Şimdi Ara

Arkadaşlar yeditepe üniversitesinin sağladığı imkanlar hakkında görüşlerinizi yazabilir misiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.909
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • öncelikle 9 yıl boyunca bursu kesmiyorlar ve ilk 15 bine giren öğrencilere yurt ücretsiz ve artı olarak yemek bursu veriyorlar ve erasmusta öncelik hakkı tanıyorlar ben yeditepe psikoloji düşünüyorum sağladığı imkanlar çok hoşuma gitti açıkçası siz ne düşünüyorsunuz üniversite hakkında yorum yaparsanız çok sevinirim

• up :(
  • kimsenin bi fikri yok mu yeditepe hakkında ya :/
  • Merhaba,

Öncelikle mesajındaki hataları düzelteyim. 9 yıl burs kesilmeme gibi bir durum yok. Zaten böyle birşeyi hiçbir özel üniversite sağlamaz. Tam ya da %50 bursla girdiğin takdirde hazırlık için 2 yıl bursun devam eder. Hazırlık normalde 1 senedir orda +1 sene burs hakkın var. Fakülteye geçtiğinde ise 9 dönem boyunca yani ( 4,5 sene) bursun başarına bakılmaksızın kesilmez. İstersen ortaman 0,00 olsun yine de kesilmez. Evet dediğin gibi başarı sırasına göre burslar verir. Bunların detayları web sayfasında aday öğrenciler kısmında görebilirsin. Ama genel olarak baktığımızda çift anadal yandal en geniş olanakların tanındığı bir üniversitedir. Şu bölümle çift anadal yapacağım demen yeterli anlaşma yoksa da hemen yapılır. ortalaman 3,50 de olursa burslu yaparsın ki bu süper bir avantajdır. Orda da bursun iki bölüm ortalaması 2 dönem 3,50nin altına düşmezse bursun gitmez. Sosyal faaliyetler açısında da bakarsak tatmin edici bir üniversitedir. Ve en önemlisi öğrenci yanlısıdır. Kısaca ticarethane değildir. Ama yemekler pahalıdır bak bu da kötü yanı :D ama artıları eksilerini kapatır. Her üniversitenin eksileri vardır. Kısaca pişman olmazsın ki psikoloji fen edebiyatın iyi bölümlerinden birisi. Ben bu ünide 7. yılıma giriyorum. Lisans bitti yüksek lisansta da bırakamadım :D devam ediyorum. Pişman olmazsın. Soruların olursa 7/24 sorabilrsin elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

• Bende yeditepeyi dusunuyorum arastirdigim seyleri sana aktarayim hazirlik icin cok zor diyorlar ama ben tanıdıklarımla konustum her sey öğrenciye bagli bu tarz seyler duyarsan hic takma cok iyi bi ingilizce egitimi veriliyo ayrica yurtdışında 750 tane universiteyle anlasmalari var yurtdışı imkanlari muhtesem okuldaki öğretmenler diyim ogrencilerle icli disliymis lise gibi ilgi cok denildigini duydum yemekler konusunda pahali ve kotu oldugu soyleniyo ama artik onu gidince gorucez yeditepeden tanidigim tüm insanlar hic suphe etmeden tercih edin diyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bukizyazar

Bende yeditepeyi dusunuyorum arastirdigim seyleri sana aktarayim hazirlik icin cok zor diyorlar ama ben tanıdıklarımla konustum her sey öğrenciye bagli bu tarz seyler duyarsan hic takma cok iyi bi ingilizce egitimi veriliyo ayrica yurtdışında 750 tane universiteyle anlasmalari var yurtdışı imkanlari muhtesem okuldaki öğretmenler diyim ogrencilerle icli disliymis lise gibi ilgi cok denildigini duydum yemekler konusunda pahali ve kotu oldugu soyleniyo ama artik onu gidince gorucez yeditepeden tanidigim tüm insanlar hic suphe etmeden tercih edin diyorlar

Aynen düzenli çalışırsan hazırlık dert değil.. Halledersin ama sıkı bir çalışma lazım. Ama şöyle birşey de var hazırlığı zaman kaybı olarak görme. İlla ki bu dil öğrenilecek, başka çare yok :) bölümde de ingilizceni geliştirirsin. bölümle ilgilihttp://www.yeditepe.edu.tr/bolumler/psikoloji adresten bilgi alabilirsin. Hatta tanıtım günlerine de gel. Hocalarla da tanışma fırsatı bulursun. Pişman olmazsın! umarım yerleşirsin.

