Şimdi Ara

Askerlik?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
3
Favori
803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    liseden de 2019 haziranda mezun oldum.

2019 ve 2020 yks ye girdim ama olmadı bu sene 2. mezunluğa bırakıcam. Askerlik ile ilgili bir şey yapmam gerekiyor mu?

• Aga git diploma kimlik al git yasin gelmiş ama seni kolundan cekmicekler 2 sene daha tecil edersin
  • Ben bir defa tecil ettirmiştim. İkinci defa da oluyor mu hocam?
  • göç korkusu yaşadığım için soruyorum; direkt şubeye gidip konuşcak mıyım yoksa e-devletten falan oluyor mu
  • E-devlette vardı diye biliyorum. E-devlet sitesinde tecil yazarsan en son ne zaman görürsünüz, orada tecil işlemi de olması lazım.
  • İnternetten konuyu başka bulan olursa çözümm böyle:

Öncelikle e devlet sitesine (ya da uygulamasına) giriş yapın. Lise veya dengi bir eğitim kurumundan mezun olan askerlik yükümlüleri herhangi bir sebep göstermeksizin askerliklerini 3 yıl süreyle tecil ettirebiliyorlar.

Bu kişilerin asker kaçağı olarak görünmemeleri ve doğru bir biçimde askerliklerini tecil ettirmeleri için askerlik şubesine giderek askerlik tecili için gerekli belgeleri ilgili birime teslim etmeleri gerekir.

Askerlik tecil ettirme e-devlet üzerinden yapılabilmektedir. Tecil işlemleri için aile hekimi onayının ardından, ilgili askerlik şubesinin de onay vermesi üzerine tecil işlemi gerçekleştirilmiş olur. Yine e-devlet üzerinden tecil işlemleri sorgulanabilmektedir. Askerlik tecil şartları sağlandığı takdirde, askerlik şubelerine gitmeden tecil işlemlerinizi yapabilirsiniz. E-devlet şifresi olmayan kişiler PTT şubelerinden e-devlet şifrelerini temin edebilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karabiber31 -- 12 Ağustos 2020; 18:33:27 >

• Naptin aga
  • ben de 2001liyim universiteden kayit sildim. sorun olmasin diye pazartesi subeye gidecegim bakalim ne yapacaklar
  • üşengeçlikten gitmedim ve e devlet şifresi bile almadım daha inş bi şey olmaz
  • Vatan sana emanet delikanlı.
  • yüksek ihtimal yoklama kaçağı durumundasın
    ya da bu yıl sonunda bu duruma düşeceksin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akpaha -- 15 Ağustos 2020; 20:16:37 >
  • E devletten mezuniyet belgesi alıp kimliğinizle ilgili askeriyeye gidin(ankarada mamak şubesi)Zaten orda size yardımcı olurlar.3 sene tecil ediyorlar.Yoksa polis çevirmelerinde kimliğinizi alıp evrak düzenliyorlar.Bir daha yakalanısanız para cezası var diye biliyorum
  • Geçen sene ben şubeye gidip halletmiştim.
  • Hocam benim 2021 sonuna kadarmış o yüzden araştırmadım. Bilmiyorum.
  • Ben 2k'lıyım. Ocak ayında şubeye gittim hallettim. E-devlet'i takip et. Çağrı çıktığında gerekli belgelerle şubeye git tecil ettir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.