Şimdi Ara

Android,bada,symbian.kafam allak bullak... (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • sarj durumu sizin için önemliyse, Android almayın derim.
  • Sarj çok çok önemliyse telefon almayacaksın
  • yazılanlardan şunu anladım arkadaşlar.symbian direk eleniyor,bada iyi ve yeterli sayılabilir ama fazla uygulama yok,kesinlikle android seçilmeli oda şarj süresi yönünden sıkıntılı.telefon konusunda şu ana kadar fazla programla uğraşmamış olduğum için,amacım amatör çapta fakat işimi görecek bir telefon almaktı ve bu sayede akıllı telefon deneyimim ilk olacaktı.dün akşam son çare telefon almam gerekiyordu ve turkcell bayisine gittim,t20 ve x5 i inceledim.x5 almaya karar verdim (570tl) fakat tek seçenek teşhir ürünüydü, dükkan kapanmak üzereydi bir karar vermem gerekiyordu ve kapalı kutu olarak t20(465tl) tercih ettim ve aldım.seçimimde etken olan şey çok kurcalanmazsa şarjının 3gün rahat süreceği ve android 2.3 gingerbred yüklü olması.yavaş yavaş kullandıkça tercihimi kendim yapabileceğimi düşünüyorum bundan sonra (ama tabiki sizlerinde desteğiyle sayın dh kullanıcıları) ama şu anlık fiyat/performans açısından doğru tercih yaptığımı düşünüyorum

• şarzım uzun gitsin diyorsan symbian tercih etmek zorundasın.Özellikle e6 modelini öneririm.Bada ise en son önereceğim cihazlardır.Çünkü bada 2.0 la daha yeni multitask özelliği kazanıyor hem programı kıt hemde işletim sistemi yavas gelişiyor.Bence şuan için bada dan uzak dur.3.ihtimal ise android telefonları.Ancak android pil konusunda biraz değil bariz dezantajlı.Yani üst segment donanımın dışında kullanılması soru işareti bırakıyor.Ancak Bu işletim sistemleri arasında en avantajlısı android gibi duruyor gerek destek gerekse program ve popülerliği açısından

eğer multimedi daha önemliyse senin için biraz daha katıp nokia n8 alabilirsin.Geleek olan belle güncellemesiyle gayet akıcı çalışmakta yani hız sorunuda ortadan kalkacak.Bunun dışında gayriresmi bellede yükleyebilirsin.

Şahsi fikrim pilden çok çekmiş olan biri olarak pile çok önem veriyorum.Çünkü orjinal piller biraz tuzlu yan sanayi pilelrde idare etmiyor.Yani kendim yeni bir model alacak olsam androidse pil kapasitesine çok önem verirdim.Ya da symbian alırdım

• etrafımda n8 lerden baya bir sıkıntısı olan arkadaş duyuyorum,bunu bir telefoncu bir arkadaş bile söyledi
  • quote:

Orijinalden alıntı: rating

etrafımda n8 lerden baya bir sıkıntısı olan arkadaş duyuyorum,bunu bir telefoncu bir arkadaş bile söyledi

N8'de stabil sorunlar var zaten bunu herkes biliyor, durduk yere donmalar,telefon çaldığında reset vesaire..
  • Android-Bada-Symbian arasında çok kafa karıştıracak bir durum yok. Aklın yolu bir; Android > Symbian > Bada
  • n8 e okadar para verip donma ve reset gibi sorunlarla uğraşmak pek mantıklı değil bence,o paraya android işletim sistemli çok güzel telefonlar var tavsiye ediliyor zaten forumda.neo,optimus black,galaxy s,vb.gibi
  • wave2 bada olduğu için tercih dışı dostum...
  • Oyun ve uyglama senin için önemsizse wawe iyi tercih olur, ama dediğim gibi oyun ve uygualamda vasat..
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.