Şimdi Ara

AMD Phenon 9500 ısınma problemi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
2.115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Açılmama sorunu klavyeden kaynaklanıyormuş. Klavye usb ve çevirici ile klavye girişine bağlıydı. Usb girişinden bağladığımda pc açıldı. Towarscke bahsettiği amd driverini yukledim.
    Ancak yuksek işlemde resetleme ve ısınma problemi devam ediyor. Başka programlarla pc açılır açılmaz cpu sıcaklıklarına baktım. SSler aşağıdaki gibi

AMD Phenon 9500 ısınma problemi

Bu da sistem bilgisi

• valla kardeş kötü durum valla...
    üstelik yeni sistem toplamışsın heves-meves sıfırlanmştır yaa.
    bu Amdnin stabilite sorunu var galiba phenomlarda??yada sendeki bileşenlerde bi terslik??
  • @sarhanos Evet heves meves kalmadı maalesef.
    Biosdan fan sppedi maximum ayarladım. Bir kaç derece fark etti. Şu anda yoğun işlem altında fan sıcaklığı speedfan ile aldığım değer 56-57 c de sabitlendi. Ancak bu bile fazla. Sorunun çözümü sanırım yeni bir fan almakta.
  • Benim Phenom da 40-42 derece arasında çalışıyor işlemciyi zorladığımda max 45 oluo. Anakart ise 33-38 derece arasında (odanın sıcaklığı da etkili) ayrıca kasam çok iyi bir havalandırma sistemine sahip. Ancak şöyle bir durum var kasa üzerinde sıcaklık göstergeleri mevcut bunlara göre işlemcinin sıcaklığı yukarıdakine göre -10 derece biostan baktığımda da durum aynı!! Sensörde mi bir sorun var bilemiyorum. Ancak işlemci sıcaklığının 40 derece olması normal -anakarta göre-..

Kasanın sıcaklığını düşürmek için önde ve arkada en az birer fan olması lazım.
  • Arkadaşlar sonunda sorunun kaynağını çözdüm. İşlemciyi ilk aldığımdan beri pc hem yavaş çalışıyor hemde reset sorunu vardı. İşlemciye Thermale mate soğutucu aldım. Ancak reset atma sorunum yine devam ediyordu. Yoğun işlem altında 50 c kadar çıkıyordu. En sonunda işlemciyi satıp dual bir işlemci alacaktım ki sorunu çözdüm. Xp kullanıyorum Pc ye Sp3 yüklediğimde bütün sorunlar ortadan kalktı. Şu anda hız iki katına çıktı ve işlemci sıcaklığı ise maximum 45 dereceye kadar çıkıyor. REset atma sorunuda ortadan kayboldu.

Sizinde aklınızda bulunsun 4 çekirdekli işlemci alacaksanız ya vista kullanın yada xp sp3!!!
  • Enteresan bir durum. Çözümü daha da enteresan. Güle güle kullan.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.