Şimdi Ara

AMD Phenom X4 9950 + 8 GB 2x4 Kingston HyperX Ram için Ankarat Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yeni bir sistem kurmaktayım.
    Yurtdışından gelirken birkaç bilgisayar parçası getireceğim.
    Bu bileşenler için en uygun Anakart tavsiyenizi rica edicem.

Bileşenler:

SAPPHIRE 100259L Radeon HD 4870 512MB 256-bit GDDR5 PCI Express 2.0 x16 HDCP Ready

AMD Phenom 9950 Agena 2.6GHz Socket AM2+ 125W Quad-Core Black Edition Processor Model

Kingston HyperX 4x2 GB 240-Pin DDR2 SDRAM DDR2 1066 (PC2 8500) Dual Channel Kit Desktop Memory

Kriterler:

Overclock yapmayı düşünmüyorum.

Önemli olan stabil çalışması.

Ama 1 yıl sonra çıkacak daha güzel oyunlarda da biraz zorlamaya izin versin di mi ?

Görüşlerinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prudencio -- 19 Ocak 2009; 6:58:46 >

• Asus M3A32-MVP Deluxe
  • yurtdışından getirecekseniz phenom 2'yi düşünebilirsiniz...
    ekran kartını da özel soğutmalı alırsanız rahat edersiniz...
  • Ayrıca ekran kartını 1 gb ozel sogutuculu olanlardan (ıceq 4 bu konuda ıyıdır)alsan daha ıyı olur.Anakart olarak bende dfi 790fxb yı dusunuyorum.Islemcı olarakda ımkanınız varsa phenom 2 920 ve 940 alın.
  • tavsiyeler için teşekkürler ancak yazdığım parçaları zaten aldım.
    çok overclock meraklısı değilim.

sadece bu sistem için en iyi fiyat performans oranını sağlayan anakartı almak istiyorum Türkiye'den.
  • Ramler Haddinden Fazla Gereksiz, O Ramleri Kullanmak İçin 64 Bit Sistem Gerekli, Halen 64 Bit Sistemlerin Her Konuda 32 Bit İşletim Sistemlerine Göre Eksik Oldugunu Düşünüyorum.
  • 4 gb ram yeterli birde illede amd dersen phenom II 940 modeli var ona bakabilirsin son olarak HIS 4870 1gb yada connect3D 4870 1 gb modelleri iyi gider
  • Phenom II 940 Black edition indirime girdi. Anakart olarak Bistar 790GX tavsiye ederim. Hem ucuz hemde performanslı. Bütçe daha büyük ise 790FX çipsetli ankart da olablir.
  • arkadaşlar, yazdığım parçaları aldım zaten.
    buradaki fiyatlarla ve indirimlerle bütçeme en uygun olanları aldım zaten.

bu sistemi en iyi şekilde yönetecek anakart almam lazım .
    bir de bu ekran kartında 500W power supply gerekli yazılmış.

400W lık bir PS olan bir kasa alacaktım, çok sorun çıkartır mı ?

790GX ve FX lere baktım ama fiyatları çok abartı geldi.
    daha düşük chipsetlerden tavsiyeleriniz neler olabilir?

RAM leri çok uygun fiyata aldım ve ileriye dönük olsun istiyorum.
    Ama boş yere diyorsanız gelince takasa girerim olmazsa.
  • Bu bileşenlere göre ve ilerisi için @erayozcan arkadaşımızın önerdiği anakart en mantıklısı şu anda, yani:
    DFI LanParty DK 790FXB-M2RS ve mümkünse güç kaynağı 550W olsun, çünkü %70 gibi verimlilikle çalıştığını düşünürsek temiz olarak 385W elde etmiş oluruz...
  • quote:

Orjinalden alıntı: eSqUaLl

Ramler Haddinden Fazla Gereksiz, O Ramleri Kullanmak İçin 64 Bit Sistem Gerekli, Halen 64 Bit Sistemlerin Her Konuda 32 Bit İşletim Sistemlerine Göre Eksik Oldugunu Düşünüyorum.

Kullanmadığın için mı öyle düşünüyorsun? Bi Vista x64 Ultimate kullan bakalım ne diyeceksin. 4GB RAM tak, 3DMAx 2009 x64 ile 200-300 MB dosya aç, bir de 10000 x 7680 çözünürlükte render al, bir de ayarlarda light cache kullan, değerini de yükselt. 32-bit 3DMAX görev yöneticisinden baktığımda 3,25GB ram kullandığında kapanıyor, neden acaba? Cevabı belli... 64-bit olan 4GB-5GB fark etmez, ne kadar taksan kullanabiliyor. Hiç x64 Photoshop CS4 kullandın mı? Tavsiye ederim... O açılış hızına OHA dedim resmen...Hala açıldığını düşünürken aslında 10 saniye önce açılmıştı... CRYSIS'i oyna bakalım FULL detayla 2GB ram ile, ne anlarsın, ama da takılıyor... Vista'nın superfetch özelliği RAM'ı çok verimli kullanıyor, 2GB'tan sonra 4GB'a geçince inanılmaz performans farkı gördüm. RAM - para gibi, hiç bir zaman fazla olmaz

@Prıdencio
    790GX + SB750 chipsetli anakart en iyi seçenek. İleride 9950'yi satıp Phenom II'ye rahat geçebileceksin. RAM iyi almışsın, hiç zorluk çekmezsin, ben de 8GB takmayı düşünüyorum, 4GB yetmiyor bazen.

İyi forumlar...

• Ben de bu ara indirime giren FOXCONN Quantum Force Destroyer ı almayı düşünüyorum.
    Çok süper bi anakart. Chip ve Pnet de Aralık sayılarında yılın ürünü seçilmiş.

http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=3681
  • arkadaşım al bi tane msi k9a2 platinum keyfine bak yalnız phenom II ler kaç watt anakart o kadar watt vrebiliyor mu işlemciye ona bak bir...

tam bir f/p ürünü ilerde istersen o.c. da yaparsın....

yalnız piyasada kaldıysa tabi. yeni kartlar geldi çünkü

yoksa da msi msi dka790gx gayet iyi bir karta benziyor onu tasiye ediyolar forumda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SnCrhn -- 23 Ocak 2009; 2:26:52 >
  • E satalı ve com girişli iyi bir anakart bende arıyorum, hepsini bir arada bulamıyorum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: oyuncular

Bu bileşenlere göre ve ilerisi için @erayozcan arkadaşımızın önerdiği anakart en mantıklısı şu anda, yani:
    DFI LanParty DK 790FXB-M2RS ve mümkünse güç kaynağı 550W olsun, çünkü %70 gibi verimlilikle çalıştığını düşünürsek temiz olarak 385W elde etmiş oluruz...

yüzde 70 verimlilik olayını yanlış yorumlamışsınız. yüzde 70 verimlilik demek o güç kaynagının kapasitesinin yüzde 70 ini vermesi degildir. prizden çektigi gücün yüzde 70i 550w dır. yani hattan 785 watt güç çekerek 550 watt lık kaynak sağlar. güç kaynagı 550 watt sağlar fakat 235 wattlık enerjiyi boş yere çekmiş oluruz ve buda bize fazladan fatura ödeme olarak geri döner.

• arkadaşlar, cevaplarınız için teşekkür ediyorum.

yanlız zaten ekran kartı varken 790GX chipset kullanmak gereksiz olmaz mı ?

770 chipset kullanılabilir mi?

Not: İşlemci 125W
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.