Şimdi Ara

Araç PERT durumu nasıl anlaşılır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
21.956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Geçen hafta da buna bir benzer bir konu açmıştım ama tatmin edici bir cevap alamadım.Şimdi ben aracı alalı 1 sene oldu.Kasko yaptırdım hatta geçen hafta tekrar yenilettim.Bir o kadar Sigorta şirketinden Teklif de aldım,bi sorun çıkmadı.Tramerden Şasi No ile kaza ve hasar sorgulaması yaptım.birinde 2500 TL,birinde 3500 TL hasar kaydı çıktı.
    Yukarıdaki hasarlarla araç Perte ayrılabilir mi?Sigortam.netten kasko teklifi almaya çalıştığımda üzerinize kayıtlı Pert araç bulunmaktadır denmesi neden olabilir?(üzerime zaten bir araç kayıtlı durumda,o da bahse konu olan araç)
    Sonuç olarak PERT durumunu net olarak öğrenebileceğim bir merci bulunmakta mıdır?ya çünkü satarken bari araç Perttir ona göre alın diyebilelim,biz bi hataya düşmüşsek karşı taraf düşmesin bari

• arkadaşlar bende pert araç mağduruyum. şubat 2011 de 14250 tlye gaziantep'ten bir akrabamın aracılığıyla arabayı görmeden 8500 tl peşin geri kalanı 2 ayda ödenmek koşuluyla 2001 model peugeot 307 xt aldım. almaz olaydım. kaporta fazla iyi olmasada bunu önemsememiştim çünkü 10 yaşında araba ve aracı bana bulan akrabama güvenim tamdı araç ilk başlarda iyiydi. fakat sonraları arızalar çıkarmaya başladı. normal şartlarda satmayı düşünmüyordum. o sebepten araştırma gereği duymadım zaten fazlada binmiyordum. ne zamanki para lazım oldu arabayı satışa çıkardım gerçekler o zaman anlaşıldı. araç 15094 tl bedelle pert olmuştu. . şimdi satamıyorum. almak isteyenler ölü fiyata almak istiyor. aracı olan akraba(akrep)le görüştüm vallah billah benim haberim yok sen mağdur olma ben alayım diyor ama hepsini peşin veremem 1000 2000 aydan aya verebilirim diyor yani g...nü yiyim ayağı yapıyor. bu teklifi kabul etsem bile paramı alamayacağımı biliyorum yan yattı çamura battı falan filan benim anladığım yabu şerefsiz aracı ya kendi aldı benden kâr etti yada komisyonunu aldı. diyeceğim şuki bu tür mağduriyetlerin önüne geçmek için trafik çekme belgeli araçlar ya tamamen hurdaya ayrılmalı kullanılabilecek parçaları çıkma yedek parça olarak kullanılmalı yada bu husus araçların ruhsatlarında belirtilmeli ve noter satışında da yazılmalı o zaman kimsenin mağduriyeti kalmaz. ayrıca bu araçları sigorta trafiğe çıkacağını bile bile kendisi satıyor, ama iş kasko yapmaya gelince olmaz diyor bilmeden alanın suçu ne. tlf 0542 203 30 07 antlyada ikamet ediyorum bana bir çözüm önerisi olan varsa bu numaradan ulaşabilir

• pertte 1.etken airbaglar 2.etken aracın kasko fiyatının % bilmem kaçını geçerse tamir ücreti o zmn pert sayılıyor ama oranı hatırlayamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_zula -- 10 Kasım 2012; 14:06:34 >
  • Araç kaza sonucu pert edildiğinde aracı kasko şirketi sizden alıyor. Sizdeki araç durumu 2 kazalı demektir, pert araç sizde olmaz ve pert olan araçlar tekrardan kasko yaptırılmaz.

diye biliyorum!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • O hasarlar la perte ayrılması imkansız.Eğer aracın parçası pahalıysa o hasarlar devede kulak.Bu arada aracın perte ayrılması için araç kasko değerinin %40'ı esas alınır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre1270393 -- 10 Kasım 2012; 15:02:19 >
  • Konya sanayi esnafı sigorta şirketlerinin otoparklarının kapısında yatıyor o sebepten sigorta şirketleri tamiratı ile uğraşmadan direkt satmayı daha ekonomik buluyorlar.

hasar araç değerinin %40+araç sahibinin muhafakatı veya hasar değerinin %70 ise direkt pert sayılıyor
    konyaya götürülüp toplanıyor kelepir lokal boyalı kısmı hasarlı x parça boyalı diyerek tekrar yola sürülüyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.