Şimdi Ara

Ameliyat dikişleri alınmadan duş alınır mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
13.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sa. Pazartesi ameliyat oldum büyük bir şey değildi iki kolumda da dikiş var toplam 7 tane. Yarın pansumana gidicem gitmeden önce su geçirmeyen banttan yapıştırsam duş alsam sıkıntı olur mu acaba?

Cehennem sıcağında hayatımda ilk oldu 3 gün yıkanmayalı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Dikişliyken Duş Alınır mı?

Ameliyat sonrası dönemde dikişlerin iyileşmesi için özenli bakım şarttır. Dikiş varken duş almak, iyileşme sürecini olumsuz etkileyebileceğinden dikkatle yapılmalıdır.

Dikişle Duş Alınır mı?

Genel olarak dikişle duş almak önerilmez. Dikişlerin ıslanması, enfeksiyon riskini artırabilir ve iyileşme sürecini geciktirebilir. Doktorun aksini belirtmediği sürece, dikişlerin alınana kadar su ile temasından kaçınılmalıdır.

Dikiş Varken Duş Almak

Eğer doktorun dikişlerin ıslanmasına izin verdiyse, çok kısa ve ılık bir duş almalısın. Dikişlere doğrudan su tutmamalı ve sabun veya şampuan sürmemelisin. Duş sonrası, dikişleri temiz ve kuru bir havluyla nazikçe kurulamalısın.

Kafada Dikiş Varken Duş Almak

Kafadaki dikişler için özel bir bakım gerekir. Kafana su değmemesi için duş sırasında su geçirmez bir başlık kullanmalısın. Doktorun onayı olmadan, kafana su tutmamalısın.

Dikişe Su Değerse Ne Olur?

Dikişlere su değerse, enfeksiyon riski artabilir. Dikişlerin ıslandığını fark edersen, derhal doktoruna başvurmalısın. Doktor, dikişleri temizleyip yeniden pansuman edecektir.

Sonuç

Dikiş varken duş almak riskli olabilir. Doktorun aksini belirtmediği sürece, dikişlerin alınana kadar su ile temasından kaçınmalısın. Dikişlerin ıslanmasına izin verildiyse, çok kısa ve ılık bir duş almalı ve dikişlere doğrudan su tutmamalısın.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • yerde yat terlemezsin sıcak hava yukarı çıkar gaz yasaları yüzünden soğuk hava aşağıda kalır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burn It To The Ground

yerde yat terlemezsin sıcak hava yukarı çıkar gaz yasaları yüzünden soğuk hava aşağıda kalır.

Vallahi klimalı odada yatıyorum ama illa ki yıkanmak gerekiyor, pansumancı hatunun yanına yıkamadan gitmek olmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yıkan bişey olmaz. Bende 1 sene önce böbreğimden ameliyat oldum. Yıkanmıştım sıkıntı olmadı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bant sar üzerine birde bez sar ne olur ne olmaz sonra yap o zaman. bence malum bölgeleri yıka bu seferliğine ne olacak. pansumancı hanımada yanaktan bir öpücük vermeyi unutma
  • Zamanında ben koluma çöp poşeti koyup bağlamıştım öyle yaptım.
  • Dikise su değerse mikrop kapabilir.

Kesinlikle dikkat etmek gerek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.