Şimdi Ara

ATATÜRK'ün bize bıraktıklarına verdiğimiz değer (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git

ATATÜRK'ün bize bıraktıklarına verdiğimiz değer

(En Son Oy Tarihi: 20.4.2009)
Giriş

Orjinalden alıntı: oreilly

ben ulke ataturk yuzunden ileriye gidemiyor mu dedim simdi ? laflarimi carpitma

ataturku merak eden acar tarihe bakar orada ataturkun basarilarini gorur sonra da bos bos konusmaktan vaz gecer soylemek istedigim buydu. Ben dunyada ki yeniliklerden haberdar olmak istiyorum dunya nereye gidiyo devletlerin yeni gelistirdikleri sistemler nelerdir bunu gormek istiyorum ama bakiyorum herkes kafasinca ataturku kurtarma hayali gerceklestiriyor

almanyanin bischmark i, fransizlarin napolyonu, amerikalilarin thomas jeffer sini var. Bunlarin hepsi milli kahraman hepsi savas kazanmis bir milletin kaderini degistirmis adamlar. Ataturkun bu adamlardan ne farki var hepsi birer insandi sonucta. Ama bazi insanlar besmele ceker gibi ataturku agizlarindan dusurmuyorlar utanmasalar birbirlerine ataturk senden razi olsun diyecekler

2009 a girdik 1950 yilinda degiliz bunu artik kafaniza iyice yerlestirin

ataturkun kanunlariydi suydu buydu bunlarin zamani gecti artik osmanli caga ayak uyduramadigi icin yikildi bizdeki sistemde bunun gibi bir sey sizlerin yaptigi seksenlik nineye makyajdir onunuze bakin artik hangi alman, fransiz milli kahramanlari her gun bizim gibi gundemde tutmaya calisiyor her tarafa zorunlu resimlerini koyuyor ? hangisi bu kadar milli kahramanlar uzerinden siyaset yapiyor ?

turkiyenin bir diyarbakiri, bir izmiri bile olamiyacak kadar fakir ulkeler romanya, polonya vs ... AB ye girdiler oturun bunu tartisin turkiye niye AB ye giremiyor diye ? biz onlardan ustun olmamiza ragmen neden bizimle dalga geciyorlar diye ? hergun ataturk ile sozler iltifatlar vs ... ulkeye bir hayir fayda getirmez ben burda ne provakatorluk yapiyorum nede cirkeflik acilan bilmem kacinci ataturk konusu konu ataturk olunca adminlerinde herhalde eli ayagi bagli kaliyor acaba konuyu silersem beni vatan hainligi ile suclarlar diye mi cekiniyor ? acaba gercekten bunu mu dusunuyorlar ? buda merak konusu tabi benim istedigim daha mantikli konulari tartismak

ANLATMAYA CALISITIGIM BU

öyleyse ilk önce kusura bakma derim. forumda çok insan var ki saygıyı yada sembolik şeyleri puta tapmayla karıştıran.
    ikinci olarak benim tüm insanlardan beklediğim sadece saygıdır. yaşam tarzını sevmiyordum diyenede saygım vardır ama yaptıklarını görmezden gelenler büyük haksızlık eder.
    üçüncüsü forumda Atatürk ile ilgili konuların açılması seni neden rahatsız ediyor hala anlamış değilim.konu açılsa ne olacak açılmasa ne olacak? insanın gününün 2 dakikasını Atatürk e ayırması gerilemesine neden olmaz korkma.hele şu kurtlar vadisi falan ne alaka? hayatımda 2 bölümden fazla o saçma diziyi izlemiş biride değilimdir belki ondan kuramadım alakayı.
    son olarak saydığın şu bizden fakir avrupa ülkelerine dikkat et. nüfusları kaçtı ab ye girerken? bu ülkelerde hangi din ağırlıklıdır? avrupanın %90 ı bizim şu anki nüfusumuz ve artışından korkar. adam olsak ab ye ihtiyacımız olmaz o ayrı mesele.al sana istediğin tartışma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi itachi84 -- 20 Nisan 2009; 2:25:32 >

• iki tabak derken beni yanlis anladin yada ben yanlis anlattim galiba ben onemli islerle ugrasalim diyorum getirisi olmiyan seylerin pesinden kosmiyalim diyorum

ben ne demek istedim konu nereye gelmis

Ataturkun askeri zekasi, cesaretini tartismiyorum zaten, sadece aldigi gorevi basarili bitirmesinde, milletin gucu yatiyorki, bu herzamanda olacaktir. Bu millet nice kahramanlar cikarmistir, daimada cikaracakdir.
    Ataturk olmasaydi, bu gun Turk devleti olmazdi dusuncesine kapilmak, binlerce yillik Turk (devlet) tarihine ve Turk milletine saygisizlik kabul ederim.

