Şimdi Ara

Asus tuf pro ryzen desteği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
755
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Geçen gaming gecesi incehesaptan Asus tuf b450m pro anakart aldım. İncehesapa ryzen 3 uyumlu mu diye sorduğumda değil dediler ve biz yapamayız dediler, asusu aradım yardımcı oluruz evden alır günceller getiririz dedi. Buraya kadar her şey normal. Ancak bugün ürün elime ulaştığında üzerinde ryzen 3000 ready etiketi olduğunu gördüm. Sizce doğru mudur bu etiket, bios update yapmaya gerek olmadan çalışır mı? Asus tuf pro ryzen desteği

• Ben destekliyor diye biliyorum, hatta 3700x in yanına almayı düşündüğüm anakart ta kendisi. Konu takip
  • O etiket kutuya yapıştırılmış. Muhtemelen asus ürettikten sonra bios güncellemesi yapıp tekrar kutulamış.
  • ordinary_person O kullanıcısına yanıt
    budur
  • ordinary_person O kullanıcısına yanıt
    BIOS çipleri özel bir cihazda programlandıktan sonra anakarta lehimlenir. Fabrikada ürünü kutudan çıkarıp USB bellekle BIOS güncellemesi yapıp tekrar kutuya yerleştirme gibi bir durum olmaz, olamaz.
  • Evet etiket sonradan yapistirilmis. Ben de arastirmalarimda sonradan guncellenerek etiketek yapistirilabildigini okumustum. Acikcasi hangi asamada 3000 icin uygun hale getirildigi benim icin cok onemli degil ama incehesap kafami karistirdi. Ozellikle iki kez, ikincisinde de urunun linkini atarak sordum, uyumsuz dediler. Artik bayram sonrasi islemci de gelince deneyerek ogrenecegim, ama uzerinde bu etiket varsa aksi olacagini da sanmiyorum, umarim oyle olur :)
  • Armag3d0N A kullanıcısına yanıt
    Fabrikada yapmıyorlar bunu zaten. Üreticiden tüketiceye giderken aradaki bir aracı yapabiliyor. Bazen de üretim devam ederken güncellenmiş çip ekliyorlar. Donanım tamamıyla aynı oluyor ama sadece belirli bir tarihten sonrakiler 3000 ready oluyor. Bütün ambalajlamayı ve manuali değiştirmemek için hazır etiket üretip yapıştırıyorlar.

Sonuç olarak üzerinde 3000 ready yazıyorsa 3000 uyumludur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ordinary_person -- 29 Temmuz 2020; 20:52:31 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.