Şimdi Ara

asus p5b 2007 cıkıslı revizyon 1.4 (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
0
Favori
2.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ha bu arada satayı 202.3mb/sn görüyo...
  • p5b nin yeni sürümü 1.04g (806bios) bugün elime geçti ve su anda sistemde takılı: 1.03g 1.04g arasındaki farklar:

bazı kapasitörler katı ama çoğunlukla eskisi gibi
    asus p5b yazısı el yazısı ile yazılmıs(p5b deluxe gibi)
    biosta oc seçenekleri değişmis mesela rame 2.45 verilebiliyo max fsb:650 gösterio
    ses kartında sorun(1.03g de bendekinde sorun yoktu) gene yok
    xp boot (pata hdd takılı) hız olarak hızlanmıs 1.03g ye nazaran
    işlemci sıcaklığı: eskisi ile aynı yaklasık olarak 10 dereceye yakın yüksek ölçüyo
  • quote:

Orjinalden alıntı: destination darkness

dostum hd tach ile sonuçlar bu:

WDC WD3200KS-00PFB0 21.00M21
    RANDOM ACCESS: 13.2MS
    CPU UTİLİZATİON: 1%(+/-2%)
    AVERAGE READ: 57.1 MB/S

eski haliyle test etmedim o yüzden eski sonuçları bilmiyorum...

benım kı de 53.5 mbs gosterıyo senın ram dan kacncın var ondan ben de 2gb taktıgım d 667 mhz o cıvarlar da verıyodu bı problem yok aksam vıstayla denıcem bakalım kac verıcek
  • quote:

Orjinalden alıntı: s3k0

p5b nin yeni sürümü 1.04g (806bios) bugün elime geçti ve su anda sistemde takılı: 1.03g 1.04g arasındaki farklar:

bazı kapasitörler katı ama çoğunlukla eskisi gibi
    asus p5b yazısı el yazısı ile yazılmıs(p5b deluxe gibi)
    biosta oc seçenekleri değişmis mesela rame 2.45 verilebiliyo max fsb:650 gösterio
    ses kartında sorun(1.03g de bendekinde sorun yoktu) gene yok
    xp boot (pata hdd takılı) hız olarak hızlanmıs 1.03g ye nazaran
    işlemci sıcaklığı: eskisi ile aynı yaklasık olarak 10 dereceye yakın yüksek ölçüyo

benım 1.03 g de ses kartı sorunluydu ve bırcok arkadasların da oleydı 1.3 g yı musterılere kurdugumuz zaman 10 tanesın den 4 u gerı gelıyodu sıkayet fazlaydı anlayacagın 1.04 g verdık 20 30 a yakın hıc gerı gelmedı bakalım ıslemcı sıcaklıgın da senın yuksek olcuyo benım kı de az olcuyo vallaha eskısın de cpu 39 dereceydı sımdı 33 sıstem 29 dereceydı sım dı 23 olur ole ya everest kullan bunların kı yanlıs verıyo ai suite yanlıs ya da speed fan programını kullan ben ordan bakıyorum bunların ai suite ye guven olmaz

• quote:

Orjinalden alıntı: dj_mercan_06

quote:

benım kı de 53.5 mbs gosterıyo senın ram dan kacncın var ondan ben de 2gb taktıgım d 667 mhz o cıvarlar da verıyodu bı problem yok aksam vıstayla denıcem bakalım kac verıcek

ne demek istediğini anlaymadım kardeş imzamdaki ramler war kaçıncın war ne demek?
  • arkadaşlar ya asus e6400olsa ne dersiniz!!! sizin içinde rahat olur???

• güzel olur
  • quote:

quote:

quote:

ne demek istediğini anlaymadım kardeş imzamdaki ramler war kaçıncın war ne demek?

demek ıstedım kı senın ram 2 gb ben den fazla ben de 2gb taktıgımda 58 mbs gosterıyo hd tach

• ha bu arada arkadaslar vista ultimateyi yukledım hıc bır drıver yuklemeye gerek kalmadı kendısı goruyo gormesınde ama xp de 250 mb ram dan alıyo du vista ultimte de 700 mb ram alıyor zaten 1 gb ram ım var oyun bıle oynayamıyosunuz teklıyo yani 2 gb tan dusuk pc lerınıze vista ultimate kurmayın ben de 1 gb alıcam sımdı 667 kıngston
  • ya burak yeter artık walla uzattıkca konunun boku cıktı ha yuzbası olacam dıye neden ugrasıyorsun bın bası olsan ne olur olmasn hayret bıse yarın ıse gel kafanı kracam
  • emre bak olum benım nıckle gırme ole sacma sapan seyler e karısma cırakım sus yrn sana tum yerlerı temızlettırmessem emre sen benım nıckle gır yaz lum sen bıttın sokullu
  • quote:

quote:

quote:

quote:

demek ıstedım kı senın ram 2 gb ben den fazla ben de 2gb taktıgımda 58 mbs gosterıyo hd tach

