Şimdi Ara

Arkadaşlar alacağım yeni AMD sistemim için tavsiyeleriniz ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Peki o halde X6 1055t de karar kıldım bu yorumlarınzdan sonra ram olarakta 4gb tek modül alalım ama kaç mhz almam gerektiğini ve marka olarak bilmiyorum. Daha sonra 4 gb daha ekleme yaparız daha mantıklı bencede.

Ekran kartı olarak az önce yazdım onun içinde bişeyler yazabilirseniz çok memnun olucam. Son olarak anakart ve PSU bakıcam.
  • Tekrar söylüorum phenom IIX6 almayın en fazla phenom IIx4 925 alın 220lira civarında..

Ramlerin frekansı önemli değil oyunlarda performans farkı olmuyor.. 1333 den yukarısı gereksiz..

tabi aynı fiyatlarda satılıyorsa alınabilir ilerde buldozerler 1866mhz destekleyecek..

Anakart olarak Foxcoon önerimi almak istemiyorsanız 890Gpa ud3h öneririm.. Cf yapılmayacak oc yapılmayacak dersende 870A Ud3 gayet güzel anakarttır..

dediğim gibi anakart ve işlemciyi düşük alın değiştiririsiniz..
  • AMD - PHENOM II X6 1055T

KDV DAHİL YTL TUTARI 376,61 TL

GIGABYTE - GA-870A-UD3

KDV DAHİL YTL TUTARI 214,13 TL

GIGABYTE GV-R587OC-1GD, HD5870, 1 GB, GDDR5, 256 Bit, O.C., Ekran Kartı

KDV DAHİL YTL TUTARI 446,03 TL

HI-LEVEL 4 GB DDR3 1333 MHZ RAM (SOGUTUCULU)

KDV DAHİL YTL TUTARI 87,73 TL

WESTERN DIGITAL 1 TB SATA III HDD 64MB Caviar Black 6GB/s WD1002FAEX

Nakit / Havale Fiyatı : 164,24 TL

SAMSUNG B2430H, 24inç, 1920x1080, 5ms, HDMI, DVI, Monitör

KDV DAHİL YTL TUTARI 465,78 TL

Hocam o halde sistemi bu şekilde çıkardım sisteme uygun bitane kasa yazabilirseniz çok sevinirim. Çok teşekkür ederim bilgileriniz yardımlarınız içinn.
  • Saphire Pure 625W psu

Dark knight kasa yada Sharkoon vebel gibi bişey alabilirsin.. Kasayı sen bilirsin zevk meselesi.
  • Kasa+ Psu ayrı alabilirsiniz..

Dark knight
    sapphire pure 625w
  • quote:

Orijinalden alıntı: CreekS

AMD - PHENOM II X6 1055T

KDV DAHİL YTL TUTARI 376,61 TL

GIGABYTE - GA-870A-UD3

KDV DAHİL YTL TUTARI 214,13 TL

GIGABYTE GV-R587OC-1GD, HD5870, 1 GB, GDDR5, 256 Bit, O.C., Ekran Kartı

KDV DAHİL YTL TUTARI 446,03 TL

HI-LEVEL 4 GB DDR3 1333 MHZ RAM (SOGUTUCULU)

KDV DAHİL YTL TUTARI 87,73 TL

WESTERN DIGITAL 1 TB SATA III HDD 64MB Caviar Black 6GB/s WD1002FAEX

Nakit / Havale Fiyatı : 164,24 TL

SAMSUNG B2430H, 24inç, 1920x1080, 5ms, HDMI, DVI, Monitör

KDV DAHİL YTL TUTARI 465,78 TL

Hocam o halde sistemi bu şekilde çıkardım sisteme uygun bitane kasa yazabilirseniz çok sevinirim. Çok teşekkür ederim bilgileriniz yardımlarınız içinn.

İşlemci soğutucusu alın. XIGMATEK Red Scorpion.
    HI-LEVEL ramden uzak durun. Mavi ekran ile uğraşmak istemiyor iseniz. En uygun/uyumlu KINGSTON 1333 CL9 öneririm.
    Board MSI 870 G54 alın.
    HD5870 güç tüketimi yüksek bir nesil eski bir kart. HD6850/HD6950 dışında bir ekran kartı almayın(Bu bütçe ile).
    WD Sata3 HDD'e o kadar para harcamayın. Samsung serisinden 1GB HDD alın. Sata3'ün mekanik disklerde bir faydası olmuyor.
    Bu anlamda sistemi yeniden oluşturun.
    ÜZerinde PSU ile gelen kasalardan;
    GIGABYTE PASEIDON 310 80PLUS 700W MidT ATX SİYAH KASA
    önerebilirim.
    Üzerinde 200TL'lik PSU ile gelen kaliteli/sessiz bir kasadır.