Bu günün Türkiyesinde yaşayıp, kendini hala 30 ların Türkiyesinde zannetmek!!
    Yada toplu iletişim araçlarının bu kadar yaygın olduğunu görüpte idrak edememek!
    Bunlar ya ne söylediğini gerçekten bilmiyor ezberlediklerini konuşuyor ..
    Yada milleti geri zekalı sanıyor ..
    Günümüzde CHP nin kısır devletçilik anlayışıyla yetişmiş brokrat ve siyasetçilerin yanında,
    Akademisiyenlerde var!
    Atatürk hakkında saçmalamada adeta yarışıyorlar.. Bir alternatifte düşünmek akıllarına gelmiyor.
    Atatürk olmasaydı biz yok olurduk! Türk milleti olmazdı ...
    Duşman Yurdumuzda hala işgalci olacaktı, Atatürkten başkası bu işleri başaramazdı!
    gibi dar, kısır ve ezik görüşler hala güncelliğini koruyor..
    Bakın size ilginç bir örnek :
    Bu Atatürkçüler kendi aralarından liderlik vasıflarına uygun insan bulamadıkları için,
    karşılarına kim çıkarsa çıksın, Onu hep Atatürkle kıyaslarlar..
    misal: Erdoğanın Attan düşüşünü Alttaki resimle verip kendilerince teselli buluyorlar.

ATATÜRK'ün bize bıraktıklarına verdiğimiz değer

• Ama bak sen boyle yazarsan ustune gıderım yazma boyle seyler ...

Emin ol ataturk olmasaydı sen hala portakalda vıtamındın .

yapma boyle seyler benı zora sokuyorsun alıcam yıne 4 gun ceza yapma Atatürk'deki cesaret akıl olmasaydı olmazdı Ve Atatürkün ölümünde bile bir cok yabancı devletlerin en önemli adamlari hayran kaldi ve onlarca sey yazdı sımdı yazdırma bana bussuru sey arastır . Bana koyan ne biliyormusun Elin adamları türkiyeden denize doktklerımız savasta yendıklerımız bıle deger bicerken Atatürk dünyada tek derken bir ulus yarattı dünyanın kaderını degistirdi derken . sizler o kücücük beyinlerinizle sagdan soldan duyduklarınızı artık nasıl beynınızde yorumluyorsanız bilemicem dilinize vuruyor elinize vuruyor.

Üst'deki fotorafta benım yorumum su olucak Herkez ata binemez herkez yapamıyacagı ıse kalkısmasın atabinmedede Siyaset yapmadada .
  • quote:

Orjinalden alıntı: simoney

Ama bak sen boyle yazarsan ustune gıderım yazma boyle seyler ...

Emin ol ataturk olmasaydı sen hala portakalda vıtamındın .

yapma boyle seyler benı zora sokuyorsun alıcam yıne 4 gun ceza yapma Atatürk'deki cesaret akıl olmasaydı olmazdı Ve Atatürkün ölümünde bile bir cok yabancı devletlerin en önemli adamlari hayran kaldi ve onlarca sey yazdı sımdı yazdırma bana bussuru sey arastır . Bana koyan ne biliyormusun Elin adamları türkiyeden denize doktklerımız savasta yendıklerımız bıle deger bicerken Atatürk dünyada tek derken bir ulus yarattı dünyanın kaderını degistirdi derken . sizler o kücücük beyinlerinizle sagdan soldan duyduklarınızı artık nasıl beynınızde yorumluyorsanız bilemicem dilinize vuruyor elinize vuruyor.

Üst'deki fotorafta benım yorumum su olucak Herkez ata binemez herkez yapamıyacagı ıse kalkısmasın atabinmedede Siyaset yapmadada .

ataturk olmasaydi baska piyasa da kendimizi gosterirdik merak etme ayrica turk milletinden cikan kahraman bir ataturkmudur ? baska hic mi kahraman yok ? kursati, alparslani, alaaddin keykubati, yavuz sultan selimi, fatih sultan mehmeti vs ... daha adi aklima gelmiyen bir suru kahramani sen nasil bes dakikada bir kenara firlatip sadece gelmis gecmis en buyuk kahraman ataturk der gibisinden laflar soylersin ??? mantikli sence bu yaptiklarin ?

sen bu soylediklerinde benim zoruma gidiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oreilly -- 20 Nisan 2009; 2:54:04 >

• Osmanliyi da gorduk, Vahdettin Ingiliz gemileriyle Malta'ya kaçiyordu. Ataturk o cesareti gostermese kimse sesini bile çikaramiyordu, anca halk kendi çapinda direnmeye çalismistir. O saydiklarinin hiçbiri Ataturk'un yaptiklarini yapamamisti. Onun bunun topragini isgal etmekle, 0'dan yeni bir ulus yaratip, devrimler yapmak baska birseydir. Ataturk bugune dek Turk milletinin basina gelen en yararli seydir. Yine çok klise bir laf olacak ama harbiden onunla bununla bir tuttugun adam olmasa sen suan bana bunlari yazabilir miydin bir dusun bakalim.
  • tmm sen yasa hayatını doyasıya onlarıda ovuyoruz ama bu butun soyledıklerını terazının bı tarafına Ataturku de bir tarafa koy Ataturkun tarafı agır gelır anlatmak ıstedıgım bu ve dusuncene karsı cıkıyorum . onlarda kahraman ama Kahraman var Kahraman var . ısmı gecmeyen ne kahramanlar var .. Ve benım ısmımın koyulmasındakı amac Eski türklerdeki Kürşad yuzunden oda kahraman ama ısler degısık anladın Ya Atatürk Öldüğünde Sadece Türkler arkasından aglamadıd tum dunya agladı sence isler biraz degisik deilmi .
  • quote:

