Şimdi Ara

Andromeda'nın 1.5 milyar piksellik görüntüsü yayınlandı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
2.426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

-Samanyoluna en yakın, büyük tipte galaksidir,

-İlk defa gökbilimci Adurrahman El-Sufi tarafından 964 te gözlenmiştir.

-Görünüş ,büyüklük, kütle bakımından samanyoluna yakındır.

-Bize uzaklığı 2,2 milyon ışık yılıdır
    (samanyolunun çapının 100.000 ışık yılı olduğu düşünülerek bir oranlama yapılabilir.)

-Saniyede 300 km lik bir hızla bize doğru yaklaşmaktadır.

-Merkezinde, 30 milyon Güneş kütlesine sahip dev bir karadelik olduğu sanılmaktadır.

Andromeda'nın 1.5 milyar piksellik görüntüsü yayınlandı

• animasyon değilmi bu foto ? üstünde oynanmış değilmi yani ?
  • 4.3 gb
  • quote:

Orijinalden alıntı: tersol

animasyon değilmi bu foto ? üstünde oynanmış değilmi yani ?

Elektromanyetik tayf olarak rütuşlanıyor,kızılötesi,mor ötesi,görünür ışık üstüste bindiriliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: alwayspackard

quote:

Orijinalden alıntı: tersol

animasyon değilmi bu foto ? üstünde oynanmış değilmi yani ?

Elektromanyetik tayf olarak rütuşlanıyor,kızılötesi,mor ötesi,görünür ışık üstüste bindiriliyor

cvp için tşk. ederim
  • est.
  • 4 gb versiyonunu google chrom çok yavaş indiriyor acaba torrent te falan varmıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tutorial

4 gb versiyonunu google chrom çok yavaş indiriyor acaba torrent te falan varmıdır.

IDM ile indir hocam. Seçeneklerden dosya türlerine PSB yaz ekle sonra indirme linkini internet explorerdan aç tamamdır.
  • Teknoloji nerelere geldi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • varmı resimlere göz atan arkadaşlar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: savarog

Andromeda hakkında bir kaç bilgi

-Samanyoluna en yakın, büyük tipte galaksidir,

-İlk defa gökbilimci Adurrahman El-Sufi tarafından 964 te gözlenmiştir.

-Görünüş ,büyüklük, kütle bakımından samanyoluna yakındır.

-Bize uzaklığı 2,2 milyon ışık yılıdır
    (samanyolunun çapının 100.000 ışık yılı olduğu düşünülerek bir oranlama yapılabilir.)

-Saniyede 300 km lik bir hızla bize doğru yaklaşmaktadır.

-Merkezinde, 30 milyon Güneş kütlesine sahip dev bir karadelik olduğu sanılmaktadır.

Birkaç bilgide yanlışlık var arkadaşım, büyüklük olarak samanyoluna yakın değildir, çapı 140.000 ışık yılıdır, samanyolu 100.000 ışık yılıdır, 1 trilyon civarı yıldız barındırır, samanyolunda 200-400 milyar arası yıldız olduğu tahmin ediliyor, yani bizden epeyce büyüktür.

• KanKoKan kullanıcısına yanıt
    Yakındır demişim zaten, yıldız sayısı olarak değil ama kütle olarak daha yakındır.

Wikiden bakılıp incelenebilir sonuçta bilgiler, ben yakın demeyi tercih ettim. Bu tercihimde herhangi bir değişiklik olmayacak :)
  • Merhaba arkadaşlar az önce kayıt oldum , ben andromedanın 4,3 gb lık versiyonunu indirdim kurdum açtım size biraz bilgi vermek istiyorum. Öncellikle indirdiğiniz dosya bir psp türü ve adobe photoshopun 30.000 ile 300.000 pixell arasındaki görüntüleri kaydetmek için kullandığı bir formattır . Eğer 4.3 gb lık dosyayı indirdiyseniz yapmanız gereken adobe photoshop un CS serilerinden birini indirmek . http://www.tamindir.com/adobe-photoshop/9.0-cs2/ bu siteden güvenli bir şekilde cs2 serisini indirebilir ve bu siteden de http://www.webforumu.org/photoshop/adobe-photoshop-cs2-51-adet-serial-crack/ ilk serialı copy past yaparak kurabilirsiniz . Daha sonra otomatik olarak psp dosyanızın üstüne bir kuş tüyü simgesi gelir ve son olarak dosyanızı açarsınız . Açılımı biraz uzun sürüyor pc niz kaliteli değilse önermiyorum çünkü 5 dakika large format documanty yükleniyor tarzında bir şey geliyor benden bu kadar . Meraklı arkadaşlar için fotoğraf yüklüyorum benim hoşuma gitti bir uzay hayranı olarak . Galiba biraz uzun yazdım forumda yeniyim k.bakmayın iyi günler

• nedense 4.3 gb lik dosyanın windows faks ve resim görüntüleyicisinden açılacağını sanmıştım bir an.
  • foroğrafı indiriyom şuan 4gb olanı. 64 bit 2gb ekran kartım var açar mı? ekran kartı falan yanmaz demi =)
  • taha435 T kullanıcısına yanıt
    Fotoğraf açıldıktan bir süre sonra kart yanıyor, ama bu arada Andromedayıda görmüş oluyorsun değmez mi?
  • quote:

Fotoğraf açıldıktan bir süre sonra kart yanıyor, ama bu arada Andromedayıda görmüş oluyorsun değmez mi?

değer tabi ama indirmeye gerek yok iptal ettim bi siteden baktım fotoya
  • taha435 T kullanıcısına yanıt
    Yanacağını sanmam ben şakasına söyledim, istersen indir :)
  • quote:

Yanacağını sanmam ben şakasına söyledim, istersen indir :)

şakasını söylediğini biliyorum bende şakadan dedim zaten yanmaz demi diye ama 4gb çok akk bittimi traktörle gezer gibi geiyorum nette =)
  • İndirdikten sonra ayrıntılı incelersek yeni bir gezegen, olası kara delik vs yani birşeyler keşfedilebilir mi? Gerçekliği nedir bu fotoğrafın
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.