Şimdi Ara

ANKARA HUKUK MU HACETTEPE HUKUK MU ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hukukçular gelsin tanışalım, sorumu lütfen bilen birileri cevaplasın. nerelerde kalmayı planlıyorsunuz ?

• Hocam Hacetepe ilk yıl çok güzel imkanlar sağlamış o yüzden yüksek kapatmış şuan o imkanlar yok(kötü olduğunu söylemiyorum sadece sıralama nedenini ifade ediyorum)bu yüzden ve yeni bir fakülte olmasından dolayı tercih konusunda ikinci sıraya yazılabilir.Ancak sanırım Hacettepe mavi diploma veriyor maalesef Ankara vermiyor ben şimdi bu konuyu araştırıyorum,ne kadar önemli olduğu hakkında bilgi almaya çalışıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 44fthhkn44

Hocam Hacetepe ilk yıl çok güzel imkanlar sağlamış o yüzden yüksek kapatmış şuan o imkanlar yok(kötü olduğunu söylemiyorum sadece sıralama nedenini ifade ediyorum)bu yüzden ve yeni bir fakülte olmasından dolayı tercih konusunda ikinci sıraya yazılabilir.Ancak sanırım Hacettepe mavi diploma veriyor maalesef Ankara vermiyor ben şimdi bu konuyu araştırıyorum,ne kadar önemli olduğu hakkında bilgi almaya çalışıyorum.
    hangisini ilk tercihe yazacağıma dair bir türlü karar veremiyorum. mavi diploma aslında çok önemli mi ben de onu bir araştırayım belki yeniden haberleşiriz. siz de mi ankara hukuk yazıyorsunuz ?
  • Mavi diploma ne beyler? İstanbul hukukta da var mi ondan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: salih uçan

Mavi diploma ne beyler? İstanbul hukukta da var mi ondan?
    istanbulda varmış hocam uluslararası geçerliliği olan diploma
  • quote:

Orijinalden alıntı: 44fthhkn44

istanbulda varmış hocam uluslararası geçerliliği olan diploma
    ama yıldız teknik gibi üniversitede yok mesela. belki çok önemli bir şey değildir
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhalifrüzgar.

ama yıldız teknik gibi üniversitede yok mesela. belki çok önemli bir şey değildir

Alıntıları Göster
    Hacettepe hukuk 3. sınıf öğrencisiyim ilk sene girdim isteğe bağlı hazırlık okudum merak ettiklerinizi sorun bakalım :)
    Not: ö.m atmayın mümkünse herkese faydamız olsun.
  • mkvargeloglu kullanıcısına yanıt
    Hocam hacettepe yeni olduğu için kafamda çok soru işaretleri var sıralamam ona da gaziye de oluyo çok kararsızım bildiklerini paylaşırsan çok sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: halilkilicc

Hocam hacettepe yeni olduğu için kafamda çok soru işaretleri var sıralamam ona da gaziye de oluyo çok kararsızım bildiklerini paylaşırsan çok sevinirim
    Bildiğim kadarıyla diğer üniversitlerle karşılaştırmalı olarak gideyim o zaman. Hacettepenin Ankara ve Gaziden öncelikle en bariz farkı kampüsü. Ankaranın en güzel kampüsüne sahip üniversitesi Hacettepe bana kalırsa.Tercihlerinizi tamamlamadan önce gidip karşılaştırmanızı tavsiye ederim. Kampüsünün güzelliği yanında diğerlerine nazaran bir dezavantajı da var o da şehir merkezine biraz uzak olması. Okula ulaşımınızı minumum 30dk genelde 45dk civarı olarak düşünmeniz doğru olacaktır.Eğitimine gelecek olursak Hacettepe çoğu derslerin sınıfları 100er kişilik bazı ortak dersler 200 kişi işleniyor. Tabi bu mevcudun en azından 3te 1i ders gelmiyor, devam zorunlulugu diğerlerinde oldugu gibi Hacettepede de yok. Ancak diğer okullarda mevcut bundan çok çok fazla bildiğiniz üzere. Hocalarla genellikle çok rahat sohbet muhabbet edebiliyoruz, odalarına gidip derdinizi anlattıgınızda ben daha hiç umursamadıklarını görmedim. Bu tarz ilişkiler de fakültenin yeni yeni gelişmesinin avantajlarından sayılabilir. Tüm hocalarımız üniversitenin kadrolu elemanları, başka bir okuldan ders vermeye gelen hocamız yok.(belki 1-2 tane vardır benim dersime denk gelmediyse ve duymadım.) Geçme notumuz 50 vize%40 final 60 etkili, sınavlar ilk iki sene aşırı zorlamadı kendim açımdan konuşmam gerekirse. Türkiyenin belki de en iyi fakülte binasına sahibiz geçtiğimiz dönem taşındık. Kendimize ait çalışma salonlarımız kantiniz vs. var. Kütüphanemiz kuruluyor-muş son durumunu bilmiyorum. Bunlar ilk etapta aklıma gelenler siz sorun ben cevaplıyım.

