Şimdi Ara

Aracımı OGS Cihazı İle Beraber Sattım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
6.186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: yek_ka

quote:

Orijinalden alıntı: Giuletta

bankayı aradım ogs işlemleri için etiket numarasını yazın dedi etiket numarasınıda bilmiyorum ben zaten ziraat internet bankacılığından da borç sorgulama var sanırım ama etiket numarası yok elimde ... off ya aracı sattık uğraştık yetmedi , birde ogs ile uğraş dur bıktım valla.

Arabayı alması dert satması ayrı dert artık mecbur sattığınız kişiye ulaşaçaksınız oda zaten pek insan bir şey değilmiş gibi bunca süredir insan hiç aramaz mı? arkadaşım OGS'n araç üzerinde kalmış diye

yek_ka haklısın, başıma gelen saçmalıkları anlatsam bu satırlar sığmaz....

aracı sattık bir dert onca süre uğraştım ölü fiyatına sattım... sonra trafik borçları ödemek ayrı bi dert oldu... bitane iskenderun da yediğim cezayı bi türlü çıkaramadılar felan... sonra üstüne ogs çıktı yani bi türlü oh artık diyemedim, yurt dışına gideceğim bir sorunları bitiremedim, evet alıcı öyle zaten ölü fiyatına verdim bari ara söyle cihazın bende kalmış de... ama nerde bu gibi insanlar yüzünden bu ülkede yaşamayacağım zaten...

• 26 Eylül'de Kredi ile (sıfır 2012 sci)ROCCO almıştın, onumu sattın? krediyi nasıl kapattın? Sıfır aracın Faturasını foruma upload edecektin(de).
  • quote:

Orijinalden alıntı: El-Diablo

26 Eylül'de Kredi ile (sıfır 2012 sci)ROCCO almıştın, onumu sattın? krediyi nasıl kapattın? Sıfır aracın Faturasını foruma upload edecektin(de).

diğer aracımı sattım hocam scirocco'yu enişteme devrettim borcuyla beraber.

@arkadaşlar ben pazartesi günü bankaya gidip borç sorgulama yapayım borcu felan yoksa iptal ettireyim, 40 liralık cihaz için edirne den buraya kargo gönderttiğime değmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Giuletta -- 28 Nisan 2012; 13:15:41 >
  • Bu konuda yalan (kolpa) oldu arkadaslar.
  • Bu kadar telaş yapana kadar bence adamı çoktan aramalıydınız.En azından şansınızı denerdiniz,eğer yollamazsa o zaman olacaklara bakardık.Tuhaf.
  • quote:

quote:

26 Eylül'de Kredi ile (sıfır 2012 sci)ROCCO almıştın, onumu sattın? krediyi nasıl kapattın? Sıfır aracın Faturasını foruma upload edecektin(de).

@arkadaşlar ben pazartesi günü bankaya gidip borç sorgulama yapayım borcu felan yoksa iptal ettireyim, 40 liralık cihaz için edirne den buraya kargo gönderttiğime değmez.

kargonun tutacağı taş çatlasa 10TL. küçücük bir şey 5tl anca tutar. banka ile ugrasana kadar kargo ile gelmesi daha kolay...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sadece Sürücü

quote:

quote:

kargonun tutacağı taş çatlasa 10TL. küçücük bir şey 5tl anca tutar. banka ile ugrasana kadar kargo ile gelmesi daha kolay...

