Şimdi Ara

AsusP5q-e + E8500 bir yanlışlık var mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar e8500 + p5q-e +500 watt bluestorm2 ile 4 ghz cpu ya 1.35 voltaj vererek, ram leri (A-data Vitesta 800mhz 3gb) 1002 mhz ve timingleri 5 5 5 15 ayarladım dikkatimi çeken cpu voltaj 1.35 den düşürünce windows’un sürekli mavi ekran almasıydı bu yüzden eşik değer olarak 1.35 de rahat açıyor ve 4 tane orthos açarak 30 dk. Gözlemledim sıcaklık en fazla 67 derece gördüm (pc probe den) soğutucum ocz vendetta 2

Sormak istediklerim

4. ghz için fazla cpu voltajı mı verdim.?
    Ramlar için 1002 mhz ve cl5 için 2.02 voltaj olarak ayarladım alternatif önerileri olan.?
    Son olarak 67 derece 30 dk. 4 orthos ile normal mi

• 1) 1.35 ten aşağıda donuyorsa sanırım o voltajı vermekten başka çaren yok yada hızı düşürmelisin.
    2) ramler konusunda bi bilgim yok.
    3) sıcaklık değeri zaten bi 10 dakkada belli oluyo en azından benim yaptığım testlerde öyle bu. yani uzun sürede olsa pek değişmiyor. o yüzden sıcaklık bana normal geldi tabi biraz yüksek yinede ama artık buz gibi sistemler yapmak da biraz masraflı iş oldu
  • 1.35 aşağıda verebilsem keşke sıcaklıklar bir miktar azalır ama sorun şu ki 4ghz de millet 1.30-33 verebiliyor işlemci takoz mu çıktı nedir belki ram lar frenliyor en son bios da ne kadar ram ayarı varsa disabled ettim daha stabil olmuştu denemeye devam edecem p5q da bir ton özellik var şu cpu pll voltage nedir bilen var mı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.