Şimdi Ara

artık silinebilir mod iptal yeni kasa aldım (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
3.843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Yan paneli kesmeye başladım, ama içe girince farkettim ki testere hayvansı sapıyla oraya sığmayacak(bu arada dekupaj dremel falan yok, bildiğiniz demir testeresiyle kesiyorum ), ben de testerenin sapını söktüm silindirimsi bi tahtayı ortaya kadar kesip arasına soktum üstüne de vida falan attım çok güzel oldu şimdiden 1/6'sı bitti kesimin
     artık silinebilir mod iptal yeni kasa aldım
  • Yan paneli kestim, eğeledim, diğer iki kısmın boyalarında da ufak hatalar yapmıştım onları da tamamen düzelttim cillop gibi oldu kasa

^^ Kenarda görünen morumsu şeyler önceki kalem izleri, ama boyadan sonra öyle bişey kalmicak

vv Flaşsız çekim

vv Flaşlı çekim

Yarın boyaların tamamen kuruduğuna emin olduğumda pasta ve cilayı yapmayı düşünüyorum, bide kestiğim parçalardan birine iki parça pleksi yapıştırdım biri üstünde montagekit yazan bir yapıştırıcıyla öbürü de sıcak silikonla. Bakalım yarın sabah hangisi daha sağlam olcak kestiğim panelin boyası bitince pleksiyi onunla yapıştırcam içerden
    Bu arada kasanın içi ve arkası için(boya vs.), pleksinin yanındaki metalin çıkıntı yapmaması için ve fan yuvalarını açmak için her çeşit fikri bekliyorum (evet fan yuvalarını boyarken düşünmemiştim ama yuvaları açtıktan sonra düzeltmek çok zor olmaz tek kat boya yeter... heralde... )

• Kesim güzel olmuş. Devam fotolarını bekliyorum.
  • Sıcak silikon hiçbir işe yaramadı, parmağımla ittirmemle hemen çıktı montagekit'le yapıştırdığım parça o kadar uğraşmama rağmen milim kıpırdamadı

Kestiğim parçanın ilk kat boyasını bugün atmayı düşünüyorum yarın da ikinci katı atıp bitiririm ayrıca yandaki 24lük feel fandan kurtulup yerine 14lük şeffaf fan alcam bayramdan sonra tabi, kasanın üstüne de bir tane 80lik fan yuvası açmayı düşünüyorum bugün boyadığım 3 fanın 2sini takıcam sadece 3.yü de sonra düşünürüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CrimsonRed -- 15 Kasım 2010; 9:23:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: CrimsonRed

Sıcak silikon hiçbir işe yaramadı, parmağımla ittirmemle hemen çıktı montagekit'le yapıştırdığım parça o kadar uğraşmama rağmen milim kıpırdamadı

Kestiğim parçanın ilk kat boyasını bugün atmayı düşünüyorum yarın da ikinci katı atıp bitiririm ayrıca yandaki 24lük feel fandan kurtulup yerine 14lük şeffaf fan alcam bayramdan sonra tabi, kasanın üstüne de bir tane 80lik fan yuvası açmayı düşünüyorum bugün boyadığım 3 fanın 2sini takıcam sadece 3.yü de sonra düşünürüm

Soğuk silikon kullanın.

• Soğuk silikon olsa denerdim ama evde yok çıkıp aramaya da üşeniyorum yapıştırıcıyı bulmuşken
    Elimdeki yapıştırıcı şu:http://www.gozdenalbur.com/index.php?do=catalog/product&pid=174
  • quote:

Orijinalden alıntı: CrimsonRed

Soğuk silikon olsa denerdim ama evde yok çıkıp aramaya da üşeniyorum yapıştırıcıyı bulmuşken
    Elimdeki yapıştırıcı şu:http://www.gozdenalbur.com/index.php?do=catalog/product&pid=174

Pazaristan. Zamanın varsa al hbden.

• kasanın üstüne fan yuvası açmam lazım, kasanın önüne de kontağın geçmesi için bir delik delmem gerekicek
    yan kapağın boyasını yeni aldığım sentetik boyayla yaptım hiç hoş olmadı önceki markadan bir akrilik sprey daha alcam cumartesi kadıköye gidiyorum orda güven kırtasiyede bulurum heralde
    bu arada kadıköye gittiğimde ps3 de alcam modu bölmeyeceğini umuyorum
  • Mesajım bulunsun.
    Harika gidiyorsun, Takipçinim
  • Cok iyi gidiyor dostum devamini bekliyoruz
  • kesim daha iyi olabilirdi lazer kesim yapan bi yere götürsen ucuza kestirebilirdin sanırım
  • Lazer kesim vs. yapan yer bilmiyorum :/ ayrıca böyle yorulmama rağmen ucuz yerine bedavaya geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CrimsonRed -- 22 Kasım 2010; 18:06:37 >
  • Uzun süredir kasayla ilgilenmediğim için konuyu da güncellemedim, yan panellerle işim hala bitmedi pleksiyi de takmadım bu havada balkona çıkılmıyor, sanırım modun devamı bikaç ay sonra kalacak ama bugün kasanın üst kısmının pasta+cilasını yaptım, tam istediğim gibi olmuş

• Süper gidiyorsun takipteyim.
  • Güzel gidiyor, takipteyim.

Takıldığım bir resim yan kapak burada tozlanmış ya da boyadan ötürümü bilemiyorum. Zımpara izleri gibi ufak noktalar var.

• onlar zımpara izleri zaten o kapak sonra boyandı vs.
    bu arada bu fotoyu gördüğümde fotoğrafların aslnda gerçeği pek yansıtmadığını farkettim sadece zımparalı hali normalde tamamen mat bir görüntüye sahip ama cilalıyken sanki suyun yüzeyine bakıyormuş gibi parlak görünüyor fotoğrafta ikisi aynı gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CrimsonRed -- 12 Aralık 2010; 14:14:21 >
  • güzel olmuş kardeş
  • Güzel çalışma. Ellerine sağlık..
  • devamını sabırsızlıkla bekliyoruz
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.