• Bukizyazar B kullanıcısına yanıt
    ilk 15bine yemek yurt ve spor tesisleri ücretsiz ben o yüzden düşünüyorum açıkçası bi de diğer vakıflardan bazı alanlarda daha iyi gibi
  • ChaTLaq-CoCuK C kullanıcısına yanıt
    edit: 9 yarıyıl yazıyormuş o zaman tercih etmeyeceğim bir üniversite çünkü 7 tam yıl burs kesmeyen yerler var sınıfta kalacağımı düşünmüyorum ama hayat bu belli olmaz yani neyse bilgilendirme için sağolun
     Arkadaşlar yeditepe üniversitesinin sağladığı imkanlar hakkında görüşlerinizi yazabilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi busraev -- 6 Temmuz 2015; 3:22:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: busraev

edit: 9 yarıyıl yazıyormuş o zaman tercih etmeyeceğim bir üniversite çünkü 7 tam yıl burs kesmeyen yerler var sınıfta kalacağımı düşünmüyorum ama hayat bu belli olmaz yani neyse bilgilendirme için sağolun

Tekrar düşünmenin tavsiye ederim. 7 yıllık burs veren üniversitelerdeki eğitim ve akademik kadrosuyla karşılaştır. Artıları eksileri değerlendir öyle tercih yapmanı tavsiye ederim.

• Ben yarin gidip gezicem universiteyi bence sende hemen vazgecme derim kime gidip benim aklimda su su üniversiteler var ne dersiniz diye sorsam hepsi suphesiz yeditepe dedi hani benimde içimde bi korku var korkuttular acikcasi kalirsin diye :) ama kendim gorucem her seyi bize bagli kalıp kalmamak

• Ben de görsel iletişim tasarımı veya radyo tv'ye gitmek istiyorum ama bilmiyorum eğitimi nasıl, bilgisi olan varsa aydınlatabilir.
  • JeanGranger kullanıcısına yanıt
    Radyo sinema da son teknolojiyle donanmış stüdyolar bulunuyor.Hocalar zaten alanlarında uzman bunu dememe bile gerek yok. Okula tanıtım gününe gidersen buraları gezdiriyorlar. Bence pişman olmazsın;)
    Benim de aklıma en çok yatan yeditepe ama korkuyorum kalırım diye bi de 4.5 yıl neden 5 yıl falan olsa anlarım da burs kesmeye yer arıyorlar gibi geldi bana :/

• ChaTLaq-CoCuK C kullanıcısına yanıt
    Gözlemlediğin kadarıyla özellikle Burslu giren öğrencilerden bursu kesilen oluyor mu? Ben çok çalışkan bi öğrenci değilim açıkçası yani kalmam gibi geliyo ama çok fazla sorum var...

• Yani bilmiyorum bende 7 sene diye duymustum ilk basta ama kafayada takmak istemiyorum ya 4.5 sene yetmezse falan diye yeditepeye giriceksek kasmayida goze alicaz

Onun yerine Ege psikoloji öneriyor rehber öğretmenlerim hep ama ben izmire gitmek istemiyorum

• Benide baska bolumlere yonlendiriyolar benim istegim disinda sen kendi istediğini dusun yalnizca onlar sadece fikir vermek icin varlar biliyosun

Evet bakalım umarım istediğimiz en iyi yerlere girebiliriz :)

• busraev B kullanıcısına yanıt
    Hadi hayirlisi olsun :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.