Şimdi Ara

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi için sorularınızı alıyorum (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
2
Favori
1.681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Anladım hocam çok teşekkürler :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam, ygs5 25bin ygs3 11bin sıralamam varAnkara hukuk gelir diye düşünüyorum bende ancak merak ettiğim hususlar var. Öncelikle geçme notu kaçtır? İlk yıl alınan dersler nelerdir? Okul merkezi mi? Kiradaysanız ya da bilginiz varsa ücretler nelerdir? Şimdilik soracaklarım bunlar, çok teşekkür ederim.

• Chapuller kullanıcısına yanıt
    ygs 3 sıralamanı neden söylediğini anlamadım öncelikle :) Geçme notu 60. İlk yıl medeni hukuk, anayasa hukuku, roma hukuku, iktisat ve hukuk başlangıcı olmak üzere 5 ana ders görüyorsunuz. Ayrıca ingilizce,bilgisayar ve edebiyat dersleri de internet üzerinden veriliyor. Okul cebecide kızılaya yaklaşık 15 dk yürüyerek. Özel bir yurtta kalıyorum ve aylık 1.000 lira ödüyorum
  • mlhfalay M kullanıcısına yanıt
    peki dersler dönemlik mi senelik mi?
  • ozzy190591 O kullanıcısına yanıt
    yıllık
  • Kardeş ygs 5- 58 k . Sence Aühf olma ihtimali nedir ? Çalışmaya yeni başlayacam lys ye. Mat da 12 konuları hariç temel var. Edeb 0 şu an.
  • Ygs 5 33k, sizce olma ihtimali nedir? Edebiyata yaklaşık 2 haftadır çalışıyorum, mat2 ötf-limit-türev-integral zayıf.

• hocam iyi akşamlar benim ygs5 sıralamam 99 k edebiaytım ve coğrafyam iyi ancak mat 2 im çok zayıf derecede suan mat 2 yi sınava kadar özel derslerle falan desteklemeye düşünüyorum il 100 k nın içince sadece 15 k tm var kalanı mf lysde ilk 20 k ya çekerim gibi duruyor.

ankara hukuk hayalimdi ancak şuan bu siralamayla suya düştü ankarada oturuyorum ve kendi şehrimden bir üniversite tercihinde bulunuacağım gazi veya yıldırım beyazıt var aklımada ,size sorularım sunlar
    ankara hukuk için bir sene kal mezuna çalış dermisiniz yoksa aman aman bir fark yok o dediğin ünilere gitsende olur dermisiniz yani akara hukuk için mezuna kalmaya değer mi?
  • Kardeş ilk 100 k da sadece 15k tm ci var yalanını sen çalışmayı bırakma diye söylemişler. Öyle bişey yok. en az 40 k tm var.
  • mlhfalay M kullanıcısına yanıt
    Hocam hukuk tm3e geçince bildiğiniz gibi sözel ağırlık arttı şuanda ygs3 sıralaması ygs5 sıralamasından biraz daha ağır basıyor esasen o yüzden belirtmek istedim teşekkür ederim cevapladığınız için.

• hukuk kontejanlari son donemlerde artti ve artmaya devam ediyor ozellikle 3-4 seneye iibf gibi olacak deniyor ve eksi sozlukte bircok avukat olmus arkadas isverenerin dusuk ucret vermesinden yakiniyor. Hukuk alani cok genis fakat kontejan artislari ve hakimlik savciliktaki torpil olaylari hukuk tercih etmek icin dusunduruyor acikcasi. senin dusuncen nedir?

• Chapuller kullanıcısına yanıt
    sonradan düşündüğümde anladım ben de onu demek istediğini :) rica ederim başarılar
  • Sonoturco kullanıcısına yanıt
    Haklısın kontenjanlar baya arttı ve hukuk sıradanlaşmaya başladı. Ancak senin kendi özelliklerine göre bölüm secmen gerekiyor maddiyat da önemli bir etken ama o bi tık daha arka planda olmalı bence. Ayrıca kişi kendini geliştirdiği sürece aynı konumdaki diğer insanlardan sıyrılarak kendi yolunu açar :)
  • hocam lys netleriniz nasildi

• bence hukuk bu kadar kontenjan varken çok mantıklı değil. devletin aldığı savcı hakim avukat sayısı belli. mezunların %10 u falandır ancak. geri kalan el mecbur serbest avukatlık yapıyor. eskiden çok güzel paralar varmış. bizzat arkdaşımın anne babası avukat. resmen dünyaları kazanmışlar zamanında ama yeni avukatlar için böyle bişey söz konusu değil ne yazııkki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mlhfalay

Eğitim kadrosu çok saglam. Ve akademisyenler için genelde egoları yüksek diye düşünülür hiç öyle bir durum yok gayet sohbet havasında ders işleniyor. Derslere gelecek olursak Ocak ve Haziran olmak üzere yılda temel derslerden ikişer kez sınav yapılıyor. Ocaktaki sınav %20 Hazirandaki %80 etkili. Çalışılarak cok rahat geçilebilecek sınavlar. Ankara için ise ben başlarda pek sevmezdim cok resmi bir ortamı var falan derdim ama zamanla alışıyorsun ve sevmeye başlıyorsun :)

Arkadaş A şubesinde... C şubesi var birde

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • GangsterParty kullanıcısına yanıt
    Deu'nun siralamasi cok geride degil mi Ankara'ya gore neden geciyorsun,alisamadin mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: modeus

İstanbul Üniversitesindeyim bu yıl 40 bin ygs 5. Sınava girmemin en büyük nedenlerinden biri pkk lılara daha fazla tahammül edememem. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi de pkk lılarla mı dolu merak ediyorum

İstanbul hukuk da çok mu PKK ki?

• Beyazıt kampüsü(iktisat hukuk siyasal) ve özellikle edebiyat fakültesinde aşırı fazlalar sürekli eylem hergün tomalar kapıda bekliyor. Hiçbir siyasi görüşü olmayan bir öğrenci olarak geldim bu üniversitesiye faşist olarak çıkıcam diye korkuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: salih uçan

Deu'nun siralamasi cok geride degil mi Ankara'ya gore neden geciyorsun,alisamadin mi?

Şehri beğenmedim.İzmir'i baya aratiyor. Ve eğitim kalitesi de üst düzey falan değil.Birkaç hoca hariç gayet de oku geç tipi derslerimiz oluyor.bunun için şehir dışında okumayı gereksiz buldum.hepsi bu

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.