Alıntıları Göster
    tamamdır arkadaşlar sağolun bilgilendirmeler için...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Giuletta -- 28 Nisan 2012; 15:19:07 >

• Kaçak geçişlerin veya normal geçişlerin hepsinin ücretini siz ödersiniz aracın plakaya tanımlı bir ogs cihazı olduğu için.
    Bu nedenle hemen iptal ettirmeniz en doğrusu olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cruise06

Kaçak geçişlerin veya normal geçişlerin hepsinin ücretini siz ödersiniz aracın plakaya tanımlı bir ogs cihazı olduğu için.

bunu bilmiyordum, konuyu açarkende aradığım ilk cevap buydu çok kötü lanet olsun kötü niyetli bir insan olsa giriş çıkış yapmadığı yer kalmaz.Benim bildiğim ogs nin bir litimi vardı bana ziraat bankasındaki adam öyle demişti o limitten sonra kaçak geçişler ogs ye değil plakaya yazılır gibi bişey demişti bende buna güvenerek satarken aklımın ucundan geçirmedim ne saçma bişey !

Pazartesi günü gelsede banka açılır açılmaz gidip iptal ettireyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Giuletta -- 28 Nisan 2012; 15:22:40 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cruise06

Kaçak geçişlerin veya normal geçişlerin hepsinin ücretini siz ödersiniz aracın plakaya tanımlı bir ogs cihazı olduğu için.

bunu bilmiyordum, konuyu açarkende aradığım ilk cevap buydu çok kötü lanet olsun kötü niyetli bir insan olsa giriş çıkış yapmadığı yer kalmaz.Benim bildiğim ogs nin bir litimi vardı bana ziraat bankasındaki adam öyle demişti o limitten sonra kaçak geçişler ogs ye değil plakaya yazılır gibi bişey demişti bende buna güvenerek satarken aklımın ucundan geçirmedim ne saçma bişey !

Pazartesi günü gelsede banka açılır açılmaz gidip iptal ettireyim.

Limit olup olmadığını bilmiyorum fakat benzer bir durum kgs'li sattığım bir cihazda başıma geldi.
    BankAsya'ya ait kgs özellikli kredi kartımın araç plaka bölümünde kendi aracımın plakası kayıtlıydı.
    Sonradan aracımı sattım,fakat plakayı karttan sildirmedim,1 sene sonra 100 küsür liralık ceza kredi kartımdan kesildi.
    Yani kgs'de bile ceza kesiliyorsa ogs'de hayli hayli kesilir.

• Hocam bende sana yüklü miktarda ceza gelme ihtimali olabileceğinden diyorum ara bul diye.

Sende diyosun büyük ceza gelirse onlardan korkuyorum diye.

Tamam araban ölü fiyatına gitmiş,içine vermiş,birde üstüne masraf yapmaktan korkuyorsun anlıyorum ama düşünsene yurtdışına gider ayak kaç defa olduğunu bilmediğin olası geçişler yüzünden yüklü miktarda ceza ödediğini.

Sence kargo parası,benzin parası,telefon parası gibi şeyleri düşünmeye değer mi?Toplasan 100 lira etmeyecek şeyler bunlar.Gerçi her geçiş ne kadar tutar fiyatını bilmiyorum ama riske atmaya değmez,madem satmışsınız arabayı,bunuda halledin kurtulun bir an evvel diye dedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oznk40

Hocam bende sana yüklü miktarda ceza gelme ihtimali olabileceğinden diyorum ara bul diye.

Tamam araban ölü fiyatına gitmiş,içine vermiş,birde üstüne masraf yapmaktan korkuyorsun anlıyorum ama düşünsene yurtdışına gider ayak kaç defa olduğunu bilmediğin olası geçişler yüzünden yüklü miktarda ceza ödediğini.

Sence kargo parası,benzin parası,telefon parası gibi şeyleri düşünmeye değer mi?Toplasan 100 lira etmeyecek şeyler bunlar.Gerçi her geçiş ne kadar tutar fiyatını bilmiyorum ama riske atmaya değmez,madem satmışsınız arabayı,bunuda halledin kurtulun bir an evvel diye dedim.

haklısınız bende sizin gibi düşünüyorum da peki olaya şu açıdan bakabilirmiyiz birde ?

ya sattığıım kişi ogs'den haberi yok ama ben aradıktan sonra bu ona fikir verse ve haftasonunu bedava OGS parası ödemeden geçirmeyi düşünebilir veya daha önce yaptıysa vermeden biraz daha gezeyim de diyebilir.Ben sizin dediğinizi bankadan borcumu öğrendikten sonra adamı arayarak yapmayı düşünüyorum yani pazartesi sabahı bankadan OGS borcumun olup olmadığını öğrenecem sonra adamın telini alıp arayacaktım.

