla ısındığınıda sanmıyorum.kardeş bide şu çarpan olayı warmış o neye yarıyo anlamadım, değiştirdim değerleri yükselir sandım ama daha da düşürdüm, underclock yaptım ya şimdi 2.88 de kullanıorum ama olmuyo daha fazla, sence napim üstat???!ayrıca yardımların için çok teşekkür ederim kardeş

• Çarpana elleme, çarpan Auto'da kalsın. işlemci voltajını kaç yaptın ?
  • strafor kolay gelsin yavaştan hocalık olayına da girmişsin yakışır
  • Öğreniyoruz yavaş yavaş :) Eywallah
  • Selam tüm konuyu okudum fakat benim sorunum yok hiç kimsede

CPU RATIO bende sönük görünüyor bunu nasıl aktif edebilirim

Teşekkürler
  • Klavyede numpad 'den + ve - tuşları ile değiştiriyorsun. Sönük olduğu halde üstüne gel ve bu tuşlarla istediğin değere ayarla.
  • kardeş voltaj kırmızı değerin 1 aşagısındaydı, yani kırmızıya ramak kaldıydı hatta hepsi kırmızı değerlerin hemen altında, (ht) (nb) falan, ramlar 2.1 de!geriside dediğin gibi hocam
  • sorun halloldu bios update yaptım

strafor üzerine gelinmiyordu işte sorun orada yinede tşkr yardımlar için
  • İyi bir soğutucu al derim kardeş.
  • eyvallah kardeş sağolasın.son bi ricam daha var senden yardım edersen sewinirim.ekran kartın 4850 yi o mhz lere çıkatmak için ne yaptın kardeş?bende ısınma sorunu yok akasa vortex taktım.ne yapmam lazım söylersen çok iyi olur kardeş.teşekkür ederim strafor
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.