Orjinalden alıntı: __RayAllen20__

Osmanliyi da gorduk, Vahdettin Ingiliz gemileriyle Malta'ya kaçiyordu. Ataturk o cesareti gostermese kimse sesini bile çikaramiyordu, anca halk kendi çapinda direnmeye çalismistir. O saydiklarinin hiçbiri Ataturk'un yaptiklarini yapamamisti. Onun bunun topragini isgal etmekle, 0'dan yeni bir ulus yaratip, devrimler yapmak baska birseydir. Ataturk bugune dek Turk milletinin basina gelen en yararli seydir. Yine çok klise bir laf olacak ama harbiden onunla bununla bir tuttugun adam olmasa sen suan bana bunlari yazabilir miydin bir dusun bakalim.

arkadasim ben ataturk bunlari yapmadi gibisinden bir seyler mi soyledim ? yada ataturke iftira mi atiyorum ?

ben diyorum ki ataturkun basarilari 1938 den onceydi simdi ise o tarihte degiliz onumuze bakmamiz lazim diyorum ama surekli yanlis anlasiliyorum sanki ataturke hakaret ediyorum gibisinden agir laflar soyleniyor burda bana karsi ataturkun basarisini yaptiklarini tarih kabul ben kabul etmesem kac yazar

• Atatürk ün bize bırakmış olduğu neler var merak ediyorum ( sizinle aynı fikirde değilim bize bıraktıkları hakkındaki şeyler için ) ve de neden sahip çıkayım buda ayrı bir konu bundan kesinlikle atatürk karşıtı söylemler çıakrtmayın

Artık bırakın arkadaşlar atatürkçülüğü milliyetçiliği v.s v.s tarihimizi bi kenara bırakalım ve de çalışalım şimdi atatürk milliyetçiliğimi bıraktı ben zaten milletçiliyim bunu bana kimse bırakmadı yada halkçılığımı bıraktı ben zaten halkçılığı savunuyorum bunu bana kimse bırakmadı ...Sizler hayatını yitirmiş ve aradan 70 küsür sene geçmiş bir lider için hala onun söylemlerinden ülkeyi idare etmeye vede insanalrı ayırmaya çalışırsanız siz anca işte buralarsa böyle kendinizce konu açar ceza alır yorum yapar v.s v.s gibi şeyelr yaparsınız....

insanların hür düşüncüleri olduklarını kabullenin artık

• Ben de zatne hep derim, bunlari birakip onumuze bakmamiz gerek diye. Ama birakilan sey Ataturk olamaz, yasananlar olur. Ataturk'u bu ulkede unutturmaya çalisan pek çok kisi var ama zor unuttururlar.

Benim sana katilmadigim nokta, "Turkler ne liderler gordu" tavrin. O zamanda, o durumda, devletin hali berbatken, yurdu Avrupalilar isgal etmisken bunlari yapti. Hakkinda idam karari çikartilmisken, askerligi elinden alinmisken, 5 parasizken yapti. O saydiklarinin hangisi bu durumdayken yapabilirdi boyle devrimleri? Kendine sor bunu.

Neyse iyi geceler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Heathen -- 20 Nisan 2009; 3:25:32 >
  • boyle adilerin turemesin de suclu olan kim ? bence biziz ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leop -- 20 Nisan 2009; 3:27:18 >
  • zaten Atatürkün yolundan gitmedikleri icin ulke budurumda Atatürk okadar zeki bir ınsanki ileriyi goren T.C 'nin lideri onu unutturamazlar zaten .

yaw nese ben daha yazmıyacagım ama herzaman atatürkün heykelleri devrimleri sozlerı yasaları kitaplari kalicak zorları ne anlamadım. istedikleri gibi top oynasınlar.
  • Kardeş anket sorunla cevaplar uyuşmuyor ???? Bu nasıl bir Türkçe kullanamama beceriksizliğidir?? Bu kadar mı boş eğitim alıyorsunuz okulda ??
  • ben yukarida cevabimi gereken kisilere verdim ama onlar inatla anlamamakta kendilerini zorluyorlar

sizin yaptiginiz colde kutup ayisi avina cikmaktir birakin artik bu bos ileri
  • Eğer Atatürkçü değerlerin yok olduğunu düşünmeye başlıyorsanız Atatürkçü bir çocuk yetiştirip başbakan yapın da ülke kurtulsun.Şahsen ben yok edildiğini düşünüyorum.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.