• quote:

quote:

haklısınız bende sizin gibi düşünüyorum da peki olaya şu açıdan bakabilirmiyiz birde ?

ya sattığıım kişi ogs'den haberi yok ama ben aradıktan sonra bu ona fikir verse ve haftasonunu bedava OGS parası ödemeden geçirmeyi düşünebilir veya daha önce yaptıysa vermeden biraz daha gezeyim de diyebilir.Ben sizin dediğinizi bankadan borcumu öğrendikten sonra adamı arayarak yapmayı düşünüyorum yani pazartesi sabahı bankadan OGS borcumun olup olmadığını öğrenecem sonra adamın telini alıp arayacaktım.

Ne kadar ufak hesaplar yapıyorsunuz.Arasanız öğrense kaç kere kaçak giriş çıkış yapabilir ki?Fazla seçenek yok ya gidin bankadan durumu izah edip kapatın ya da arayın adamı rica edin yollasın.

• OGS hesabi eksiye dusebiliyor bir miktar 10-20 TL kadar sanirim sonra iptal ediyorlar cihazi. Ama bankaya o andaki uygulamaya gore bu miktar degisiyor. Eskiden baya negatife giriliyordu sonra azalttilar. Yani sizin zarariniz o negatif miktari kadar olur en kotu ihtimalle. OGS iptal olduktan sonraki kacak gecisler playa yaziliyor bunlar sizi etkilemez.

Adami aramaniza gerek yokki aldiginiz bankyaya basvurup OGS yi iptal ettirin aklinizda soru isareti kalmasin,
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: smg05

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: smg05

Aracınızı sattığınız için bankaya gidin ve ogs cihazını iptal ettirin. Eğer köprüden geçtiyse sizin cihazınızdan para alır. Kaçak geçiş olursa plakaya bakar ve ogs cihazı varsa para alır. Bence bir an önce kapattırın.

teşekkür ederim cevap için, peki otoban kaçak geçişlerinde yine ogs sahibinemi yazılıyor borçlar...

Ogs cihazın varsa cihazdan yılda 10 kereliğe masus plakandan tespit edip parayı çekerler ama ogs cihazında yoksa 70 tl civarında plakaya ceza gelir.

yok hocam chazda hiç para yoktu, eğer alıcı kaçak geçiş yapmışsa 70 tl ceza gelebilir diyorsunuz sanırım.yine rahatladım eğer böyleyse

@Warrıor Sako ben aracı sattım ruhsat yok elimde, devir kağıdı var sadece...

Ogs ile geçerseniz eksi bakiye olur ve kapatırken ödersiniz

• sattığınız adamı arayın geri göndersin
  • quote:

quote:

Hocam bende sana yüklü miktarda ceza gelme ihtimali olabileceğinden diyorum ara bul diye.

Arkadaşım fazla bir sorun çıkmaz. Büyük ihtimal satın alan limit olmadığını bilmeden biriki geçiş yapmıştır. Geçiş yapmadıysa zaten sorun olmaz.

Banka senden o numarayı neden istemişki zaten senin adına ve ruhsata işlenmiş OGS cihazını sistemden hemen bulur.

Sen noter satış evraklarınla pazartesi sabah erkenden bankaya git ve satış dolayısıyla OGS ni iptal ettirt. İptal ettirdikten sonra da, sattığın kişiye bilgi ver iptal ettiğini ki iptal sonraki geçişlerde cezaya düşmesin. Telefonu vardır sanırım satın alanın.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.