abi verdiğiniz cevap için çok teşekkür ederim. ben de 1.ankara 2.hacettepe yazacağım ama Hacettepe daha yüksek ihtimal gibi görünüyor. anlattığınız gibi kampüs durumundan dolayı hacettepeyi daha çok istiyorum ama ankaranın eğitimi her türlü daha iyi diyorlar. hocalarım da aynı şeyi söylüyordu. Hacettepeli biri olarak sizinle karşılaşmış olmama çok sevindim. kafamın karışık olduğu en önemli konu eğitimi. bunun yanında siz nerede kaldınız ? hacettepenin kendi yurtları veya öğrenci evlerinde kaldıysanız kız öğrenci yurtları evleri hakkında, -belki bir arkadaşınızdan dolayı bilginiz olabilir- şimdiden teşekkür ederim :)
  • quote:

abi verdiğiniz cevap için çok teşekkür ederim. ben de 1.ankara 2.hacettepe yazacağım ama Hacettepe daha yüksek ihtimal gibi görünüyor. anlattığınız gibi kampüs durumundan dolayı hacettepeyi daha çok istiyorum ama ankaranın eğitimi her türlü daha iyi diyorlar. hocalarım da aynı şeyi söylüyordu. Hacettepeli biri olarak sizinle karşılaşmış olmama çok sevindim. kafamın karışık olduğu en önemli konu eğitimi. bunun yanında siz nerede kaldınız ? hacettepenin kendi yurtları veya öğrenci evlerinde kaldıysanız kız öğrenci yurtları evleri hakkında, -belki bir arkadaşınızdan dolayı bilginiz olabilir- şimdiden teşekkür ederim :)

Hacettepeyi ilk sıradan kazanırsan yemek bursu falan veriyorlarmış herhalde hocam. Onu bi araştır. Ankara tutma olasılığ yoksa hacttepeyi yaz direk

• kfy_1907 K kullanıcısına yanıt
    ankara tutma olasılığı yok değil, eğitimi için yazacağım yazarsam. yemek barınma bursu hacettepede hukuk ilk açıldığı zaman verilmiş diye biliyordum hala var mı bilemedim, araştırayım daha detaylı, çok teşekkür ederim.
  • quote:

ankara tutma olasılığı yok değil, eğitimi için yazacağım yazarsam. yemek barınma bursu hacettepede hukuk ilk açıldığı zaman verilmiş diye biliyordum hala var mı bilemedim, araştırayım daha detaylı, çok teşekkür ederim.
    Öğrenci evlerine ve yurtlarına girişler nasıl belirleniyor peki ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Korgeneral1071 -- 8 Temmuz 2015; 1:36:23 >
    Hocam ilginiz için çok tesekkur ederim bugün gittim hacettepeyi gezdim cidden çok güzel bir binası var umarım eğitimi de o kadar iyidir
  • quote:

Orijinalden alıntı: halilkilicc

Hocam ilginiz için çok tesekkur ederim bugün gittim hacettepeyi gezdim cidden çok güzel bir binası var umarım eğitimi de o kadar iyidir
    istanbul üniversitesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: yarigecirgenzar

istanbul üniversitesi

Alıntıları Göster
    Hacettepe ve istanbulu karşılaştıracak olursak neler diyebiliriz ?
  • Istanbul hakkında ne yazık ki pek bi bilgim yok o konuda yardımcı olamayacağım. Eğitim olarak hocalarımızın çoğu Ankara hukukta ders vermiş insanlar eğitim olarak altta kalır bi yanımızın olduğunu düşünmüyorum Ankara hukukta da okuyan pek çok arkadasım var onların da izlenimi bu şekilde. Örnek vermek gerekirse ilk sene alacağınız Roma hukuku hocasi Erkan Kucukgungor Ankara hukuk eski bölüm başkanı Anayasa Prof Hasan Tahsin hoca RTÜK başkan vekili vs vs. Yemek bursuna çok takılmayın zaten 1 liraya gayet güzel yemekler çıkıyor yemekhanede bursumuz olsa ayda size en fazla 30 lira katkı sağlayacak yani. Konaklamaya gelirsek 4 kişilik okulun Yurtları var bunlar az sayıda ve genelde ( torpiliniz yoksa) maddi durumu Zayıf öğrencilerin kaldığı yurtlar, bunların yani sıra yarı-özel ögrenci evleri var bunlar da 2 kişilik odalar odada banyolu katta ortak mutfakli şeklinde fiyatı 450-500 civarı diğer 4 kişilik 200 gibi bi rakam sanırım emin değilim her ikisi de kampüsün icinde fakülteye yürüyerek 5-6 dk mesafede. Ögrenci evlerinin çıkma olasılığı çok daha yüksek ama sanırım ilk açılan kayıtlarda başvurmak lazımmış yine torpil olayı var ama yok değil. Ben ailemin yanında kalıyorum.

• quote:

Kampüsün icinde yurtlar kız-erkek ayrı son giriş saati 2 odalar 4 kişilik ancak dar ve eski mobilyali buna Karşılık 200 lira gibi bi ücreti var ögrenci evlerinde tek kişilik ve 2 kişilik odalar var çoğu kız erkek ayrı bunların sanırım 1 ya da 2 binada katlar ayrı olmak üzere karışık yurt da var. Son giriş yine 2 odalar ferah ve yeni mobilyali 2 kişilikler 450/500 tek kişilikler 600 diye hatırlıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: mkvargeloglu

Istanbul hakkında ne yazık ki pek bi bilgim yok o konuda yardımcı olamayacağım. Eğitim olarak hocalarımızın çoğu Ankara hukukta ders vermiş insanlar eğitim olarak altta kalır bi yanımızın olduğunu düşünmüyorum Ankara hukukta da okuyan pek çok arkadasım var onların da izlenimi bu şekilde. Örnek vermek gerekirse ilk sene alacağınız Roma hukuku hocasi Erkan Kucukgungor Ankara hukuk eski bölüm başkanı Anayasa Prof Hasan Tahsin hoca RTÜK başkan vekili vs vs. Yemek bursuna çok takılmayın zaten 1 liraya gayet güzel yemekler çıkıyor yemekhanede bursumuz olsa ayda size en fazla 30 lira katkı sağlayacak yani. Konaklamaya gelirsek 4 kişilik okulun Yurtları var bunlar az sayıda ve genelde ( torpiliniz yoksa) maddi durumu Zayıf öğrencilerin kaldığı yurtlar, bunların yani sıra yarı-özel ögrenci evleri var bunlar da 2 kişilik odalar odada banyolu katta ortak mutfakli şeklinde fiyatı 450-500 civarı diğer 4 kişilik 200 gibi bi rakam sanırım emin değilim her ikisi de kampüsün icinde fakülteye yürüyerek 5-6 dk mesafede. Ögrenci evlerinin çıkma olasılığı çok daha yüksek ama sanırım ilk açılan kayıtlarda başvurmak lazımmış yine torpil olayı var ama yok değil. Ben ailemin yanında kalıyorum.
    öğrenci evleri de uygunmuş aslında. istanbulu daha çok istememe rağmen hacettepeyi sırf ankarada olduğu için bile yazabilirim, artık hangisi olursa :)bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim Allah razı olsun

anladım abi çok teşekkür ederim, bu bilgilere ihtiyacım vardı ankara daha yüksek ihtimal gibi görünüyor çünkü. çok teşekkürler
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.