• Lostun öerdiği iyi genede 2500k yi bir düşün derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EgoisTe91 -- 12 Ocak 2011; 15:53:20 >
  • ramptha tamam iyi güzel yardım etmeye çalışıyosunda adamın kafasını niye karıştırıyorsun ..

5870 güç tüketimi yüksek bir kart değildir 200w tdplidie 6950ile aynı yani.. performanslarıda aynı..

150lira fazladan niye versin..

870A g54 870A ud3den iyi değildir biraz daha ucuzdur sadece..

Wd blackte daha iyi seçimdir samsun alsada olur ama değiştirmeye luzum yok..

hilevelde haklısınız kingston almak daha iyi..
  • 6950 tess. performansı açısından daha uzun sureli kullanılabilir ileride çıkacak dx11 oyunları oynarken rahat eder
    570 ud3 daha iyi ama pahalıdır
    wd black 33db ses çıkarır f3 28db o yüzden samsung daha iyi olur
    hi-level bildigin oem ram
  • yakında bende amd işlemcili bir sistem toplayacağım işlemci amd phenom ii x6 1090t almayın yakında fxli bişey çıkacakmış galiba ben hiç amd kullanmadım da ama amd daha iyi diyorlar intel den bende gıcık aldım hiç çekilmiyor amd denemek istiyorum sistemi toplamaya yakın bir zaman da konu açarım sizde bana en son teknolojiden bilgi vererek destek olursanız minnetter kalırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sinek_Vales1

yakında bende amd işlemcili bir sistem toplayacağım işlemci amd phenom ii x6 1090t almayın yakında fxli bişey çıkacakmış galiba ben hiç amd kullanmadım da ama amd daha iyi diyorlar intel den bende gıcık aldım hiç çekilmiyor amd denemek istiyorum sistemi toplamaya yakın bir zaman da konu açarım sizde bana en son teknolojiden bilgi vererek destek olursanız minnetter kalırım

İhtiyacın olan bilgi şudur:
    1800+ üstü bütçen varsa Sandy Bridge (INTEL) tabanlı sistem kurmalısın.
    Acelen yoksa, (Nisan gibi) Bulldozerleri beklemelisin (Gelmesi Mayıs sonu olur sanırım).
    Belli dönemlerde belli işlemciler ve ekran kartlarını almak mantıklı oluyor.
    Sürekli AMD ve INTEL önde değiller. Ya da AMD(ATI) veya nVidia'dan galip çıkmıyor.

• bulldozeri bekle fx serisi geri donuyor ismi bile güzel
  • Şimdi diyorsunuz ki bulldozeri bekle tamam eyw onu bekleyelimde bu defa o zaman da başka bir ekran kartı çıkıcak onu almak için bekle diceksiniz ya da fiyatı yüksek olucak alamıcaz sürekli böyle beklicez mi bilmiyorum :) ben öyle sürekli işlemci değiştiren ya da anakart ekran kartı değiştiren biri değilim. Demek istediğim bir defa alayım sürekli sorunlarla ramlerle işlemcilerle ekran kartlarıyla uğraşmıyım. Şimdi kullandığım sistemim bile öyle AMD 3000+ venice işlemci var. Kaç yıllık olduğunu söylememe gerek bile yok. Şimdi bulldozer dediğiniz ilk çıktığı zaman genelde ürünler pahalı olur o da böyle 600 700tl olursa beklediğimin ne anlamı kalıcak bilmiyorum o yüzden yine ikilemde kaldım. Ekran kartı olarak yine kafam karıştı ayrıca 5870 oc li seri mi yoksa 6*** serisi mi .

• 6xxx derim şimdi pek dx11 li oyun yok ama ileride olacak ondan sonra kafanı böyle duvarlara vurursun
    58xx ile 68xx arasında performans ucurumu yok öyle 68xx mantıklı seçimdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EgoisTe91

6xxx derim şimdi pek dx11 li oyun yok ama ileride olacak ondan sonra kafanı böyle duvarlara vurursun
    58xx ile 68xx arasında performans ucurumu yok öyle 68xx mantıklı seçimdir.

hayır

dx11 de dahil 68xx serisi ile 58xx serisi karşılaştırılamaz..

dx11 de sadece 69xx serisinin başarısı vardır oda fiyat farkına hakedecek düzeyde değildir..

6950 600lira 5850 380lira 5850 ile 6950 aynı saat hızlarında neredeyse aynı çünkü paralel işlem birimleri aynı...

buldozer beklemek mantıklıdır.. çünkü 5 sene önce alınan athlon fxler şimdi nasıl iş görüyorsa 6 ay sonra fx adını hakedecek buldozerler çıkarsa aynı şekilde 5sene sonrada iş görecek işlemciler olacaktır..

5 senedir böle bi değişim olmadı mesela 2006daki q6600 ile şimdiki güncel işlemciler arasında pek bir fark yok..

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.