• Arkadaşlar bu Asus rev 1.4 ü nerde bulabiliriz,internet üzerinden falan.Fiyatı da önceki versiyonlarla aynı mı? Yardımlarınızı bekliyorum
  • ankara çözümden temin ettim..
  • öncelikle herkese selam arkadaşlar bndede asus p5b var ve 2006 aralıkta aldım sanırım rev 1.0 ve bazı arkadaşların dediği 16 çubuk 10 çubuk filan bunun anakatla ne alakası var anlayamadım gitti bunun ram ve işlemci frekansıyla alakası vardır ama daha çok ram ile alakası ayrıca format atın ilk açışlarınızda da 2 çubukta açılır bnde öyle yükleme yaptıkça bilgisayara çubuk sayma sayısı artar ve bu gayet normaldir ramlerinizin frekansını işlemciyle aynı yürütmeye çalışın fsb ve timing ayarlarına bakın bu sorun ondan da olabiliyor 2. olarak dediğiniz ses çalarken pat pat yapıyor ama bu sorun değil arkadaşlar giderdim ben asus un siteden son çıkan ses driveri yükleyin halloluyor canınızı sıkmayın rev 1.0 rev. 1.4 filan tabiki aralarında fark var ama çubuk davası değil bu sürç-ü lisan yaptıysak affola arkadaşlar ben bi düzeltme yaptım kimselerin dediğini yalanlamak filan gibi anlaşılmasın iyi forumlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volcano1988 -- 8 Mart 2007; 20:03:50 >

• quote:

simdi vista ultimateyiindirdim aksama kurcam arkadasa kurduk sadece mause kullanıyosun klawyeye bıle gerek yok tum driverlerı kendısı tanıyor o nu kurunca kac cızgıde acılıcak bakıcaz aslın da o cızgı sayısı yukledıgın model numarasını bıle ektılıyor fazla takmayalım cızgı sayısını yanii arkadaslar

PM
  • quote:

Orjinalden alıntı: masumadam

Arkadaşlar bu Asus rev 1.4 ü nerde bulabiliriz,internet üzerinden falan.Fiyatı da önceki versiyonlarla aynı mı? Yardımlarınızı bekliyorum

sımdı heryere gelmıstır mavı bılgısayar vatan bılgısayrda bulabılıısn fıyat farkı yok aynı fıyat
  • quote:

quote:

simdi vista ultimateyiindirdim aksama kurcam arkadasa kurduk sadece mause kullanıyosun klawyeye bıle gerek yok tum driverlerı kendısı tanıyor o nu kurunca kac cızgıde acılıcak bakıcaz aslın da o cızgı sayısı yukledıgın model numarasını bıle ektılıyor fazla takmayalım cızgı sayısını yanii arkadaslar

PM

4 cızgıde acıyo sıstemı vıta
  • quote:

Orjinalden alıntı: volcano1988

öncelikle herkese selam arkadaşlar bndede asus p5b var ve 2006 aralıkta aldım sanırım rev 1.0 ve bazı arkadaşların dediği 16 çubuk 10 çubuk filan bunun anakatla ne alakası var anlayamadım gitti bunun ram ve işlemci frekansıyla alakası vardır ama daha çok ram ile alakası ayrıca format atın ilk açışlarınızda da 2 çubukta açılır bnde öyle yükleme yaptıkça bilgisayara çubuk sayma sayısı artar ve bu gayet normaldir ramlerinizin frekansını işlemciyle aynı yürütmeye çalışın fsb ve timing ayarlarına bakın bu sorun ondan da olabiliyor 2. olarak dediğiniz ses çalarken pat pat yapıyor ama bu sorun değil arkadaşlar giderdim ben asus un siteden son çıkan ses driveri yükleyin halloluyor canınızı sıkmayın rev 1.0 rev. 1.4 filan tabiki aralarında fark var ama çubuk davası değil bu sürç-ü lisan yaptıysak affola arkadaşlar ben bi düzeltme yaptım kimselerin dediğini yalanlamak filan gibi anlaşılmasın iyi forumlar...

benım kı sorunluydu ankart ben bılgısyarcıyım 2 el boardı vermıs yanlsılıkla sorunluymus denemedıım yol kalmamıstı 16 cızgıde acıyodu 5 kere format cektım ben salakmkıyım bılmıyom mu ınternetten son bıoslerı ındırdım hepsının ekrankrtınıjn anakart hepsının kını kendı drıver cd sınden ındırdın sonra hepsını netten son bıoslarını ındırdım aynıydı sonra 1.4 rev verdıler ne ses te sorun kaldı ayrıca 1.4 te 1.0 rasında cok fark var cubuk sayısı da deısıyo ben test ettım

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.