Şimdi Ara

Asansörü çağırma düğmesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
37
Cevap
0
Favori
25.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aşağı inilcekse yukarı,yukarı çıkılcaksa aşağı tuşuna basılmalıdır doğrusu budur.
  • bizmi asansörü, asansörmü bizi çağırıyor

ben asansörü çağırmak istiyorum o yüzden sordum
  • hastanelerde veya otellerde ikisine basan andavallara ayar oluyorum yukarı çıkıcaksan yukarı aşağı ineceksen aşağıyı gösteren tuşa basıcaksın
  • İkisinede basmassak rahat edemeyiz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Düz mantık

• Tartıştıkları konuya bak be işsizlik başa bela

• quote:

Orijinalden alıntı: akrepyusuf

örnekliyorum.

bina 5 kat siz 1. kattasınız asansör 4. katta

siz çağırma ekranının altında bulunan ^ (yukarı) bu işartemi basıyorsunuz

yoksa onun 180 derece tersi olan aşağıyı gösterenemi basıyorsunuz?

o aşağı ve yukarı düğmesi sen nereye gitmek istiyosan onu yazıyosun asansör na göre ya sana geliyor ya yukarı gidiyor
  • ikisinede bas geç

• Yarı otomatik asansörlerde ( normal binalarda bulunan )
    Her katta dış kasetlerde ( Dış kaset Meşgul, Servis Dışı, Yukarı ve Aşağı yönü gösteren, Hangi katta olduğunu gösteren ve üstünde çağırma butonu bulunan ünite ) 1 adet düğme bulunur. Toplamalı olursa meşgul sönmeden basabilirsiniz bir kere basarsınız ve kayıt alır asansör ve çağırdığınız kata gelir.
    Toplamalı olmayan asansörlerde ise asansörün meşgul ışığı söndüğünde kayıt alabilir ancak.

Onun dışında arkadaşın dediği asansör türü sanırım full otomatik asansör. Onlarda ise şu şekil sistem,
    Örneğin asansör 5. katta, ve siz 3. kattasınız şimdi önünüzdeki kasette iki adet buton bulunur bunların biri yukarı biri aşağı'dır. Siz mesela yukarı çıkacaksanız yukarı basarsınız, eğer 5. kattan biri bindiyse ve siz yukarı olan butona bastıysanız, eğer 5. kattaki kişi 2. kata inecekse sizi almadan pas geçer olduğunuz durağı, çünkü siz yukarı çıkacaksınız asansör yukarı gelirken alacak sizi. Asansör 2. kata iner, yolcular iner kapı kapanır ve yukarı sizi almaya gelir. Aynı şekilde eğer sizde aşağı butona bassaydınız aşağı inerken sizide alacak asansör. Ama ikisine basmayın hem zaman kaybı gerek yok çünkü boşuna aşağı ineceksiniz. Nereye gidecekseniz oraya basın ve bekleyin.

Bir de lütfen şu yarı otomatik asansörlerde asansörün kapısını açık bırakmayın, sonra kapıyı tekmeliyor bina sakinleri, sonra asansörümüz arızalı diyorlar boşuna gidiyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: ToffieBoi

quote:

Orijinalden alıntı: xBlitzkriegx

quote:

Orijinalden alıntı: ToffieBoi

O butonları aşağı çağırmak, yukarı çağırmak sanan salaklara sesleniyorum.

Yok öyle bişey. Yukarı gideceksen yukarı, aşağı ineceksen aşağı butonuna basarsın. Asansör de o an başka işlem varsa sizin katı ona göre planlar. Atıyorum asansör zaten 8. kata çıkıyor, siz de 5. kattan yukarı tuşuna bastıysanız durur. Zaten gideceği istikamete yol alacaksınızdır. Aşağı inecekseniz ve aşağı tuşuna bastıysanız durmaz ama. Önce 8. kata çıkar. Sonra aşağı inip sizi alır. Sizin asansörde fazladan yolculuk yapmanızı engeller.

istersen o salak yazısını değiştir şikayet eden olur.
    Ayrıca sen 5.kattasın ve 1. kattaki asansörü çağırmak için hangi tuşa basıyorsun?Bizim asansörler tek tuş ondan soruyorum.Yukarı yada aşağı basmak farketmiyor mu?

Kalsın boşver. Alınırlar belki de düzeltirler davranışlarını.

