Şimdi Ara

Ascension (2014– )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • http://www.imdb.com/title/tt3696720/ Ascension (TV Series 2014– )

A young woman's murder causes the subjects of a century-long mission to populate a new world to question the true nature of the project as they approach the point of no return.

http://www.youtube.com/watch?v=QpDVwfiLNRM

• Güzel dizi diyeceğim ama kanal kötü.
  • Süper izleyeceğim diziyi kanalda iyi SYFY güzel diziler yapıyor.
  • Diziyi biraz önce bitirdim, her gün 1 bölüm izleyerek. Zaten toplamda 3 bölümlük bir mini dizi. Sanırım herkes normal bir dizi olduğunu sanarak başlamamış (ilk mesajda da belirtilmemiş mini dizi olduğu), birde yayıncı kanal SyFy olunca. Bence SyFy uzun soluklu(!) diziler yapmak yerine, mini dizilere önem verse çok daha iyi olur. İmajını bu şekilde geri kazanabilir belki.

1. bölüm itibariyle güzel ve merak uyandırıcı bir giriş yaptılar. Bölüm finali ise tam bir bombaydı.

2. bölüm taşların yavaş yavaş yerine oturması ve yeni merak uyandıran gelişmelerin ortaya çıkmasıyla geçti.

3. ve final bölümü ise mantık hataları gün yüzüne çıksa da bence güzel ve etkileyiciydi. Özellikle final sahnesi ve final repliği de güzeldi.

Genel olarak başarılı bulduğumu söyleyebilirm.

Bilim kurgu olarak başlayıp, birden polisiye bir cinayet soruşturmasına mı dönecek diye düşünüyordum ki bölüm sonuyla beni gafil avladı.

Alışılagelmiş bilim kurgu dizilerinin dışında bir olay örgüsüne ve hikaye anlatımına sahip. Yönetmenin bakış açısı hoşuma gitti, tabi 1. bölümü bitirmeden kapatsaydım böyle düşünmezdim

Dizi de kült olmuş bilim kurgu dizilerinden esintiler görebiliyoruz. (Stargate, Battlestar Galactica vs.) Hatta Battlestar Galactica'dan tanıdığımız Caprica (Tricia Helfer)'da dizi kadrosunda.

Bilim kurgu severlerin mutlaka şans verip izlemelerini tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi John Sheppard -- 25 Aralık 2015; 12:25:03 >

• expanse'dan sonra buna da bir bakarız. Unutmadan mini seri olacak, tadını damağımızda bırakacak galiba insafsızlar...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.