Şimdi Ara

Artık çöktüm...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar,sayısaldan tmye geçen mezun biri olarak yazıyorum .geçen sene istediğim bir mühendislik vardı istanbulda tutmayınca bir sene daha çalışmaya kara verdim ama tmden hazırlanıyorum.asıl konuya gelmek istiyorum.Sene başında temmuz sonları gibi çok iyi,kuvvetli bir şekilde çalışmaya başladım.Günde 3-4 saati buluyordu ama verimliydi.geçen seneden çok daha farklıydm.bu sefer olacak dedim kendime.Ailemi bir daha hayal kırıklığına uğratmayacağım falan diyordum.Odama üniversite resimleri astım ki motivasyonum düşmesin ve tam gaz sene sonuna kadar ilerleyeyim.süper bir şekilde başladım gidiyorum,dersanem deneme yaptı ve ilk sınıfa girdim.Bu beni dahada hırslandırdı.Sonra bir sınav olduk ekim ayının sonu gördüğümüz yere kadar olan konulardan çıkıyor.120 sorudan 85 net yaptım.ve o an şok oldum çalışmamın karşılığını alamadım diye,çalışsamda boşa gidiyor diye saçma sapan bir düşünceye kapıldım.ve ders çalışmayı bıraktım.Bu düşüncem yüzünden 1,5 aydır ne düzenim kaldı ne ders çalışasım saçma bir şekilde ilerliyorum.netlerim çok kötü hedefime göre çok aşağıda.sene başı Boğaziçi diye başlayıp gittikçe bu hedefi düşüren bir insan oldum .Bunları geçtim en önemlisi ailem.ben onlara ne diyeceğim zaten kazanamadım ilk senemde,bu sene çok iyi bir yere girmem gerek.ben hala harekete geçemedim,oturup düşünüyorum ne yapacağım diye,ders çalışmaktan başka her şeyi yapıyorum.dizi izliyorum vs. 10.sınıftayken okulumda her ay deneme sınavları oluyorduk.ve şu an itü de çok güzel bir mühendislikte okuyan arkadaşım var.o insanı bile geçiyordum.ikimiz eşit gidiyorduk çalışmlarda falan.11.sınıfta bana bir şey oldu resmen çalışmayı bıraktım adam tüm gücüyle çalıştı ve kazandı ben birde üstüne mezuna kaldım.Çok üzülüyorum böyle düşününce.Çalşsaydım şu an bu durumda olmayacaktım diyorum ama yine bir işe yaramıyor..Ne yapacağımı şaşırdım artık.

• Kendine yeni bir sayfa açıp tekrar başlaman gerek. Düşüşleri herkes yaşar ama herkes düşüşlerden tekrar yükselemez. Sen bunlardan olma. Çalışmalarına devam et, bir şekilde çalışmalarının karşılığını alacağından emin ol. Bu sözü unutma, ne zaman moralin bozulursa bu söz aklına gelsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Enterighi kullanıcısına yanıt
    Sağol kardeş yorumun için,bir şekilde toparlamam lazım biliyorum inşallah yaparım..
  • Okurken kendimi buldum resmen. Benim yakın bir arkadaşım da İTÜ'de okuyor ben onu geçememiştim gerçi hiç. Ben de yıla çok hevesli başladım ama zaman denemeleri mi diyim artık kendi tembelliğim mi diyim giderek bozdum dizi izliyorum radyo dinliyorum vakit öldürüyorum hep. Boğaziçi umuduyla kaldım ODTÜ iktisat olmazsa diye üzülüyorum şimdi. Geçen yılda sıralamam fena değildi ailem git demişti kalmasa mıydım diyorum kafamda binbir düşünce..
  • esen demirci E kullanıcısına yanıt
    Mezunsun. Dezavantajların var stres gibi daha iyi bir avantajın var. Çok bol vaktin var. Bu vakitte adam gibi çalışırsan ygsye kadar lys biter. Önemli olan zaman öldürmeye başladuğını düşündüğğn anda kendine hakim olman ve çalışmaya devam etmen.
    Unutmaman gerek bir şey daha var. Ne olursa olsun herkes, her zeka seviyesinden insan hedefine ulaşabilir. Bu sınavda senden yeni bir şeyler bulmanı istemiyorlar. Sana dayadıkları bilgiyi uygulamanı istiyorlar. Temelden bakılınca aslında çok kolay bir sistem, çalışıp çalışmadığını ölçüyor sadece. Emin ol başarabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Enterighi

Mezunsun. Dezavantajların var stres gibi daha iyi bir avantajın var. Çok bol vaktin var. Bu vakitte adam gibi çalışırsan ygsye kadar lys biter. Önemli olan zaman öldürmeye başladuğını düşündüğğn anda kendine hakim olman ve çalışmaya devam etmen.
    Unutmaman gerek bir şey daha var. Ne olursa olsun herkes, her zeka seviyesinden insan hedefine ulaşabilir. Bu sınavda senden yeni bir şeyler bulmanı istemiyorlar. Sana dayadıkları bilgiyi uygulamanı istiyorlar. Temelden bakılınca aslında çok kolay bir sistem, çalışıp çalışmadığını ölçüyor sadece. Emin ol başarabilirsin.

yorum yapacaktım vazgeçtim katılıyorum hocam inanmak çok önemli

• Soprannaturale S kullanıcısına yanıt
    Öncelikle yorum için teşekkür ederim arkadaşım,Zaman denemeleri evet moral bozuyor ama Türkçemi büyük bir oranda geliştiren o oldu aslında.sene başı 25 netle başlamıştım,30un üstünde şu anda.Birde bu çalışamama olayı olmazsa,konular birikmezse aslında her şey çok iyi olacak ama..Sıralamanız kaçtı acaba sormamda sakınca yoksa?
  • Enterighi kullanıcısına yanıt
    Çok doğru dediklerinize katılıyorum,Çalışmaktan başka bir işiniz mi var diyor hocamız mesela,düşününce öyle yapmam gereken tek şey bu.ama bazen öyle bir eksikle karşılaşıyorum ki toparlaması zorlaşıyor ve ipin ucuda kaçtı mı toparlamak dediğiniz gibi kendine inanmaktan geçiyor.İnşallah başarırım teşekkür ederim yorumunuz için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: esen demirci

Öncelikle yorum için teşekkür ederim arkadaşım,Zaman denemeleri evet moral bozuyor ama Türkçemi büyük bir oranda geliştiren o oldu aslında.sene başı 25 netle başlamıştım,30un üstünde şu anda.Birde bu çalışamama olayı olmazsa,konular birikmezse aslında her şey çok iyi olacak ama..Sıralamanız kaçtı acaba sormamda sakınca yoksa?

Evet geliştirdi gerçekten zaman bahanesi zaten o olmasa da boşlayacakmışım ben çok sallantılı gitmesem iyi durumdayım aslında. Aynı durumdayız hocam. Ben 12.sınıfta geçtim tmye 29-26-24bindi sıralamam.
  • Soprannaturale S kullanıcısına yanıt
    Sıralamaların çok iyiymiş tebrik ederim,inşallah hedefine ulaşırsın.Bizim sınıfın yarısı bu sene sayısaldan eşit ağırlığa geçmiş kişilerden oluşuyor,çoğu öyle yani:)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.