Senin soruna gelirsek;
    Senin ya da asansörün hangi katta olduğu önemsizdir. Senin asansöre binince hangi yöne gideceğin önemli. Gideceğin yönün butonuna basacaksın.
    Tek düğme varsa zaten farketmez. Düğme yaratamayacağına göre

(şimdi burada da "yaratmak" kelimesini kullandım diye şikayet eder bazıları)

Ona değil de "tek düğme varsa fark etmez"e takıldım ben. O nasıl bir anlatım bozukluğudur?

• quote:

Orijinalden alıntı: Just4ForMe

Yarı otomatik asansörlerde ( normal binalarda bulunan )
    Her katta dış kasetlerde ( Dış kaset Meşgul, Servis Dışı, Yukarı ve Aşağı yönü gösteren, Hangi katta olduğunu gösteren ve üstünde çağırma butonu bulunan ünite ) 1 adet düğme bulunur. Toplamalı olursa meşgul sönmeden basabilirsiniz bir kere basarsınız ve kayıt alır asansör ve çağırdığınız kata gelir.
    Toplamalı olmayan asansörlerde ise asansörün meşgul ışığı söndüğünde kayıt alabilir ancak.

Onun dışında arkadaşın dediği asansör türü sanırım full otomatik asansör. Onlarda ise şu şekil sistem,
    Örneğin asansör 5. katta, ve siz 3. kattasınız şimdi önünüzdeki kasette iki adet buton bulunur bunların biri yukarı biri aşağı'dır. Siz mesela yukarı çıkacaksanız yukarı basarsınız, eğer 5. kattan biri bindiyse ve siz yukarı olan butona bastıysanız, eğer 5. kattaki kişi 2. kata inecekse sizi almadan pas geçer olduğunuz durağı, çünkü siz yukarı çıkacaksınız asansör yukarı gelirken alacak sizi. Asansör 2. kata iner, yolcular iner kapı kapanır ve yukarı sizi almaya gelir. Aynı şekilde eğer sizde aşağı butona bassaydınız aşağı inerken sizide alacak asansör. Ama ikisine basmayın hem zaman kaybı gerek yok çünkü boşuna aşağı ineceksiniz. Nereye gidecekseniz oraya basın ve bekleyin.

Bir de lütfen şu yarı otomatik asansörlerde asansörün kapısını açık bırakmayın, sonra kapıyı tekmeliyor bina sakinleri, sonra asansörümüz arızalı diyorlar boşuna gidiyoruz

SEN YETKİLİ BİR ABİYE BENZİYON

• quote:

Orijinalden alıntı: akrepyusuf

quote:

Orijinalden alıntı: Just4ForMe

Yarı otomatik asansörlerde ( normal binalarda bulunan )

SEN YETKİLİ BİR ABİYE BENZİYON

Çaktırma

• quote:

Orijinalden alıntı: cadillaccts

aşağı inilcekse yukarı,yukarı çıkılcaksa aşağı tuşuna basılmalıdır doğrusu budur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• serseri006 kullanıcısına yanıt
    ilk zamanlarda bende asansör aşağıya insin diye aşaya basıyordum
  • OLM KONUYU İYİKİDE AÇMIŞIM YOKSA ASANSÖRDE KALACAKMIŞSINIZ
  • hort olacak ama size bir örnek vererek açıklayayım, yardımım bulunsun.

diyelim ki 4. kattasınız. asansör de 6. kattan aşağı iniyor. eğer yukarı tuşuna basarsanız asansör 2 kere çalışmamak için sizi almadan aşağı iner ve daha sonra yukarı çıkınca sizi alır. fakat aşağı tuşuna basarsanız asansör zaten aşağıya indiği için sizi alarak aşağıya iner.
    ya da 4. kattasınız, asansör de 2. kattan yukarı çıkıyor. eğer aşağı tuşuna basarsanız sizi almadan aşağıya iner, sonra sizi alıp yukarı çıkar. ancak yukarı tuşuna basarsanız asansör de yukarı çıktığı için sizi alarak yukarıya çıkar.
    eğer asansör o an çalışmıyorsa bastığınız tuş birşey değiştirmiyor. asansör doluysa, çalışıyorsa tuşlar o zaman işe yarıyor, ve bu durumda asansörü gereksiz yere meşgul etmiş olursunuz.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.